9 domów dwukondygnacyjnych, które musisz zobaczyć | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

9 domów dwukondygnacyjnych, które musisz zobaczyć

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od ARKOT arquitectura + construcción Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie ma to jak w domu – ta popularna formuła jest całkowicie prawdziwa. Dom jest miejscem, gdzie możemy znaleźć relaks, spokój i ukojenie. To nasze sanktuarium gdzie cieszymy się życiem z rodziną i najbliższymi. Dziś w homify wybraliśmy specjalnie dla Was 9 domów dwukondygnacyjnych zaprojektowanych przez meksykańskich architektów, w wyraźnie nowoczesnym, który z pewnością Was zafascynuje. Koniecznie obejrzyjcie je wszystkie zanim zdecydujecie się na budowę swojego własnego lokum. Chodźmy!

1. Urocza elewacja z murowanymi akcentami

W tym domu możemy obserwować dwie cechy dominujące, które mają wpływ na jego niepowtarzalny charakter. Jest to połączenie tradycyjnego stylu z nowoczesną kombinacją się płaszczyzn. Dzięki zastosowaniu wykończenia z cegły elewacja nie wydaje się być chłodna i niedostępna. Konstrukcja wykonana przez ARKOT Architecture + Construction.

2. Nowoczesny design dla wąskiej działki

W tym projekcie Perspective architektów z Meksyku, możemy obejrzeć dom dwukondygnacyjny, zaprojektowany na planie długiego lecz wąskiego prostokąta. Nowoczesny charakter nadały mu doskonale zaprojektowane elementy fasady i najnowszej generacji materiały użyte podczas budowy. Dom został ulokowany w bardziej konserwatywnym środowisku miejskim, co dodatkowo podkreśla jego wyjątkowość i nietypowy kształt. 

3. Imponująca fasada z przecinających się płaszczyzn

Przecięcie się płaszczyzn w tym dwupiętrowym domu,  spowodowało powstanie kilku wyodrębnionych stref. Główna fasada przepołowiona została przez element, który dzieli bryłę pod względem wizualnym na dwie części. Kompozycja wygląda niezwykle malowniczo dzięki zastosowaniu kontrastowych kolorów. Geometria w najlepszym wydaniu.

4. Awangardowa bryła

Projekt, który przedstawia kolejne zdjęcie to aranżacja stworzona przez AP Architects. Wykracza on wręcz poza nowoczesny modernizm, który jest niezwykle modny w ostatnim czasie. Za pomocą prostych linii, zwyczajnych form, stworzono kompozycję, która opiera się na idealnej proporcji pierwiastków. Przestrzeń życiowa pozbawiona zbędnych ozdobników a jakże wyjątkowa! 

5. Dla tych, którzy lubią tradycję i nowoczesność

Tradycja i nowoczesność są zupełnie różne i aż nie chce się wierzyć, że mogą być łączone. W tym pięknym domu pokazujemy, że jest to możliwe, a przede wszystkim efektowne.  Zestawiono charakterystyczne elementy stylu tradycyjnego  jak opadający dach i pokryto płytkami, które swą czystością i prostotą są bezpośrednim nawiązaniem do modernizmu.

6. Dla pełnej prywatności

W wielu przypadkach, właściciele domów proszą, podczas tworzenia projektu, o jak największą prywatność. Można to osiągnąć poprzez ślepą elewację od strony ulicy -pozbawioną całkowicie okien. W ten sposób powstają hermetyczne wnętrza, jak w tym projekcie Loyoli Architects, w których pojedynczy pas okien doświetla tylko część komunikacyjną.

7. Czystość bieli podkreślona minimalistyczną teksturą

Teraz przyszła kolei na ten piękny dwupiętrowy, nowoczesny dom, w którym biel opanowała większą część bryły. Kolor biały to nieodłączna cecha współczesnego stylu. Dzięki niemu powstały idealne warunki dla tekstur użytych do ozdobienia fasady. Wyrafinowane połączenie kolorystyczne – nie za chłodno, nie za ciepło – trafione w dziesiątkę!

8. Dobre proporcje

Ten dwupiętrowy dom to kolejny przykład zagospodarowania funkcjonalnego niewielkiej powierzchni. Dobre proporcje domu, z elementami, które nadają nowoczesny charakter, takimi jak duże okna, zróżnicowanie struktur, użycie drewna i kamienia daje bardzo przyjemną i przytulną estetykę. Współczesna kompozycja dla wszystkich, którzy kochają dobry design.

9. Otwarty na ogród

Domy dwukondygnacyjne są idealne, aby wydobyć z ich bryły wiele ciekawych rozwiązań. Tutaj prosta, biała elewacja wcale nie jest nudna dzięki grze objętości poszczególnych sześcianów przesuniętych względem siebie. Dzięki temu powstał ekskluzywny i pełen udogodnień taras, otwarty na ogród i basen z orzeźwiającą wodą. Czego więcej trzeba by korzystać z z pełni lata?

Zobaczcie także: 10 nowoczesnych domów, zapierających dech w piersiach

Który przypadł Wam najbardziej do gustu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu