Rustykalny a zarazem nowoczesny dom

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rustykalny a zarazem nowoczesny dom

Aśka Warchał Aśka Warchał
od homify
Loading admin actions …

Przed nami ostatnie tygodnie wakacji, dlatego pozostaniemy dzisiaj w klimatach urlopowych i pokażemy Wam interesujący projekt letniego domu od rosyjskich architektów z biura Catan & Partners. Ten szkieletowy budynek stworzono z myślą o połączeniu rustykalnego uroku górskich chat z rozwiązaniami typowymi dla współczesnej rezydencji. Efekt? Idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu w gronie przyjaciół.

Z resztą oceńcie sami…

Wypoczynek na zewnątrz i w środku

od homify

Dom jest znacznie mniejszy niż mogłoby się początkowo wydawać, choć małym też byśmy go nie nazwali. Jego powierzchnia mieszkalna to 148 m². Skąd wrażenie wielkości? Otóż tworzą je dwa fantastyczne, całkowicie zadaszone tarasy. Zadaszenia wspierają się na drewnianych słupach, całość zamykają drewniane balustrady o nowoczesnej formie. Powstaje dom, w który ma motywować właścicieli do wypoczynku nie tylko w środku, ale i na zewnątrz.

Szarotka

od homify

Autorzy projektu inspirowali się stylem alpejskim, o czym świadczą spadziste dachy oraz ich białe wykończenie. Naturalny kamień łączy się z drewnem, tworząc budynek, który w przyszłości doskonale wpisze się w górski krajobraz. Architekci nazwali go Navlya i mówią oni, że jest niczym szarotka pośród stokrotek na górskiej łące.

Plan parteru

od homify

Rzut oka na plan budynku zawsze jest interesujący. W tym przypadku uświadamia nam ogrom tarasów, których powierzchnia połączona ze sobą okazuje się być równa powierzchni parteru. Do domu wchodzi się przez taras, do wejścia głównego prowadzą schodki wzniesione w kącie łączącym ze sobą tarasy. Jeśli chodzi o wnętrze, to będziemy mieć do czynienia z dużą, publiczną przestrzenią otwartą, sypialnią, toaletą, dwoma pomieszczeniami do wykorzystania w zależności od potrzeb właścicieli oraz prowadzącą na górę klatką schodową…

Plan piętra

od homify

Sypialnia dla dwojga już na parterze mogła nieco nas zaskoczyć, tym bardziej zadziwi plan piętra. Umieszczono tutaj dwie kolejne małżeńskie sypialnie. Dlaczego? Tak, jak pisaliśmy wcześniej, to projekt domu wakacyjnego, który ma spełniać inne funkcje niż dom jednorodzinny dla pary z dziećmi. Tutaj w planie są wspólne wyjazdy z przyjaciółmi i zabawa w gronie dorosłych!

Ogromne przestrzenie

od homify

Spójrzmy na projekt wystroju wnętrza, doskonale pasuje on do charakteru bryły! Choć drewno dominuje tutaj absolutnie, to jednak nie ma mowy o atmosferze wiejskiej chaty. Nowoczesne meble i oryginalne dekoracje wprowadzają raczej klimat nowoczesnego wyrafinowania. Poprzez ogromne przeszklenia pomieszczenie zalewane jest naturalnym światłem…

Marzy Wam się urlop na łonie natury? Koniecznie przeczytajcie o tym niezwykłym domu: Pomysł na eko wakacje!

Spodziewaliście się takiego klimatu we wnętrzach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu