Dyskretny dom na zewnątrz, fascynujący wewnątrz! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dyskretny dom na zewnątrz, fascynujący wewnątrz!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesne domy od m67 architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom, który dziś chcielibyśmy Wam przedstawić wraz z cyklem homify 360 to imponujący i zaskakujący budynek zaprojektowany przez architektów z pracowni M67. To również doskonały przykład na to jak pierwsze wrażenie może być mylne. Budynek prezentuje się przede wszystkim na mały przez co odnosimy wrażenie, że może być niefunkcjonalny. Poza rozmiarem pozostaje kwestia małych okien, przez które zapewne wpada niedostateczna ilość naturalnego światła, co może wpływać na zaciemnienie pokoi. Betonowa, ciężka konstrukcja daje poczucie masywności i zamkniętej przestrzeni. Te wszystkie wcześniej wymienione elementy mogą wpływać na nasze negatywne pierwsze wrażenie. Zobaczcie sami jak w rzeczywistości prezentuje się ten nowoczesny moloch i czy rzeczywiście jest tak niedostępny jak nam się wydaje.

Pierwsze wrażenie

Budynek oddano do użytku w 2013 roku, od tego czasu zmieniło się jego naturalne otoczenie, co również wpływa na ogólny wygląd nowoczesnej konstrukcji. Zadbana zieleń, krzewy, trawnik dodają cieplejszego charakteru, co powoduje, że całość prezentuje się bardziej przystępnie i domowo. Biało czarna kolorystyka elewacji określa dom jako elegancki i szykowny, przez co przez długie lata będzie prezentował się nowocześnie i luksusowo. Drewniane drzwi wejściowe doskonale wkomponowują się w surowy wygląd budynku, w ten sposób dodają bardziej przyjaznego klimatu.

Widok z tyłu

Spoglądając na to zdjęcie możemy odnieść wrażenie, że jest to zupełnie inny budynek mieszkalny, a jednak w dalszym ciągu mamy do czynienia z nowoczesnym i zamkniętym na gapiów domem, który pokazaliśmy Wam jedno zdjęcie powyżej. Z tej perspektywy możemy zobaczyć, że całość prezentuje się przejrzyście i widno. Ogromna, przeszklona ściana doświetla wnętrze naszego domu, dzięki czemu jest ono jasne i optycznie powiększone. Dom został tak zaprojektowany, aby udostępniać gospodarzom piękny, naturalny widok. Takiego rozwiązania zapewne nie spodziewaliście się.

Parter

Dolne piętro zostało zaprojektowane w kształcie litery L, a więc widzimy długą, przestronną powierzchnię, która zawija się tworząc kąt prosty. W tym lekko wysuniętym cypelku znajduje się jadalnia, w której głównym bohaterem jest światło oraz wzorzysty, wielobarwny dywan. Zminimalizowana ilość ścianek działowych powoduje bardziej przestronny charakter dolnej części domu. Na parterze mieszczą się jadalnia, kuchnia oraz przestrzeń dzienna. Wszystkie strefy zostały tak zaprojektowane, aby spójnie i harmonijnie współgrać ze sobą oraz tworzyć domowy i nastrojowy klimat.

Jadalnia

Jadalnia utrzymana została w nowoczesnym, nieco pop art'owym stylu. Całości charakteru dodaje komiksowy obraz w stylu Roy'a Lichtensteina oraz wzorzysty, oryginalny dywan. Drewniany stół oraz podłoga wprowadzają odrobinę naturalności oraz ciepłego, przytulnego klimatu. W opozycji do drewnianej podłogi znajduje się , surowa, ceglana ściana w szarym odcieniu.

Schody

Minimalistyczna konstrukcja zaprowadzi nas na wyższe piętro. Korytarz zdecydowano się utrzymać w prostej, stylizacji. Podstawowymi elementami są drewno oraz biel. To połączenie tworzy bardzo eleganckie i przejrzyste zestawienie, w ten sposób przedpokój prezentuje się jako świetlista, jasna przestrzeń. Oryginalna konstrukcja schodów powoduje, że wyglądają jakby unosiły się w powietrzu, to dodaje lekkości i subtelności.

Łazienka

Łazienkę zdominowała biel oraz proste, geometryczne formy. Tak zaprojektowana przestrzeń jest oazą spokoju i intymnym pomieszczeniem, w którym z łatwością się zrelaksujemy i odprężymy po wyczerpującym dniu pracy. Z wszechobecną bielą kontrastuje czarna półka, na której znajduje się duża umywalka. W ten sposób przestrzeń prezentuje się ciekawie i nowocześnie.

Jak Wam się podoba ten nowoczesny budynek mieszkalny? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu