Zachwycający dom pełen światła słonecznego | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zachwycający dom pełen światła słonecznego

A.D. A.D.
Essex House Nowoczesne domy od Frost Architects Ltd Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdego dnia dążymy, aby dostarczyć Wam wspaniałych bodźców estetycznych, poprzez pokazywanie najlepszych domów, które możecie podziwiać i czerpać z nich inspiracje. Dziś, nasze poszukiwania zawiodły nas do Wielkiej Brytanii gdzie odnaleźliśmy fantastyczny projekt, który nie tylko w swojej konstrukcji jest zdumiewający, ale również jest bez zarzutu w kwestii funkcjonalności. 

Powierzchnia niemalże 1200 m kwadratowych obejmuje pięć sypialni, dwie łazienki,  parter na otwartym planie, który zawiera kuchnię, jadalnię i salon, a także gabinet i garaż. Nie tylko estetyka jest ważna. Dom został zaprojektowany tak, aby być energooszczędny,  z użyciem materiałów o wysokiej wydajności termicznej.

Jedno jest pewne, to nie jest dom, jak każdy inny, więc zbliżmy się do niego i sprawdźmy, czy przypadnie Wam do gustu.

Widok z ogrodu

Nie ma mowy, że dom, tak piękny i wyjątkowy, jak ten mógłby być rozczarowujący choćby nawet od tyłu. Z ogromną ulgą, możemy potwierdzić, że od strony ogrodu wygląda równie imponująco! W rzeczywistości, jego bryła jest bardzo geometryczna, podzielona na wiele sposobów za pomocą kształtu i koloru. Mocny akcent czerwieni, wydaje się nieoczywisty pośród szarości, ale jego działanie jest bardzo ożywcze. Obszerne przeszklenia, w różnych rozmiarach i kształtach, pomagają uzupełniać modernistyczny klimat i daje wskazówkę co do klimatu panującego w środku. Zobaczcie sami…

Fascynująca fasada

Nie wiele domów może rzeczywiście przyciągnąć wzrok przechodniów, sprawić by przystanęli na chwilę i obejrzeli go uważniej, ale wiemy na pewno, że jest to jedna z takich nieruchomości. 

Zespół Architektów Frost miał świetne pomysły na ten projekt i wraz z inwestorem postanowili zaszaleć. Dzięki temu cała ich kreatywność została przelana na ten dom. Jako całość, przestrzeń działa perfekcyjnie, widok z zewnątrz to kombinacja geometrii, prostych linii, kątów połączonych ze sobą harmonijnie dzięki zróżnicowanej palecie kolorystycznej. Jest to nowe, ekscytujące i kuszące, więc zobaczmy więcej!

Rajski hall

Gdy korytarz wygląda tak dobrze wiesz, że jesteś w wyjątkowym miejscu! Tak często pomijane lub niedoceniane, traktowane jedynie jako obszar przejściowy, miejsca takie jak korytarz dają wspaniałą wskazówkę co do reszty nieruchomości. Jeśli tu jest wyjątkowo, to jak musi być dalej… ?

Wspaniałe okrągłe wycięcie na schody przyciąga uwagę. Dodatkowym atutem są najwyższej jakości materiały, polerowane podłogi i dyskretne oświetlenie. Duża przestrzeń daje oddech, wszędzie jest jasno i przejrzyście. 

Rzut oka w górę

Nic dziwnego, że wspaniałe, okrągłe wycięcie zostało utworzone nad schodami. Jego zadaniem jest wyeksponowanie wyjątkowego żyrandola, przypominającego gwizdy na niebie lub chmarę motyli. Modna lampa bardzo ożywia wnętrze i nadaje mu styl. Wszechobecna biel mogłaby  być chłodna lub trochę nudna gdyby nie wyjątkowe dodatki w postaci, właśnie żyrandola i płótna wiszącego na ścianie.

Kuchnia

Szybując przez korytarz, bo jak inaczej można poruszać się w taki pałacowym domu, trafiamy do strefy otwartej, wraz z niesamowitą kuchnią, jadalnią i urokliwą aranżacją salonu.

Na zdjęciu widzimy kuchnię, zrobioną na planie litery L.  Jest ona w pełni zaopatrzona w doskonały sprzęt. Musimy pamiętać, że ten dom został zbudowany zgodnie z rygorystycznymi standardami dla klientów, którzy mają określone wymagania. Wszystko musi być nie tylko piękne ale i funkcjonalne, i taka właśnie jest dzienna przestrzeń. 

Część dzienna

To idealne miejsce na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, po tej stronie otwartej strefy aranżacja jest nastawiona na komfort i relaks mieszkańców. Limonkowy kolor to mocny akcent, który pojawiał się na poduszkach, krzesłach,  dziełach sztuki na ścianie. Pośród wszechobecnej bieli taki intensywny kolor działa bardzo ożywczo i energetycznie. 

Dzięki ponadczasowej stylistyce mebli, każdy znajdzie coś dla siebie. Pomimo ogromnego przeszklenia z widokiem na ogród, istnieje realne poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Światło dzienne wpadające przez okna oraz świetliki dachowe podkreśla ogromną przestrzeń. W tym miejscu można odetchnąć pełną piersią! 

Wasz dom nie jest taki rozległy i okazały? Głowa do góry! Przeczytajcie to: 6 zalet posiadania małego domu.

Jak Wam się spodobał spektakularny hall? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu