10 fantastycznych i niezwykłych altanek ogrodowych

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Беседкав п.Гринфилд, ARCHDUET&DA ARCHDUET&DA Klasyczne domy
Loading admin actions …

Jeśli jesteście posiadaczami dużego, pięknego ogrodu, to z pewnością zastanawialiście się już nad ustawieniem w nim altanki. Można posadzić drzewa owocowe i w sezonie zebrać soczyste jabłka, gruszki, wiśnie, a może nawet śliwki. Do tego miejsce na basen, meble ogrodowe i w upalny dzień możemy się w pełni cieszyć dostępną przestrzenią. 

Aby bez problemu zgromadzić wszystko lub po prostu zaaranżować przestrzeń, wystarczy, że dodacie do ogrodu altankę. W altance możemy zgromadzić wszystkie sprzęty, które będą nam przydatne
podczas grilla, czy wakacyjnych zabaw w ogrodzie. Odpowiednio dobrana altanka do ogrodu to jego uzupełnienie, które w harmonii uzupełnia całą aranżację.

1. Kuchnia letnia

Kuchnia na zewnątrz to miejsce w którym możemy przygotować wspaniałe letnie posiłki. Może być wykonana w różnym stylu – od egzotycznego po rustykalnym. Na zdjęciu widać fantastyczną altankę w stylu rustykalnym, która jest podparta masywnymi belkami trzymającymi dach. Nie musimy martwić się o dobrą wentylację – otwarta kuchnia jest odpowiednio wentylowana z każdej strony i nie groźny nam zaduch. Mimo swojej prostoty, jest to doskonale przygotowane miejsce do gotowania!

2. Z przyszłości

Przyszłość jest już w Twoim ogrodzie! Konstrukcja tego wspaniałego pawilonu przypomina pojazd z filmu sci-fi. Łączy w sobie różne style: futuryzm, secesję, neogotyk a nawet minimalizm – ta altana to nie tylko świetny pawilon w którym zmieści się ogromny stół i wygodne krzesła, ale też świetne miejsce spotkań dla całej rodziny i naszych znajomych.

3. Pośród zieleni

Altanka tuż nad stawem to świetne rozwiązanie! Konstrukcja zbudowana jest w harmonii z otoczeniem. Szklane ściany altany prezentują się jak naturalna kontynuacja  gładkiej, przezroczystej powierzchni stawu. Co więcej – nawet piętro pawilonu wykonane jest ze szkła! Ośmioboczna forma budowy – element stylu orientalnego, jak również specyficzna forma dachu i bocznych balkon, który otacza strukturę, dodaje uroku całej aranżacji.

4. Z plecionki

Kolejna altanka w stylu orientalnym – wygląda tajemniczo i mistycznie. W południe możecie schować się w tej altance i ukryć od zgiełku, gwaru i upalnego słońca.

5. Nowoczesna

Nowoczesna i prosta altanka, wygląda świeżo i lekko, szczególnie tak delikatnie urządzonym ogrodzie. Będzie doskonałym miejscem wypoczynku w upalne dni! W środku jest wyposażona w wygodny zestaw wypoczynkowy na którym będziemy mogli się rozsiąść i cieszyć się spokojną atmosferą oraz napawać oczy zielenią naszego ogrodu.

6. Na drzewie

Czy jako dziecko nie marzyliście o przytulnym małym domku na drzewie, w którym moglibyście się ukryć przed obowiązkami domowymi i nudnymi lekcjami do odrobienia? A może mieliście sporo skarbów do schowania? Domki na drzewach to azyl dla dzieci, ale z pewnością w takiej altanie na wysokości odnajdą się również dorośli!

7. Stylowa stodoła

Domek w ogrodzie, który może posłużyć jako dodatkowe miejsce na narzędzia, letnia kuchnia, zaplecze grillowe lub miejsce w którym schronimy się przed deszczem – nowoczesny styl i maksymalna funkcjonalność! Całość nie tylko wygląda estetycznie, ale jest też harmonijnie wkomponowana w otoczenie.

8. Miejsce na saunę

homify Eklektyczny ogród Altanki i szklarnie

Sauna fińska zbudowana z pięknego, jasnego drewna – cylindryczny kształt, który przypomina odwrócone beczki, do tego metalowe obręcze, które dodają designerskiego smaku. Tuż obok wejścia – dwa wygodne fotele do relaksu.
Dach został pokryty specjalnymi płytami, dzięki czemu utrata ciepła jest zminimalizowana.

9. Jak ptak

Jeśli lubicie nietypowe aranżacje w ogrodzie to z pewnością ta klatka dla złotego słowika przypadła  Wam do gustu! Jednak nie jest to tylko materiał z jakiego została wykonana altanka, ale przede wszystkim szklarnia – dzięki temu możemy hodować w środku różne rodzaje ciepłolubnych kwiatów.

10. Ruiny

Przypominające średniowieczne ruiny dekoracje w ogrodzie tworzą niepowtarzalny klimat – w tym ogrodzie możemy poczuć powiew przeszłości.

Szukacie innych przykładów z altankami w roli głównej? Sprawdźcie w tym artykule: Najpiękniejsze altanki do Waszego ogrodu!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu