salon: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Auraprojekt

Staromodne polskie M4 i jego fantastyczna przemiana

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Dziś zaprezentujemy Wam niezwykłą przemianę staromodnego mieszkania, w którym jeszcze niedawno królowała aranżacja rodem z głębokiej komuny. Znajdowało się ono w Lublinie, a za jego remont odpowiedzialni są projektanci ze studia Auraprojekt. Takie projekty napawają nas nadzieją, że nie ma mieszkania, którego nie da się zupełnie odmienić- nawet najbardziej zatrważające i przygnębiające wnętrza mogą stać się stylowe i nowoczesne. Przekonajcie się sami!

Przed: fatalne pierwsze wrażenie

Taki widok witał niegdyś właścicieli tego mieszkania po otwarciu drzwi wejściowych. Każdorazowy powrót do domu mógł wpędzić w depresję. Nijakie kolory na obdrapanych ścianach, stare meble i ogólny bałagan zniechęcały do zagłębiania się dalej we wnętrze mieszkania.

Po: nowoczesny przedpokój

Ciężko uwierzyć, że znajdujemy się w tym samym mieszkaniu! Przedpokój przemalowano na świeży biały kolor oraz praktycznie zaaranżowano. Wbudowano szafę o szklanych drzwiach, zainstalowano nowoczesne oświetlenie, a ścianę udekorowano stylową grafiką. Teraz już od progu mieszkanie to sprawia fantastyczne pierwsze wrażenie!

Przed: staromodny salon

Salon w tym stylu zna chyba każdy z nas- oglądaliśmy go często podczas wizyt u ciotek, stryjków czy babć. Wnętrza tak zaaranżowano były modne w poprzednim stuleciu, ale zupełnie nie sprawdzą się we współczesnych realiach.

Po: nowoczesne wnętrze z pazurem

Charakter salonu całkowicie odmieniono. Remont zaowocował wnętrzem ultra nowoczesnym, gdzie białe powierzchnie ścian i sufitów spotykają się z surową cegłą i ciepłym drewnem. Meblom o współczesnym designie nie brak zarówno elegancji i szyku, jak i funkcjonalności.

Przed: kuchnia z innej epoki

Takiej kuchni funkcjonalną z pewnością nazwać nie można. Należało w niej nie tylko wymienić stare, do niczego już nienadające się meble, ale i odnowić powierzchnie ścian i podłóg.

Po: kuchnia niczym z katalogu

Zdecydowano się na kuchnię urządzoną nowocześnie i praktycznie. Zabudowa na kształt litery U do maksimum wykorzystuje powierzchnię tego pomieszczenia, nadając mu funkcjonalny charakter. Jest tu mnóstwo miejsc na przechowywanie, dzięki czemu akcesoria i przybory kuchenne są ukryte i niewidoczne dla oka. Monotonię bieli przełamano drewnem w postaci blatów oraz półek na ścianach oraz przebijającą się gdzieniegdzie cegłą.

Przed: sypialnia

Nie była to de facto prawdziwa sypialnia, a jedynie pokój z funkcją spania. Stary tapczan wciśnięto w kąt ponurego pomieszczenia, gdzie znalazł się w towarzystwie innych, równie nieatrakcyjnych mebli.

Po: minimalizm w sypialni

Teraz na sypialnię przeznaczono osobne pomieszczenie, które urządzono w bieli i drewnie. Aranżacja jego wnętrz jest niemal sterylna, dlatego cieszymy się, że zdecydowano się na drewniany parkiet, który nieco ociepla jej wizerunek.

Przed: łazienka jak z koszmaru

Nie da się zaprzeczyć, że korzystanie z takiej łazienki z pewnością nie należało do przyjemnych. Aby dopasować jej wnętrze do estetyki nowo zaaranżowanego mieszkania, jej wnętrze należało poddać gruntownej transformacji.

Po: stylowa i wygodna łazienka

Łazienka świetnie wpisuje się w dominujący w mieszkaniu styl. Także i tutaj króluje biel, przełamana brązem kafelek na ścianach i podłogach. Małe wnętrze urządzono praktycznie- duże przeszklenia, odpowiednio dobrane oświetlenie oraz jasna kolorystyka optycznie je powiększają.

Jak Wam się podoba efekt tej transformacji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu