Intrygujący dom, który podbije Wasze serca! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Intrygujący dom, który podbije Wasze serca!

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od ARstudio Nowoczesny
Loading admin actions …

Ten stylowy dom jest położony w hiszpańskim mieście Cordoba a na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie intrygującego i wyjątkowego. Z pewnością jesteście ciekawi, aby dowiedzieć się, co kryje się za tymi szarymi ścianami i wąskimi oknami.
Zaprojektowany przez architektów ARstudio dom jednorodzinny, jest zaplanowany tak, aby wprowadzić przechodnia, oglądającego posiadłość, w stan zachwytu. Ponadto jest on funkcjonalny, a także wygodny, z nowoczesnym wystrojem, który zapewnia komfortowy styl życia. A to wszystko ubrane w kilka odcieni szarości!

Obejrzyjmy go wszyscy razem!

Urozmaicone odcienie elewacji

Jeśli spojrzymy na niego po raz pierwszy, możemy zauważyć zobaczyć, co mieliśmy na myśli pisząc o różnych odcieniach szarości. Kształt samej konstrukcji jest bardzo imponujący i niebanalny. Sama bryła, jest dodatkowo wzmocniona przez różne odcienie koloru szarego, które wzmacniają i oświetlają kształty linie i krawędzie domu. Wzmianki z drewna, jako wykończenia okien i drzwi , są bardzo imponujące, ciepłe i zachęcające. Niewątpliwa zaleta domu jest jego widok otwarty na ogród. 

Od frontu

Z tego punktu widzenia, bryła jest dość skromna. Wąskie okna, lekko zaburzają prosta fasadę i sprawiają, że zastanawiamy się, co jest w środku. Mieszkańcy zaś cieszą się prywatnością – dobre rozwiązanie dla wysoko zaludnionych osiedli. 

Ta elewacja jest  zorganizowana z trzech różnych warstw. W dolnej i górnej części posiada lekkie odcienie szarości, natomiast część środkowa przyciąga wzrok znacznie ciemniejszym odcieniem. Do tego drewniane detale nadające nowoczesności – wszystko gra ze sobą idealnie. 

Zgrabny, elegancki, nowoczesny i minimalistyczny!

Wyjątkowe wnętrza

Kiedy, w końcu, udajemy się do wnętrza domu, widzimy, otwartą kuchnię z pokojem dziennym i z jadalnią. Otwarta konstrukcja doskonale nadaje się do każdego nowoczesnego domu. Brak ścian sprawia, że dom wydaje się o wiele większy ale także pozwala na tworzenie bardziej interaktywnej przestrzeni rodzinnej, jak widzimy na powyższym zdjęciu. 

Jeśli koniecznie musicie oddzielić przestrzenie, ale nie chcecie, aby dom wydawał się mniejszy rzućcie okiem na te regały: Regały do podziału pokoju.

Podłogi też są w ulubionym kolorze projektantów.Jasnoszare, wykończone z materiałów o lekko przemysłowym charakterze – trwałe i modne! 

Oświetlenie

Bardzo ważną cechą tego szarego domu jest jego oświetlenie! To klucz do stworzenia przytulnego miejsca, gdzie można uciec od reszty świata i problemów dnia codziennego. Oświetlenie jadalni stworzono poprzez zawieszenie modnej szarej lampy bezpośrednio nad stołem. To bardzo funkcjonalny i praktyczny sposób na stworzenie wygodnego miejsca posiłków w jadalni. Całą aranżację można jeszcze uzupełnić o lampiony i świece – także one mogą pracować nad wyjątkową atmosfera miejsca. Po prawej stronie widzimy duże szklane okna i drzwi, które również wpuszczają strumień światła słonecznego do domu.

Stylowa kuchnia

W kuchni, mimo że nie jest ona bardzo duża, jest bardzo stylowo i modnie. Długi bar śniadaniowy jest zintegrowany z wyspą. Szare blaty uzupełniają białe szafki i ściany, co skutkuje bardzo eleganckim i minimalistyczny klimatem przestrzeni.W tym miejscu łatwo o utrzymanie porządku. To dlatego, że projektanci sprawili, że większość przestrzeni przeznaczonej do przechowywania znajduje się poza zasięgiem wzroku. I w tym pomieszczeniu szarości przeplatają się z drewnem oraz bielą tworząc ciepłą, domową kompozycję. 

Ogród

Kończymy naszą wycieczkę na zewnątrz, gdzie możemy zobaczyć, jak czysty i schludny jest ogród. Zapewnia on zadbany trawnik i bardzo charakterystyczny płot, oferujący prywatność rodzinie podczas ich wspólnego grilla lub zabawy na słońcu. Szare kamienne ściany stanowią wisienkę na szczycie tego pięknego projektu i są kolejnym przykładem tego, jak funkcja i styl zderzają się ze sobą.

Mała ilość roślin to dobre rozwiązanie do niewielkich ogrodów. Więcej na ten temat dowiecie się z tego katalogu inspiracji: Proste pomysły dla małych ogrodów

Lubicie kolor szary...?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu