Szafy i komody do małych pomieszczeń

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Szafy i komody do małych pomieszczeń

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od Till Könneker Minimalistyczny
Loading admin actions …

Jeśli masz w domu ograniczoną przestrzeń, to wcale nie musi to oznaczać rezygnacji z wygody. W mniejszym domu musimy wszystko odpowiednio zaplanować – również szafę lub garderobę w której będziemy trzymać ubrania oraz dodatki. Dodatkowo powinny dobrze się prezentować – oto kilka przykładów na szafy, które potrafią zmieścić niesamowicie wiele, ale przy tym nie zajmują dużo przestrzeni.

Z łóżkiem piętrowym

To łóżko piętrowe to wersja odpowiednia do nowoczesnego mieszkania – ergonomiczne, komfortowe i pełne miejsca do przechowywania rzeczy. Na łóżko prowadzi drabinka, zaś pod nim znajdziemy szafę, która pomieści wszystko – ubrania, dodatki, książki, a nawet znajdziemy tam miejsce na telewizor. Jeśli w Waszej kawalerce nie ma zbyt wiele miejsca, ale za to jest ona dość wysoka, to takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi!

Do sufitu!

Dressing Room Nowoczesna garderoba od TG Studio Nowoczesny
TG Studio

Dressing Room

TG Studio

Pokoje na poddaszu ze skośnymi ścianami zazwyczaj sprawiają problem podczas aranżacji, ponieważ musimy wziąć pod uwagę to, że jednej ściany nie będziemy mogli wykorzystać lub będziemy mogli zagospodarować tylko jej dolną część. Jednak odpowiednie rozplanowanie pozwoli nam wykorzystać to pomieszczenie maksymalnie np. poprzez instalację szafy po drugiej stronie pokoju – aż po sam sufit!

Wypełnij przestrzeń

Gwel an Treth Nowoczesna garderoba od Perfect Stays Nowoczesny
Perfect Stays

Gwel an Treth

Perfect Stays

Jeśli nie mam zbyt wiele miejsca, to warto wykorzystać je maksymalnie – tak jak w tym przypadku, gdzie szafę mamy od ściany do ściany. Możemy pokusić się o meble na wymiar lub spróbować znaleźć coś w ofercie większych sklepów z akcesoriami i meblami – zazwyczaj są one w o wiele niższej cenie niż te robione na wymiar!

Zamiast tradycyjnej szafy

Nie przepadacie za tradycyjnymi szafami i nie przeszkadza Wam, że szafa nie jest zamykana dwuskrzydłowymi drzwiami? Schowek za zasłonami pozwoli Wam na przechowanie wszystkiego – ubrań, butów i wszystkich dodatków.

W bieli

Jeśli jako miejsce na szafę planujecie przeznaczyć korytarz, wybierzcie biel jako kolor przewodni – optycznie powiększy przestrzeń i pomimo tego, że zajmuje cały korytarz, nie prezentuje się masywnie i przytłaczająco. W takich szafach zmieścimy wszystko!

Przesuwane drzwi

Szafa z drzwiami przesuwanymi lub przesuwane drzwi do osobnego pomieszczenia będącego garderobą (niestety nie jest to opcja dla małych mieszkań) – to prawdziwe marzenie dla wszystkich, którzy uwielbiają porządek. Kolorystycznie poukładane części garderoby, osobna półka na każdą parę butów!

Otwarta

Jeśli nie chcemy pomniejszać sypialni przez dodanie szafy z zamykanymi drzwiami, to po prostu zostawmy ją otwartą! Kilka półek przymocowanych do ściany, drążek na wieszaki i szuflady na bieliznę – wszystko, czego potrzebujemy do schowania ubrań i butów w otwartej przestrzeni.

Więcej przykładów na urządzanie garderoby znajdziecie tutaj: Praktyczna garderoba – 5 różnych przykładów.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu