Kompletna metamorfoza domu, która inspiruje | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kompletna metamorfoza domu, która inspiruje

homify.Pl homify.Pl
Klasyczna sypialnia od Christèle BRIER Architechniques Klasyczny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zapraszamy na krótką wycieczkę do regionu Tours, a konkretnie do uroczej miejscowości Semblançay. Pokażemy Wam metamorfozę dawniej opuszczonego i ponurego domu. Po przeprowadzonym remoncie nie można już użyć żadnego z tych przymiotników. Piękne efekty zawdzięczamy Christele Brier Architechniques. Na pewno znacie nas już na tyle, żeby oczekiwać wspaniałej relacji fotograficznej. Mamy nadzieję, że i tym razem nie zawiedziemy Waszych oczekiwań.

​Przed: straszące poddasze

Oto, co zastaliśmy na poddaszu przed rozpoczęciem prac remontowych.

​Elewacja od strony ulicy

Mowa tu o 270 metrach kwadratowych rozłożonych na dwóch piętrach. Ta wspaniała kamienica miała niezaprzeczalny urok zabytkowego budynku, ale nie spełniała wymogów nowoczesnej rodziny w zakresie wystroju i komfortu mieszkania.

​Dziedziniec

Po drugiej stronie ulicy znajdujemy wspaniały, przepełniony roślinami dziedziniec. Częściowe zadaszenie pozwala cieszyć się bardziej kameralną atmosferą. W ten sposób mamy przestrzeń na powietrzu, lecz w schronieniu przed upalnym słońcem jak i deszczem. Tylko kilka delikatnych poprawek estetycznych i jawi nam się cudowne miejsce na wypoczynek.

​Przed: Strych – prawdziwy koszmar

Jak widać na tym zdjęciu, strych wymagał gruntownego remontu! Uszkodzony dach, brak izolacji ścian i podłogi w opłakanym stanie – gorzej być nie może, lecz nasi architekci zdołali odwrócić sytuację i stworzyć wspaniałe poddasze.

​Po: Jasne i estetyczne poddasze

I voilà! Poddasze zostało całkowicie przeprojektowane. Jak widać, piękna struktura została wzmocniona, a podłogi zyskały zupełnie nowy charakter. Ściany zostały odmalowane na biało, przez co w pomieszczeniu panuje świeża i jasna atmosfera.

​Przed: Toaleta

Jedyna łazienka w całym domu zlokalizowana była na parterze. Nie jest to w stu procentach funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ wszystkie sypialnie znajdują się na piętrze. Ponadto, w łazience znajdowały się jedynie proste szafki, a wystrój pozostawiał wiele do życzenia. Nasi eksperci potrafili przekształcić to pomieszczenie w piękną łazienkę, a na dowód mamy zdjęcia!

​Po: Łazienka dla dzieci

Na piętrze powstała dodatkowa łazienka do użytku dla rodziców, a tą na parterze przystosowano dla dzieci. Dopasowano tu meble łazienkowe w taki sposób, aby dzieci mogły bez problemu sięgnąć do umywalki. W tym pomieszczeniu zamontowano również zabudowaną wannę, aby dzieci mogły czerpać przyjemność z kąpieli.

​Przed: Parter

Jak widać na zdjęciu, duży parter był podzielony wieloma ścianami, a z dość przyjemnego salonu można było wyjść w różne strefy mieszkania. Mamy tu mieszankę stylów i różnorodność wzornictwa. Kiedy nie jest to do końca przemyślane, może okazać się zgubne, tak jak w tym przypadku.

​Po: Parter

A oto efekty pracy naszych architektów: piękne miejsce o spójnym wystroju i bardziej funkcjonalnym układzie. Nieco przestarzałe i różnorodne kafelki podłogowe zostały zastąpione jednolitymi, jasnymi płytkami. Wielkim sukcesem okazało się również otwarcie przestrzeni!

To już koniec wycieczki po francuskim domu. Przeglądając inspirujące metamorfozy nie możecie też przegapić tej wspaniałej renowacji starego mieszkania.

Które pomieszczenie zaskoczyło Was najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu