Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 sprytnych rozwiązań na przechowywanie rzeczy

martt.st martt.st
Loading admin actions …

Często problemem, jeśli chodzi o przechowywanie rzeczy w naszym domu nie jest brak wolnego miejsca, ale sposób, w jaki wykorzystujemy posiadaną przestrzeń. Duży dom może mieć dużo miejsca, ale nadal wydawać się zatłoczony i zaśmiecony. Z drugiej strony, małe mieszkanie może być zorganizowane i uporządkowane, jak i nadal mieć wystarczająco miejsca na meble i elementy dekoracyjne. Wszystko zależy od tego w jaki sposób zaplanujemy otaczającą nas przestrzeń. Jeśli twój dom wydaje się zatłoczony, koniecznie przeczytaj top 10 pomysłów na przechowywanie rzeczy!

Pomysłowy pokój dziecięcy

Projekty,  Pokój dla chłopca zaprojektowane przez Sofás Camas Cruces
Sofás Camas Cruces

Litera con escritorio y librería incorporados

Sofás Camas Cruces

Pokój dla dzieci jest często najbardziej zaniedbanym w całym domu. Ostatnią rzeczą o jakiej myśli dziecko jest porządek. Najmłodsi domownicy posiadają zazwyczaj najwięcej rzeczy, wiec sposób ich przechowywania jest bardzo ważny. Dzięki piętrowemu łóżku zyskamy więcej przestrzeni, którą będziemy mogli wykorzystać do przechowania rzeczy dziecka. Pamiętajmy o dostosowaniu wysokości półek do wzrostu naszej pociechy, tak aby z łatwością mogła sięgnąć po ulubioną zabawkę. 

Wieszaki na garnki

Prosty, aczkolwiek rzadko używany, sposób na przechowywanie garnków to wieszaki. Są pomysłową alternatywą dla niewygodnych półek i szuflad. Podążając za modnym obecnie stylem industrialnym, wiszące przybory kuchenne mogą być modną ozdobą w twojej kuchni!

Przestrzeń pod schodami

Klatka schodowa jest obecna w wielu domach jednorodzinnych i często zabiera dużo miejsca. Przestrzeń pod schodami jest zazwyczaj zupełnie nieużywana. Często brakuje nam pomysłu na jej zagospodarowanie, czego główną przyczyną są jej dziwne, problematyczne wymiary. Projektanci tych pomysłowych szuflad dopasowali ich rozmiary to tej konkretnej przestrzeni, projektując rogi tak, aby pasowały do kąta nachylenia schodów. Nawet rączka najmniejszej szuflady została odwrócona, aby pasować do reszty układu.

Rowerowe rozwiązania

Dla niektórych pozostawienie swojego ukochanego roweru na zewnątrz jest nie do pomyślenia. Niestety rowery są kłopotliwe do przechowywania i zajmują dużo miejsca. Jako że  ludzie stają się bardziej świadomi ekologii, łatwo zauważyć coraz więcej jednośladów krążących po ulicach. Coraz więcej ludzi posiada rowery i coraz więcej z nich przechowuje je w domu. Wieszaki na rowery lub tak zwane półki rowerowe zaczęły podbijać wielkomiejskie mieszkania. Takie proste półki to niedrogie, funkcjonalne i łatwe w montażu rozwiązanie. A przede wszystkim świetnie wygląda! Półka jest zamontowana wystarczająco wysoko, więc rower nie opiera się o ziemię, a mała szuflada świetnie nadaje się do przechowywania wszystkich niezbędnych narzędzi!

Rower w domu

W przypadku gdy przestrzeń jest bardzo ograniczona, będziesz musiał wykazać się kreatywnością! Zawieszenie roweru nad miejscem do pracy, może nie być pierwszą myślą jaka przychodzi do głowy, ale hej, dlaczego nie?

Pomysł na TV

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Exploit Space
Exploit Space

PORTFOLIO

Exploit Space

Przyłączanie przechowalni do przestrzeni na telewizor jest kolejnym, często pomijanym lecz praktycznym pomysłem, aby uniknąć bałaganu. Rzadko można spotkać półki na książki otaczające telewizor. 

Ukryta piwniczka

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Einwandfrei - innovative Malerarbeiten oHG
Einwandfrei – innovative Malerarbeiten oHG

Treppenhaus-Gestaltung mit Marmorputz, Gesindehaus, Bad Hönningen

Einwandfrei - innovative Malerarbeiten oHG

To niesamowicie unikalne miejsce na stojak na wina jest prostym sposobem na dodanie odrobiny życia do często niedostrzeganej części domu. Naszym zdaniem jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na wykwitną piwniczkę na wina. Z praktycznego punktu widzenia jest to świetne miejsce to trzymania wina, jako że nie jest wystawione na światło słoneczne i  duże wahania temperatury. To nieoczywiste miejsca może być także świetną kryjówką podczas imprez. Goście polujący na kolejne drinki będą musieli wysilić się trochę bardziej, aby znaleźć ten tajemny schowek.

Piwnica

Projekty,  Piwnica win zaprojektowane przez Stone Cellar Company
Stone Cellar Company

The Large Hexagonal Cellar

Stone Cellar Company

Jeśli jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy mają możliwość przechowywania wina w piwnicy, upewnij się, że odpowiednio wykorzystujesz całą jej powierzchnię. Pamiętaj, że piwnica nie musi być tylko na wino, ale może być także użyta do przechowywania wartościowych rzeczy, które nie powinny być wystawione na światło słoneczne, takich jak biżuteria czy antyki. 

Wykorzystaj poddasze

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez meine möbelmanufaktur GmbH
meine möbelmanufaktur GmbH

Begehbarer Kleiderschrank unter Schräge

meine möbelmanufaktur GmbH

Strych domu jest tradycyjnym miejscem wykorzystywanym do przechowywania rzeczy. Nigdy jednak nie przywodzi on na myśl ładnego pomieszczenia. Powierzchnia twojego domu może się niesamowicie powiększyć dzięki przeobrażeniu strychu w funkcjonalny pokój. Ta specjalnie dostosowana, wbudowana szafa została starannie zaplanowana. Nawet ukośny dach nie był w stanie stanąć jej na drodze. Aby zapewnić dopływ światła, zamontowano duże okno w dachu. Mądry i praktyczne wybór!

Sypialnia dorosłych

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Massive Naturmöbel
Massive Naturmöbel

AVANTI Schubkastenbett

Massive Naturmöbel

Dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy znajdujące się pod łóżkiem nie musi mieć jednynie zastosowania w pokoju dziecięcym. Jeśli przestrzeń w twojej sypialni jest ograniczona lub lubisz bardziej minimalisyczny wygląd swoich ścian, użytkowanie często zapomnianej przestrzeni pod łóżkiem jest świetnym sposobem na otrzymanie zarówno praktycznego jak i estetycznego efektu.

Które rozwiązanie podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu