Skośny sufit: Jak najlepiej wykorzystać jego potencjał? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Skośny sufit: Jak najlepiej wykorzystać jego potencjał?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domowe biuro i gabinet od Blok Kats van Veen Architecten Nowoczesny
Loading admin actions …

Z czym kojarzy się Wam skośny sufit? Niestety wiele osób odpowie, że z problemami, na przykład z uderzaniem się w głowę po przebudzeniu… W dzisiejszym Katalogu Inspiracji będziemy chcieli Was przekonać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują! Skośne sufity mogą wprowadzić do wnętrza przytulność, ale i dynamizm, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób się z nimi obchodzić. A zaprzyjaźnić się z nimi warto, bowiem w polskim klimacie płaskie dachy stanowią spore wyzwanie konstrukcyjne. Pod spadami nie tylko da się mieszkać, ale da się mieszkać niezwykle stylowo!

Sami się przekonajcie… .

Okna połaciowe źródłem światła

Jeśli mamy w naszym domu czy mieszkaniu skośny sufit, to w 99% przypadków warto będzie zdecydować się na okno połaciowe. Takie okno znakomicie doświetla przestrzeń. W tym przypadku mamy do czynienia z dość wysokim sufitem. Okna zajmują jego górną część, funkcjonują niczym świetliki. Równomierne rozprowadzenie światła to bez wątpienia zaleta w garderobie! U dołu sufitu zaprojektowano pojemne, zabudowane szafki.

Salon o skośnym suficie

Skandynawski salon od homify Skandynawski

Salon na poddaszu? Kto to widział! Strych, ewentualnie sypialnia czy pokój multimedialny… Takiemu myśleniu zadaje kłam chociażby powyższa aranżacja. Wysoki choć skośny sufit z dwoma rzędami okien przydaje dynamizmu skąpanemu w bieli salonowi, który prezentuje się po prostu zachwycająco!

Szykujecie się do remontu poddasza i marzycie o równie spektakularnym efekcie? Musicie dać się zainspirować tą zaskakującą transformacją: Przed i po: przebudowa poddasza.

Śnieżna biel

Poddasze, sypialnia Skandynawska sypialnia od Magdalena Zawada Skandynawski
Magdalena Zawada

Poddasze, sypialnia

Magdalena Zawada

W przypadku tego projektu architektki Magdaleny Zawady aranżacja wnętrza w sprytny sposób odciąga nasz wzrok od pomniejszającej się przez skośny dach przestrzeni, kierując nasze spojrzenia w kierunku przeszkleń. Kolor wybrany na sufit to oczywiście śnieżna biel, która w powyższym przykładzie doskonale harmonizuje z piękną podłogą z desek sosnowych.

Gra luster

Meblowanie i dekoracja wnętrza powinny zależeć od jego charakterystyki. Chociaż wydawać by się to mogło oczywiste, dla wielu niestety stanowi naukę, której jeszcze trzeba się nauczyć. W przypadku łazienek ze skośnym sufitem najlepszym rozwiązaniem będzie umiejscowienie pod nim wanny, a naprzeciw lustra. Odbijające się w nim okno połaciowe powiększy pomieszczenie znacznie bardziej, niż miałoby to miejsce w przypadku prostej ściany!

Stymulująca geometria

To zachwycające poddasze jest częścią nowoczesnego domu-stodoły, który wzniesiono w zaledwie 4 miesiące! Najbardziej charakterystycznym pomieszczeniem tego zachwycającego budynku jest niesamowite poddasze ukryte pod dwuspadowym dachem. Jeśli chodzi natomiast o ściany, to… w ogóle ich tutaj nie ma! Jedną stronę całkowicie przeszklono, a druga otwiera się na znajdujący się na parterze salon. Wystrój ograniczono do minimum, dzięki czemu trójkątne formy stymulują do działania!

Skos skosowi nie równy!

Shawfield Street Klasyczne domowe biuro i gabinet od Ardesia Design Klasyczny
Ardesia Design

Shawfield Street

Ardesia Design

Nie każdy skos w naszym mieszkaniu będzie sufitem, chociaż jako taki można go potraktować… O czym mówimy? Oczywiście o modnym i niezwykle funkcjonalnym trendzie w aranżacji wnętrz, jakim jest wykorzystywanie 'martwej' przestrzeni pod schodami. Na powyższym zdjęciu widzimy jak sprytnie pod skosem schodów stworzono wygodne domowe biuro. Skosy mają potencjał!

Jakie są Wasze sposoby na skośny sufit?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu