9 genialnych pomysłów na mały balkon

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 genialnych pomysłów na mały balkon

Aśka Warchał Aśka Warchał
Eklektyczny balkon, taras i weranda od Eduardo Luppi Paisagismo Ltda. Eklektyczny
Loading admin actions …

Balkon to przestrzeń, której wartość trudno przecenić. Mieszkańcom dużych miast zapewnia namiastkę kontaktu z naturą, relaksu na świeżym powietrzu. Oczywiście dzieje się tak tylko wtedy, kiedy jego aranżacja jest przemyślana! Wiele osób może czuć się zdemotywowanych wielkością swojego balkonu i porzuca wszelkie plany, by przystosować go do własnych potrzeb sądząc, że to nie możliwe. Nic bardziej mylnego! Małe balkony mają potencjał, trzeba tylko dobrze zastanowić się, jak najlepiej go wykorzystać…

Oto 9 pomysłów od dekoratorów i architektów wnętrz homify!

1. Razem czy osobno?

Ten balkon może do najmniejszych nie należy, ale powyższa aranżacja ma zwrócić naszą uwagę na arcyważną kwestię: nasz balkon może być albo przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej naszego gniazdka, albo całkowicie wyodrębnioną strefą. Tutaj tak połączony jest z wnętrzem, że nawet telewizor w salonie można łatwo skierować w stronę sofy na balkonie.

2. Zielono mi!

Na żadnym balkonie nie powinno zabraknąć zieleni, chyba że rzeczywiście nie mamy ręki do kwiatów i ich pielęgnacja to dla nas najgorsza tortura. W każdym innym razie nasz balkon powinien wypełnić się roślinnością! Dobrym pomysłem będzie jeśli wypełnimy nią jedną połowę, drugą pozostawiając na stworzenie wygodnego miejsca do kontemplacji naszego mini ogródka.

3. Na leniwą niedzielę

Nowoczesny balkon, taras i weranda od Eurekaa Nowoczesny

Nasz mały balkon powinien być dopasowany do czynności, które chcemy tam wykonywać. Większość z nas pomyśli pewnie o wypoczynku z ciekawą książką i kubkiem kawy. Wtedy obowiązkowe będą wygodne meble, może nawet poduchy na podłogę… Styl boho świetnie sprawdza się przy tworzeniu takich aranżacji!

4. Dobra organizacja

Przy ograniczonym metrażu dobra organizacja przestrzeni to podstawa. Jeśli nasz balkon pozwala na wydzielenie kilku mini funkcjonalnych stref, to świetnie! W tym przypadku zdecydowano się na stworzenie zielonej ściany połączonej z drewnianą półką. Całość prezentuje się niezwykle stylowo…

5. Bez ograniczeń!

Ten balon należy do naszych ulubionych z tego zestawienia! Choć o niesamowicie ograniczonym metrażu bez najmniejszej wątpliwości, możemy powiedzieć o nim, że ma pazur… Biało-czarny wystrój oparto na geometrycznych wzorach, wszystko tutaj do siebie pasuje. Nawet znalazło się miejsce na grilla! Urządzając nasz balkon pomyślmy najpierw, o czym marzymy, a dopiero potem przeanalizujmy ograniczenia…

6. Całkowite otwarcie

Klasyczny balkon, taras i weranda od homify Klasyczny

Jak powiększyć mały balkon? Całkowicie przeszklić odpowiadającą mu ścianę, wprowadzić rozsuwane lub harmonijkowe drzwi, a najlepiej jedno i drugie! Taki balkon stanie się doskonałym przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej wprowadzając do niej bliskość natury.

7. Meble DIY

Nowoczesny balkon, taras i weranda od homify Nowoczesny

Balkon to przestrzeń, w której możemy pozwolić sobie na eksperymenty. Zawsze chcieliście spróbować zrobić własne meble z palet, ale baliście się, że Wasz salon czy sypialnia zaczną wyglądać byle jak? Na balkonie wszystko jest dozwolone!

8. Coś charakterystycznego

Balkon, tak jak każde inne pomieszczenie w naszym mieszkaniu, powinien mieć własny charakter. Stworzyć go możemy dzięki spójnej aranżacji w konkretnym stylu, ale także poprzez wprowadzenie oryginalnych elementów czy dekoracji, na przykład nowoczesnego karmnika dla ptaków…

9. Nastrojowe oświetlenie

Aranżacja małego balkonu Klasyczny balkon, taras i weranda od Niebałaganka Klasyczny
Niebałaganka

Aranżacja małego balkonu

Niebałaganka

Nawet na najmniejszym balkonie może zapanować niesamowita atmosfera, jeśli tylko zadbamy o odpowiednie oświetlenie. Tutaj zapewniają ją owinięte wokół balustrady i donic na kwiaty lampki oraz świeczka na drewnianym stoliku, przy którym można spędzać romantyczne wieczory. Wydaje się, że Wasz balkon jest na to za mały? Szerokość tego ze zdjęcia to zaledwie 60 cm!

Czas rozwiązać wszystkie problemy z małym metrażem! Zapraszamy do lektury: 7 ogródków w skali mikro: tanie, małe i miłe dla oka.

Który balkon najbardziej się Wam spodobał?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu