Naprawdę czysty dom? Czas na porządek!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Naprawdę czysty dom? Czas na porządek!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesna kuchnia od Architect Show Co.,Ltd Nowoczesny
Loading admin actions …

Czysty i schludny dom jest marzeniem nas wszystkich. Jednak istnieje pewna różnica pomiędzy codziennym sprzątaniem, a gruntownym czyszczeniem domu. Niestety większość z nas ma pewną skłonność do chowania niektórych wcale nam już niepotrzebnych rzeczy – najwyższy czas zrobić trochę miejsca w domu i wyrzucić wszystkie niepotrzebne graty! Dzięki uzyskanej przestrzeni możemy zastanowić się nad nową aranżacją wnętrza lub je odświeżyć.

1. Utrzymuj porządek w kuchni

Sprzątanie kuchni jest często uciążliwym zadaniem, które często odkładamy na później. Jednak nie powinniśmy odkładać wszystkiego na kiedyś, szczególnie w takim pomieszczeniu, jakim jest kuchnia – należy zajrzeć w każdy kąt, aby pozbyć się wszelkich zarazków! Jedną z podstawowych zasad, która powinna panować generalnie w kuchni – to zachowanie czystości. Dzięki temu zawsze będzie sprawiać wrażenie przejrzystej i przestronnej. Jeśli nie panuje w niej bałagan, ale mamy dużo sprzętu ustawionego na blacie, to i tak będzie się wydawać nieco zagracona. Na to, co możemy pochować, powinniśmy znaleźć miejsce w szafkach, a blaty i cała kuchnia będzie prezentować się przestronniej.

2. Uporządkuj buty

Closet Space Nowoczesna garderoba od homify Nowoczesny
homify

Closet Space

homify

Porozrzucane w przedpokoju buty to niezbyt przyjemny widok. Przed wyjściem nie możemy znaleźć drugiego buta do pary, czasem o jakiegoś się potkniemy i generalnie ten brak ładu nie jest niczym dobrym. Ten problem można łatwo rozwiązać! Szafy na buty to nie tylko ułatwienie dla nas, bo teraz już będziemy wiedzieć, gdzie jest nasz drugi but. Jeżeli dbamy o buty, to ich odpowiednie przechowywanie na pewno będzie im sprzyjać.

Więcej o porządku w przedpokoju możecie przeczytać w tym artykule: Jak estetycznie przechowywać buty?

3. Książki na regale

Tak, jak i porozrzucane wszędzie gadżety, części garderoby i inne przedmioty, tak też gazety i korespondencja powinny znaleźć swoje miejsce. Szczególnie w domach tych, którzy czytają ich sporo – można znaleźć gazetę w każdym kącie, a wystarczyłoby złożyć je razem i niech nawet zostaną na stoliku, ale ułożone w ładnym, równym pliku. Od razu pożegnamy się z wrażeniem ogólnego chaosu!  To samo dotyczy oczywiście książek, które zdecydowanie lepiej prezentują się na regale lub w regularnym stosie – dzięki temu będziemy mogli je również szybciej znaleźć wśród całej sterty innych książek.

4. Pozbądź się zbędnych naczyń

50.2cm pull-out organiser od simplehuman Nowoczesny
simplehuman

50.2cm pull-out organiser

simplehuman

Skoro utrzymywanie porządku na co dzień w kuchni mamy już za sobą, to teraz należy przejrzeć starą zastawę i sprawdzić, czy na pewno potrzebujemy wszystkich talerzy, garnków i akcesoriów. Być może część z nich jest już mocno zużyta, popękana lub po prostu niektórych rzeczy nie używamy. Warto zrobić miejsce w szafkach i po prostu pozbyć się starych lub niepotrzebnych rzeczy.

5. Posprzątaj w szafkach

Bespoke oak larder Wiejska kuchnia od homify Wiejski
homify

Bespoke oak larder

homify

Stare przyprawy, napoczęte paczki ryżu, słodziki, wszelkie dodatki do potraw -  niektóre już przeterminowane – z pewnością coś takiego można znaleźć w każdej szafce kuchennej. Należy z tym zrobić zdecydowany porządek i po prostu się pozbyć. Jeśli mamy jeszcze jedzenie, którego nie będziemy już jeść, bo np. przeszliśmy na dietę, a szkoda jest nam wyrzucić – wystarczy popytać sąsiadów! Może komuś właśnie zabrakło cukru lub mąki i z chęcią przygarnie naszą?

6. Przejrzyj garderobę

W większości sypialni znajduje się magiczne krzesło lub fotel, który wieczorem przejmuje funkcję magazynu odzieżowego – rzucamy na niego dosłownie wszystko. Zawsze mówimy sobie: rano posprzątamy, jednak ta sytuacja powtarza się znów kilka razy i w rezultacie mamy stertę nieposkładanych ubrań. Pierwszym krokiem do wprowadzenia porządku i organizacji wnętrza jest zadbanie o to, aby wszystkie przedmioty i elementy garderoby miały swoje miejsce. W najlepszej sytuacji znajdują się posiadacze osobnej garderoby w której mogą do woli układać i segregować odzież. Dokładnie przejrzyjmy zawartość naszej szafy i niepotrzebne ubrania oraz obuwie – oddajmy lub spróbujmy sprzedać np. urządzając wyprzedaż garażową!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu