10 sekretów wyjątkowej aranżacji domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 sekretów wyjątkowej aranżacji domu

A.D. A.D.
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Tarimas de Autor Nowoczesny
Loading admin actions …

Dekorowanie może być po prostu zadaniem do spełnienia podczas urządzania domu czy mieszkania. Może być również hobby, które pozwala przekształcić swoją przestrzeń życiową, lub może to być miłość do swojej rodziny, która przekłada się na aranżację wspólnego gniazda. Jakkolwiek ją postrzegamy sprawia ona że wnętrze w którym przyszło nam żyć staje się coraz ładniejsze i coraz bardziej wyjątkowe. 

Każdy może urządzić przestrzeń, ale nie każdy może sprawić, że przestrzeń stanie się prawdziwym domem. A kluczem do stworzenia wyjątkowej dekoracji, wywołującej pozytywne emocje jest zazwyczaj mały szczegół, który dodaje przytulności, ciepła. Pomożemy Wam stać się prawdziwymi mistrzami dekoracji. Zdradzimy Wam aż 10 sekretów jak to zrobić. 

1. Najważniejsze pierwsze wrażenie

Większość ludzi to wzrokowcy, którzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na wygląd nowo poznanej osoby. Dobrze skrojony garnitur, kostium, ciekawie dobrane dodatki, dyskretny makijaż w przypadku kobiet, nienaganna fryzura i zadbane dłonie – to wszystko decyduje o tym, jak zostaniemy odebrani. O tym co myślą o nas inni zazwyczaj decyduje pierwsze kilka sekund! Nie inaczej jest w przypadku mieszkania czy domu. Pierwsze wrażenie jest trudne do zatarcia dlatego zadbajcie o Wasze korytarze. Muszą być estetyczne, czyste i funkcjonalne. Miła atmosfera i harmonia to klucz do stworzenia dobrego odczucia na wejściu. 

2. Dotyk sztuki

Nowoczesny dom w podwarszawskiej miejscowości Nowoczesny salon od Michał Młynarczyk Fotograf Wnętrz Nowoczesny
Michał Młynarczyk Fotograf Wnętrz

Nowoczesny dom w podwarszawskiej miejscowości

Michał Młynarczyk Fotograf Wnętrz

Nie wolno zapomnieć o artystycznym aspekcie wnętrza. Bez względu na to, czy zdecydujecie się na malarstwo, rzeźbę, lub samą konstrukcję mebli. Zawsze dodajcie trochę sztuki do wystroju wnętrz. Możecie również promować prace lokalnych artystów albo zrobić coś samemu jeśli macie zacięcie do rysunku. Wszystko, co trzeba wziąć pod uwagę, gdy dobiera się dzieło do wnętrza to to czy pasuje do stylu dekoracyjnego. Cel ten można osiągnąć z pomocą linii, kolorów, form czy materiałów.

3. Zadbaj o oświetlenie

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w dekoracji. Jest to narzędzie, które może uczynić coś wspaniałym, albo totalną katastrofą. I aby osiągnąć doskonałą harmonię w tej dziedzinie musimy stworzyć sumę naturalnego i sztucznego oświetlenia. 

Podczas dekorowania, należy przede wszystkim przezwyciężyć tradycyjną i czysto funkcjonalną rolę oświetlenia wewnętrznego. Oznacza to, że musimy myśleć nie tylko o funkcji, ale także estetyce. Na przykład, w tym pokoju lampa podłogowa sprawia, że cała przestrzeń wygląda bardziej artystycznie niż gdyby użyto jedynie zwykłego światła naturalnego.

4. Ażurowa ściana

Nowoczesna konstrukcja domów zaczęła kwestionować zamknięte przestrzenie, które mogą istnieć wewnątrz. Obecnie lubimy otwarte plany, duże przestronne wnętrza pozbawione podziałów, pokoi. Mimo to, oddzielanie pewnych stref jest konieczne. Można to zrobić na wiele sposobów, jednym z nich jest ażurowa ściana – regał. Nie wahajcie się i ustawiajcie lekkie ściany wewnątrz domu.

5. Indywidualny charakter

Wrocław / Maślice, mieszkanie - 43m2 Skandynawski salon od razoo-architekci Skandynawski
razoo-architekci

Wrocław / Maślice, mieszkanie – 43m2

razoo-architekci

Dekoracja to, w pewnym sensie, próbka naszego sprytu. Dzięki niej pomieszczenie przekształca się z  użytecznej przestrzeni w nasz własny dom z naszą osobistą pieczęcią. Dekorując wnętrze pamiętaj o jego indywidualnym charakterze, który sprawia że na pierwszy rzut oka widać, że wnętrze jest Twoje. Można zastanowić się nad teksturami ścian, kolorami, układem mebli i kombinacją materiałów. Ogranicza Was jedynie Wasza kreatywność!

6. Jasne kolory dla chłodnych obszarów

Koncepcję świeżości osiąga się poprzez maksymalizację jasności otoczenia. Jest to związek między światłem i jasnymi kolorami, które to odzwierciedlają. Proste powierzchnie, które pozwalają w pełni wyeksponować dekoracje. W naszych domach, niektóre pomieszczenia wymagają ciepłej lub energicznej aranżacji a inne, spokojnej i relaksującej. Przeczytajcie koniecznie jakie kolory powinny być w poszczególnych pomieszczeniach. Ciepłe czy zimne kolory – jaki kolor można użyć w jakim pomieszczeniu?

7. Wykorzystaj każdą przestrzeń

Kiedy mamy niewielką przestrzeń musimy nauczyć się wykorzystywać każdy centymetr naszego domu i unikać martwych stref. Przestrzeń pod schodami, na przykład, jest to obszar, który zazwyczaj pomijamy w dekoracji. Jednak w rzeczywistości, to miejsce jest wielkim skarbem. Możemy zrobić tam szafki, półki, wielkie terrarium czy po prostu stolik kawowy lub miejsce do czytania książek. 

8. Wprowadź do wnętrza tkaniny

Zwykle uważamy, że wybór tekstyliów do domu to drobny szczegół, ale tak nie jest. Konkretny wybór zasłon, dywanów, tapicerki kanapy, nawet gobelinu na ścianie, przyczyniają się znacząco, do tworzenia ciepłej, domowej atmosfery. Ponadto, jak wszystko w domu, te akcesoria są także w stanie poprawić styl i dekorację wnętrz. Ostrożnie wybierajcie i zestawiajcie je ze sobą. Nie zawsze różnorodne desenie będą się wzajemnie uzupełniać. Jeśli nie macie pewności czy tkaniny dobrze wyglądają w swoim sąsiedztwie zdecydujcie się na gładkie, nie wzorzyste warianty. Zawsze możecie także zwrócić się o pomoc do dekoratora

9. Żywa zieleń

Czasami, miejsce w którym mieszkamy nie pozwala nam mieć prawdziwego ogrodu. Jednak istnieją rozwiązania, gdzieniegdzie są one nawet bardzo popularne, tworzenie ogrodów zimowych. Te miejsca są mieszanką balkonu, ogrodu, oranżerii i szklarni. Aby utrzymać je przy życiu, zwłaszcza jeśli jest to w zamkniętej przestrzeni, często potrzebne są całe systemy. Ważny jest także wybór roślinności, dostosowanie jej do panujących warunków. Jeśli to dla Was zbyt skomplikowane, postawcie na tradycyjne kwietniki czy doniczki. Możecie mieć swój własny zakątek raju, nawet w małych mieszkaniach!

10. Zwróć uwagę na funkcjonalność

Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny

W niektórych pomieszczeniach, konieczne jest poczucie odprężenia, spokój. Dla tych pomieszczeń zalecamy używanie minimalnej ilości ozdób w neutralnych kolorach. Dzięki temu nie będą one rozpraszały wzroku i zakłócały harmonii. Możecie postawić na wyjątkowy mebel, np. fotel od modnego projektanta czy stylowy wazon na kwiaty. Czasami prostota jest najlepszym sprzymierzeńcem, ponieważ może doprowadzić do stworzenia bardziej komfortowych warunków niż luksus.

Lubicie dekorować swoje mieszkania?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu