7 praktycznych pomysłów dla 60 metrowych domów | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 praktycznych pomysłów dla 60 metrowych domów

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesny pokój multimedialny od RAFAEL SARDINHA ARQUITETURA E INTERIORES Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś na homify mamy zamiar przedstawić Wam 60 metrowe mieszkanie, które jest przepełnione praktycznymi i funkcjonalnymi pomysłami. Zaaranżowanie ograniczonej metrażem powierzchni wymaga przede wszystkim ogromnej kreatywności, a także wiedzy. Niestety nie każdy z nas byłby w stanie poradzić sobie z problematyczną przestrzenią, dlatego dziś na przykładzie średniej wielkości mieszkania pokażemy Wam co zrobić, aby nie zagracić wnętrza, by wydawało się jasne i przestronne i co najważniejsze funkcjonalne oraz komfortowe w użytkowaniu. Poprzez odpowiednio dobrany zestaw wypoczynkowy, po właściwe oświetlenie czy kolor ścian. Każdy z wyżej wymienionych elementów jest istotny, ponieważ decyduje o wygodzie naszego mieszkania, dlatego jeśli choć trochę Was zainteresowaliśmy tematyką to zapraszamy zapoznać się z dalszą częścią artykułu. 

1. Dobór mebli

Chcąc zaaranżować mieszkanie o przeciętnym metrażu powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad kolorystyką mebli oraz ich gabarytem. Nie jest tajemnicą, że w mniejszych wnętrzach lepiej będą sprawdzały się meble niewielkich rozmiarów. W tym przypadku architekt wnętrz, Rafael Sardinha,  zdecydował się na wykorzystanie szerokiej, jasnej kanapy, którą ustawił na całej długości ściany. Z kolei naprzeciw ulokowano wąską komodę, która dodaje przede wszystkim funkcjonalności i co najważniejsze nie zagraca przestrzeni. Jasny dywan, biały odcień na ścianach – znacznie poprawiają wygląd całego wnętrza. 

2. Otwarty plan

Jeśli pragniecie poczuć się swobodnie i przestronnie we własnym mieszkaniu radzimy Wam postawić na otwarty plan. Zbędne są ścianki działowe z karton gipsu, które stwarzają poczucie zamkniętej, ciasnej przestrzeni. Nowoczesne budownictwo zakłada jasny, otwarty plan mieszkania, w którym możemy umiejętnie wydzielić strefę do wypoczynku, miejsce do spożywania posiłków oraz kuchnię. To trzy najczęściej łączone ze sobą przestrzenie. Dzięki temu stworzycie sobie i najbliższym poczucie przestronności, a co najważniejsze wygodne i komfortowe warunki użytkowania mieszkania. 

3. Przechowywanie

Problem składowania małych sprzętów ADG, zastawy stołowej czy innego rodzaju bibelotów, jest powszechny i dotyczy chyba każdego z nas. W każdym mieszkaniu brakuje kreatywnych przestrzeni, w których moglibyśmy magazynować niezbędne nam przedmioty, tak by nie szpeciły wnętrza, a były umiejętnie ukryte. Aby w pełni wykorzystać potencjał swojego mieszkania konieczne jest wykonanie projektu oraz zagospodarowanie każdego rogu oraz każdego wolnego centymetra wolnej powierzchni. Dzięki temu uda nam się wykreować odpowiednią ilość miejsc do przechowywania, która ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. Jeśli zatem posiadacie wyspę kuchenną zorganizujcie w niej półki, szafki tak by nie marnować jej potencjału, a zmaksymalizować go. 

4. Wykorzystajcie faktury i odcienie

Jeśli wydaje Wam się, że Wasze przestrzeń osobista jest zbyt zachowawcza, nudna i jednolita wystarczy jeden prosty trik, który kompletnie odmieni wnętrze i nada mu wyrazistego i nietypowego charakteru. W tym celu warto wykorzystać różne faktury oraz odcienie kolorów. Dzięki temu mieszkanie stanie się bardziej charakterne, z pazurem i pomysłowe, natomiast Wy będziecie mogli cieszyć się nieszablonowym wnętrzem. 

5. Odpowiednie światło

Nie raz czy dwa wspominaliśmy Wam jak ważne jest światło w prywatnej przestrzeni. Bez znaczenia czy jest to kuchnia czy łazienka, w każdym z tych pomieszczeń powinno być odpowiednio dobrane światło i dostosowane do osobistych potrzeb właścicieli. Ważne, aby pamiętać nie tylko o stopniu naświetlenia, ale także kolorze światła. Mocne, wręcz jaskrawe warto zastosować w pomieszczeniach, w których pracujemy, np. kuchnia czy gabinet. Natomiast cieplejszy, żółtawy odcień doskonale sprawdzi się w sypialni czy łazience. 

6. Miękkie i subtelne tkaniny

Sypialnia w każdym domu powinna posiadać intymny i nastrojowy klimat, a więc na pewno powinniśmy zrezygnować z krzykliwych, jaskrawych kolorów. Ważne, aby stworzyć poczucie bezpieczeństwa i spokoju. W końcu to miejsce, w którym głównym celem powinno być wypoczywanie i kojenie skołatanych nerwów. Odpowiednio wygaszona kolorystyka nawiązująca do kolorów ziemi z pewnością ułatwi nam stworzenie tego typu relaksacyjnego klimatu. 

7. Różnorodność

Łazienka przede wszystkim powinna być funkcjonalna, jednak to pojęcie dla każdego można oznaczać zupełnie co innego. Jedni za funkcjonalność będą uważali dużą wannę, w której będą mogli się zrelaksować, natomiast inni prysznic, który nie zajmie dużo miejsca, a sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przejrzyste i mniej zagracone. Najważniejszym elementem podczas aranżacji tego wnętrza jest pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca, które umożliwi nam swobodne poruszanie się i korzystanie z niego. 

Jakie Wy macie sposoby na aranżację niewielkiego mieszkania?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu