Nowoczesny i stylowy dom rodzinny

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny i stylowy dom rodzinny

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesny ogród od Corneille Uedingslohmann Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Czy nowoczesny budynek utrzymany w niszowym, minimalistycznym stylu musi koniecznie znajdować się w wyjątkowej, olśniewającej lokalizacji? Otóż nie! Większość z nas jest mylnego przekonania, że nowoczesna struktura architektoniczna powinna posiadać odpowiednią oprawę, czyli zapierające dech w piersiach naturalne, niepowtarzalne otoczenie, które dopełni całości. Natomiast coraz częściej jest tak, że to właśnie w najmniej atrakcyjnych (naszym zdaniem) miejscach powstają budynki o nienagannym, nowoczesnym wyglądzie. Właśnie w takiej lokalizacji znajduje się nasz dzisiejszy bohater artykułu. Dom rodzinny zaprojektowany przez znakomitych architektów z pracowni Corneille Uedingslohmann powstał w gęsto zabudowanym terenie. Pośród innych ciekawych struktur o odmiennej koncepcji znajduje się nasz modernistyczny dom rodzinny. Zobaczcie jak bardzo ten budynek różni się od innych, klasycznych domów. 

Widok z ulicy

Ten budynek to doskonale przemyślana i zaprojektowana struktura. Podziwiając go od frontu, z ulicy z łatwością możemy zauważyć, że głównym celem architekta było utrzymanie prywatności gospodarzy. Dom wydaje się być zamknięty od frontu. Znikoma ilość otworów okiennych uniemożliwia wścibskim gapiom dopatrzenie się jakiegokolwiek szczegółu we wnętrzu budynku. Masywny płot oddziela właścicieli posiadłości gwarantując im poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Całość prezentuje się spójnie i harmonijnie. 

Frontowy dziedziniec

Po przedostaniu się na teren nowoczesnego domu rodzinnego, widzimy, że nie jest on tak zamknięty i niedostępny, jak nam się wydawało. Otóż na myśli mamy brak otworów okiennych, które nie tylko decydują o funkcjonalności i komforcie pomieszczeń, ale także o ich ogólnym, przytulnym wyglądzie. Naturalne światło mocno ociepla i ożywia każdą przestrzeń, dlatego jest niezwykle istotne w naszym życiu. Budynek nie tylko posiada okna, ale także oryginalne otwory na poziomie -1, dzięki czemu naturalne światło może być również obecne w piwnicy. A to niespodzianka!

Piwnica

Rzadko kiedy zdarza się, aby w piwnicy znajdowało się okno. To pomieszczenie zazwyczaj traktujemy jako domową graciarnię, do której znosimy wszystkie niepotrzebne nam rzeczy i w zasadzie nie użytkujemy jej. Często jest to fatalny błąd, ponieważ brak umiejętnego zagospodarowania pustej przestrzeni wpływa na niefunkcjonalność danych pomieszczeń, co w efekcie prowadzi do marnowania cennej przestrzeni. Ta piwnica jest nie tylko wyjątkowa, ale także posiada fenomenalny widok. Co prawda są to betonowe schodki, jednak na ich szczycie posadzono przeróżne rośliny, które uatrakcyjniły widok i dodały bardziej przytulnego charakteru. 

Widok od ogrodu

Patrząc z tej perspektywy może nam się wydawać, że spoglądamy na zupełnie inny budynek. Duża ilość przeszkleń, przejrzystość i lekkość, które emanują wręcz niczym nie przypominają zamkniętej, prywatnej fortecy. Za pomocą drzwi przesuwnych możemy przedostać się z salonu do ogrodu tworząc tym samym zintegrowaną, wspólną przestrzeń. 

Przestrzeń dzienna

Salon utrzymano w bardzo minimalistycznej, wręcz ascetycznej aranżacji. Główną atrakcją tego wnętrza jest szerokie okno wraz z drzwiami przesuwnymi, za którymi znajduje się widok na ogród. Wnętrze prezentuje się bardzo przestronnie i przejrzyście. Drewniana podłoga z kolei dodaje bardziej domowego i ciepłego klimatu. Salon to minimalizm w pełnej postaci. 

Łazienka

Łazienka to ostatni przystanek naszej wycieczki. Jej wnętrze składa się głównie z bieli oraz szarości. Dzięki takiemu połączeniu zyskała ona bardziej eleganckiego i wyrafinowanego charakteru. Szerokie okno dostarcza ogrom naturalnego światła, natomiast lustra optycznie powiększają wnętrze dodając trójwymiarowości i głębi. Całość po raz kolejny prezentuje się minimalistycznie, surowo i skromnie, aczkolwiek dzięki umiejętnemu połączeniu kolorystycznemu stylowo i szykownie. 

Prosty w formie oraz ascetyczny w aranżacji, jak Wam się podoba nowoczesny dom rodzinny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu