Sztuka współczesna a design- nowoczesne dekoracje | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Sztuka współczesna a design- nowoczesne dekoracje

homify magazine homify magazine
od homify Eklektyczny
Loading admin actions …

Projektowanie użytkowe jest formą sztuki zajmującą się wytwarzaniem produktów codziennego użytku. Granica pomiędzy funkcjonalnością a sztuką jest bardzo płynna i pozwala  na kreację unikatowego designu, z którym możemy później obcować we wnętrzach różnego typu. Urządzając mieszkania, mamy możliwość aby w prosty sposób przeobrazić je w małe galerie sztuki, delektując się pięknem każdego dnia.  Przedstawiamy Państwu kilka pomysłów na nowoczesne dekoracje wnętrz, wykorzystujące nietuzinkowe i dekoracyjne projekty, w których sztuka współczesna i design tworzą nierozerwalną całość.

Instalacje wykorzystujące grę światłocieni

Lampa-rzeźba-instalacja. Jej przeznaczenie i funkcja zależą stricte od naszego upodobania. Może stanowić element dekoracyjny, bardziej lub mniej wpływający na otoczenie w zależności od jej ustawienia. Jednak dopiero po włączeniu światła uwydatnia się jej prawdziwe piękno. Cienie  powstałe z metalowych trybików, rzutują na całe pomieszczenie. Można wpatrywać się w nie godzinami, zatracając się w ich abstrakcyjnych wzorach. 

Lampy

Tak jak w poprzednim przykładzie, lampa ta wykorzystuje w swojej budowie grę światłocieniem. Jest on jednak bardziej ukierunkowany i możemy dowolnie kontrolować wysokość wzorów powstających na ścianie. 

Nowoczesny żyrandol

Oryginalny, duży żyrandol w nowoczesnej formie. Budowa przeszklonego metalowego wielokąta, ukazuje przechodzące przez niego neonowe oświetlenie. Lampę tą, zainstalowano w industrialnym pomieszczeniu, prawdopodobnie galeryjnym. Sprawdzi się ona jednak równie dobrze w dużych loftach i modernistycznych budowlach.

Prosta forma

Czasami nie potrzeba monumentalnych projektów do uzyskania  efektownego celu. Ta prosta w formie lampa stojąca, wykorzystuje interesujący i industrialny wzór metalowej podstawy, zestawiony z minimalistycznym, białym abażurem. 

Kąt, forma, prostota

Bardzo prosty design tej lampy, uwydatnia jej walory. Światło z czterech, małych neonów tworzy pewnego rodzaju gradient kolorystyczny. Zestawienie tego projektu z prostym meblem lub połacią jednolitej ściany nadaje unikatowy charakter całemu wnętrzu. 

Dmuchana pufa

od homify Eklektyczny

Ten nietypowy mebel, stworzony został z materiału przypominającego dmuchane materace do kąpieli. Daje bardzo ciekawą formę, a dzięki swojej przezroczystości rzutuje abstrakcyjnym wzorem na podłogę i otoczenie.

Ława

Prosta, drewniana forma ławy kontrastuje z nowoczesnością podstawy. Design w czystej formie, doskonały przedmiot do każdego wnętrza. 

Komoda

Ten metalowy mebel, przypomina antyczną komodę. W rzeczywistości jest to bardzo nowoczesny projekt, przełamujący monotonię wzorzystymi tłoczeniami i innowayjnym rozdwojeniem nóżek. 

Pomysł, sztuka, design

Przedmiot ten, jest kwintesencją naszego dzisiejszego tematu. Jest to stosunkowo niewielka dekoracja, która niewątpliwie stanowi dzieło sztuki. Prosty pomysł na formę drucianej rzeźby, daje wrażenie lekkości i piękna, nieinwazyjnie wpływającego na otoczenie. 

Nowoczesna klasyka

Klasyczna sztuka japońska w nowoczesnej odsłonie. Czerpanie z tradycji i łączenie jej ze współczesnymi akcentami jest sprawdzonym i często wykorzystywanym pomysłem. Te ceramiczne posążki ukazujące gejsze, przełamują ich charakter abstrakcyjnymi liniami i teksturą porcelany połączonej z kamieniem. 

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu