Super nowoczesny dom z twistem | homify

Super nowoczesny dom z twistem

mszpakowska mszpakowska
Corneille Uedingslohmann Architekten Nowoczesny balkon, taras i weranda
Loading admin actions …

Sześcienne, ozdobne domy, oparte na modnym stylu Bauhaus i nawiązujące do puryzmu, są obecnie niezwykle popularne wśród architektów. Szczególnie, jeśli łączą w sobie duże okna, otwarte wnętrza i jasne przestrzenie. Idealnym przykładem jest dom znajdujący się w miasteczku Niederkassel, który będziecie mieli dzisiaj okazje zobaczyć.

Widok z ulicy

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że kubatura nowoczesnego domu zdecydowanie wyróżnia się na tle klasycznych budynków. Niemniej jednak, nie wywołuje to poczucia intruza, wręcz przeciwnie, integruje oba środowiska. Boazeria pokrywająca drugą kondygnację wprowadza ciepłą atmosferę i jest fantastycznym odniesieniem do natury. Od strony ulicy dom wydaje się być bardzo zamknięty, hermetyczny, a potęgują to dwa niewielkie okna, które możemy zauważyć.

Od strony ogrodu

Ta perspektywa pokazuje nam zupełnie inny obraz! Oto wspaniały projekt architektoniczny opatrzony ogromnymi przeszkleniami, które pozwolą na połączenie wnętrza z przestronnym ogrodem. Dodatkowym atutem jest tutaj taras, który poprzez swoją wysokość idealnie komponuje się z trawnikiem.

Taras

Ten zjawiskowy widok na Ren oferuje mieszkańcom przestronny taras znajdujący się na drugim piętrze. Okna, które sięgają od podłogi do sufitu, pozwalają cieszyć się urokami okolicy. Drewniana podłoga idealnie komponuje się z naturalnym charakterem domu, który zawdzięczamy nieocenionym architektom.

Wnętrze

Również wewnątrz znajdziemy kontrast pomiędzy bielą i naturalnym drewnem w roli głównej. Tutaj jednak zdecydowano o ciemniejszym odcieniu drewna, dzięki czemu wnętrze emanuje wyrafinowaniem i elegancją. Dom jest niezwykle przestronny i otwarty, zalany światłem i przewiewny.

Salon

Szybki rzut oka na salon ilustruje otwartą konstrukcję i jasny efekt przestrzenny, które powstały dzięki ogromnym oknom z wyjściem na ogród. W pokojach znajdziemy harmonijne połączenie klasycznej elegancji i nowatorskiego designu, co idealnie pasuje do nowoczesnego i, jednocześnie, ponadczasowego wystroju.

Polecamy również: Zdumiewający dom kostka, która Cie oczaruje. 

Zamieszkałbyś w takim domu?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu