Jednopiętrowe domy marzeń

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jednopiętrowe domy marzeń

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Azjatycki ogród od 窪江建築設計事務所 Azjatycki
Loading admin actions …

Domy parterowe zawsze przyciągają uwagę – prezentują się skromnie, nowocześnie i z klasą. Dlaczego coraz częściej decydujemy się na domy jednopiętrowe? Zdecydowanie są nie tylko szybsze, tańsze i prostsze w budowie, ale też koszty ich eksploatacji są o wiele niższe niż w przypadku domów mających więcej pięter. Zazwyczaj jest to wystarczająca wielkość nawet dla całej rodziny – jednak zawsze mamy możliwość dobudowania kolejnego piętra. Planujecie budowę domu i nie wiecie, czy lepiej jest zamieszkać w domu jednopiętrowym, czy wyższym? Chcielibyście mieszkać w domu parterowym? Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to popatrzcie na te przykłady!

Maksymalnie prosty

Ten dom skrywa w sobie dziedziniec otoczony murem, dzięki czemu możemy być spokojni o naszą prywatność. Proste linie, minimalistyczny design, ciekawe oświetlenie i wytrzymałe, nowoczesne materiały – w efekcie otrzymujemy dom pełen harmonii i spokoju, który zachwyca swoją prostą i surowością.

Jednopiętrowy dom dla całej rodziny

Nie ma wątpliwości, że w tym domu zmieści się cała rodzina – dzięki zaprojektowaniu przestrzeni na planie litery L, mamy tak naprawdę więcej możliwości w kwestii rozplanowania sypialni i pomieszczeń użytkowych. Możemy umieścić kuchnię w jednym skrzydle, a sypialnie w innym lub połączyć kuchnię z salonem na złączeniu dwóch linii, a sypialnie zaplanować na krańcach – dzięki temu przestrzeń wspólna będzie się znajdować w środku – idealne miejsce na spędzanie czasu z rodziną!

Prefabrykowany

Nowoczesne domy od NOEM Nowoczesny

Mały domek z basenem, a prezentuje się jak nowoczesna willa dla minimalistów – ekologiczny, ergonomiczny, gotowy dom, który jest wykonywany w fabryce, a następnie transportowany na miejsce, gdzie chcemy uwić nasze gniazdo.

Niepowtarzalny

Obok tego domu nie można przejść obojętnie! Modernistyczna linia, ciekawe rozwiązania, wielkoformatowe okna, łączenie materiałów – nowoczesny dom pełen niespodzianek!

Szukacie przykładów na nowoczesne domy? Sprawdźcie tutaj: Dom pasywny, dom przyszłości!

Prosty i ekologiczny

Domy prefabrykowane są tworzone z materiałów ekologicznych, które asymilują się ze środowiskiem i panującym klimatem szybciej, niż sztuczne materiały. Dlatego właśnie często wykorzystywanym materiałem jest naturalne drewno, które jest łatwe w obróbce. Do tego dochodzą oczywiście panele słoneczne zamontowane na dachu, które kumulują energię z promieni słonecznych i napędzają energię w domu.

Na wodzie

Domy na wodzie Nowoczesne domy od floatinghouses Nowoczesny
floatinghouses

Domy na wodzie

floatinghouses

Oto intrygująca alternatywa dla zwykłych domów z ogródkiem – dom na wodzie. Nie są jeszcze zbyt popularne, ale coraz częściej można je spotkać. Cechą charakterystyczną, oczywiście oprócz miejsca, czyli tego, że rzeczywiście są na wodzie, jest ich ergonomiczność. Takie domy mają wszystko, czego potrzebują mieszkańcy do wygodnego funkcjonowania, są ekologiczne i ekonomiczne. Jak widać, bliskość z naturą może być możliwa nawet w sercu miasta.

Futurystyczny

Oto dom, który niczym nie przypomina przytulnych domów z bujnym zielonym ogródkiem i kolorową fasadą. Dom nastawiony na maksymalny funkcjonalizm i chłodną estetykę, przede wszystkim przepuszcza jak największą ilość światła dziennego. Z zewnątrz przypomina zestawienie geometrycznych figur, które zostały świetnie do siebie dopasowane. W takim domu nic nie zostało stworzone przypadkiem, a cała aranżacja jest zaplanowana w najmniejszym szczególe.

Z ogrodem na dachu

Ogród na dachu to marzenie wszystkich tych, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i w dodatku mają płaski dach! Możemy ustawić na nim wygodne pufy i lekkie meble ogrodowe, a następnie po prostu się zrelaksować łapiąc promienie słońca!

Między drzewami

Ten dom ukryty w lesie to prawdziwa oaza spokoju. Dzięki oknom wielkoformatowym do środka przechwytywana jest maksymalna ilość naturalnego światła, która w tak zacienionym miejscu jest na wagę złota!

Z poddaszem

Większość domów przedstawionych w tym katalogu inspiracji to domy jednopiętrowe z płaskim dachem, jednak oczywiście zawsze możemy też stworzyć dodatkową przestrzeń na poddaszu np. w przypadku domu z dachem dwuspadowym. Takie miejsce może być sypialnią, garderobą, miejscem zabaw dla dzieci!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu