Jak zapewnić sobie niskie koszty budowy domu? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak zapewnić sobie niskie koszty budowy domu?

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeżeli chcemy wybudować napawający nas dumą dom, powinniśmy w pełni wykorzystać każdy dostępny metr kwadratowy. Poza tym, szanujmy też każdą wydaną złotówkę. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji podpowiemy w jaki sposób zbudować dom ustrzegając się zbędnych wydatków. Już na wstępie zaznaczymy, jak ważne jest rozsądne wykorzystanie gruntu i materiałów. Zaczynajmy!

​1. Umowa z jedną firmą

Czasami decydujemy się zatrudnić wielu różnych specjalistów do konkretnych zadań. O ile wszystko idzie zgodnie z planem, to nie możemy narzekać. My jednak polecamy zatrudnić jedną, multizadaniową firmę. W ten sposób mamy pewność, że wszystkie osoby zaangażowane w nasz projekt będą utrzymywać wybrany styl projektowania i aranżacji.

​2. Badanie gruntu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Bardzo ważnym czynnikiem przy budowie domu jest jakość gleby, na której ma stanąć nowy budynek. Sprawdźmy wiec, czy gleba nadaje się na plac budowy. Dobra ocena jakości gleby na pierwszych etapach pozwoli nam uniknąć wielu problemów w przyszłości.

​3. Projekt architektoniczny

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Nie można wybudować domu, którego projekt nie byłby podpisany przez architekta. Zatem, o ile sami nie jesteśmy architektami, będziemy musieli zatrudnić architekta, który stworzy dla nas plany budowy. Sami możemy, a wręcz powinniśmy, naprowadzić architekta na szlak naszego wymarzonego domu, jednak rysunki, wizualizacje i projekty pozostają w rękach specjalistów. Architekt pomoże nam optymalnie wykorzystać przestrzeń i nadać naszej nieruchomości odpowiedni kształt. Zawsze stosujmy się do zaleceń dobrego architekta.

​4. Przestrzegajmy planów

Czasami, kiedy prace znajdują się na dalszych etapach, pożądanym okazuje się wprowadzenie zmian w projekcie. Takie zmiany mogą wygenerować szereg kosztów, których wcześniej się nie spodziewaliśmy i nie uwzględnialiśmy. Jeżeli chcemy zmieścić się w określonym budżecie, lepiej zawczasu o wszystkim pomyśleć i trzymać się pierwotnych planów.

​5. Dobrze zapoznajmy się z domem

Po zakończeniu budowy, wszystko przechodzi w nasze ręce. Z biegiem czasu, dom może zacząć wymagać remontów, mogą pojawić się pęknięcia, wilgoć w ścianach i inne nieprzyjemne rzeczy. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z architekturą domu i nauczenie się wykonywania kilku podstawowych prac. Kiedy przyjdzie czas na naprawy, a przyjdzie wcześniej czy później, możemy własnoręcznie wykonać część prac. Nie rzucajmy się jednak w nieznane. Nie chcemy przecież narobić więcej szkód niż pożytku.

6. Wykończenie

Industrialna łazienka od Pop Arq Industrialny


Kiedy już powstanie budynek, trzeba będzie go przemienić w dom! Przecież żadnego niewykończonego budynku nie nazwiemy domem. Istnieje wiele stylów aranżacji, które pozwolą nam wyrazić naszą osobowość i charakter, tworząc przy tym poszukiwaną atmosferę.

Bardzo ważnym jest, żeby wnętrze było konsekwentne ze strukturą budynku. Na przykład, architektonicznie minimalistyczny budynek nie do końca współgra z rustykalnym wnętrzem. Zastanówmy się, jakiej atmosfery oczekujemy już na pierwszych etapach planifikacji.

Jeżeli potrzebujecie pomysłów na aranżację wnętrz, na pewno znajdziecie wiele ciekawych pozycji w Katalogu Inspiracji: Aranżacja salonu – 11 niezwykłych pomysłów.

Planujecie budowę domu? Podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu