Dom, w którym poczujesz się jak w raju | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom, w którym poczujesz się jak w raju

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczny salon od Almazan y Arquitectos Asociados Eklektyczny
Loading admin actions …

Właściciele tego domu pragnęli czuć się w nim jak na nieustających wakacjach. Z tego powodu motywem przewodnim aranżacji jego wnętrz stały się palmy, a tropikalna atmosfera panuje w każdym z jego pomieszczeń. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne nadają wnętrzom domu funkcjonalny charakter, a niespotykane elementy wystroju czynią je ciekawymi i intrygującymi.  Projekt ten przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom naturalnych materiałów wykończeniowych i zwolennikom zieleni we wnętrzach.

Prywatny raj

Architekci stworzyli dla inwestorów prawdziwie prywatny i intymny raj. Otoczyli dom i przylegający do niego ogród wysokimi ścianami, dzięki którym nikt z zewnątrz nie ma możliwości zajrzenia do środka. Sama bryła odznacza się nowoczesnym designem oraz licznymi przeszkleniami. Zielony dach to nie tylko silny element dekoracyjny, ale także rozwiązanie praktyczne, poprawiające izolację termiczną wnętrz domu.

Równoległe korytarze

Stworzenie równoległych w stosunku do siebie przestrzeni komunikacyjnych prezentuje się niezwykle korzystnie, zwłaszcza, gdy przedzieli je się szklaną ścianą. Rośliny oraz inne elementy zdobne sprawiają, że korytarze tracą swoją jedynie funkcjonalną rolę- stają się ważnymi obszarami dekoracyjnymi.

Strefa dzienna z wewnętrznym patio

Nie jest to zwyczajny pokój wypoczynkowy- obszar jadalni i salonu łączy się także z wewnętrznym patio. Przez szklane ściany domownicy mają stale widok na wspaniałą egzotyczną zieleń. Zabieg ten sprawia, że wnętrze strefy dziennej zyskuje dodatkowe źródło światła i prezentuje się niezwykle jasno.

Tropikalna roślinność

Zieleń odgrywa niezwykle ważną rolę w sposobie aranżacji tych wnętrz. Wykorzystano ją hojnie i zaaranżowano w postaci skalniaków. Królują oczywiście palmy i inne rośliny egzotyczne, wprowadzające iście tropikalny klimat.

Schody

Schody zachwycają nie tylko swoim designem, ale i lokalizacją. Drewniane, dywanowe stopnie łączą ze sobą poszczególne kondygnacje, pełniąc nie tylko funkcje komunikacyjną, ale i dekoracyjną. Miodowy odcień drewna świetnie komponuje się z białymi ścianami. Obok schodów stworzono obszar zieleni, podnoszący ich estetykę.

Gra świateł

Dzięki licznym przeszkleniom oraz otworom okiennym w wielu miejscach tego domu można czuć się, jak gdyby przebywało się na zewnątrz. Naturalne światło wpada przez okna i wywołuje magiczną grę świateł we wnętrzach. Tarasy zadaszono drewnianymi pergolami, przez które wciąż przebija się światło- stąd też pasiasta gra cieni na ścianach.

Do takiego domu idealne pasowałby egzotyczny ogród. Zobaczcie, jak stworzyć tropikalny ogród w polskim klimacie?

I co myślicie o tym stylu w aranżacji wnętrz?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu