6 zalet posiadania małego domu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 zalet posiadania małego domu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder) Nowoczesny
Loading admin actions …

Planując swój dom chcielibyśmy mieć dużą przestrzeń, odpowiednią ilość sypialni i łazienek, maksymalnie funkcjonalną kuchnię oraz wygodny salon. Często nasze wymagania są większe niż tak naprawdę potrzebujemy – mały dom bywa o wiele bardziej atrakcyjny pod wieloma względami niż ogromna posiadłość. Jeśli jeszcze nie jesteście do tego przekonani lub nie widzicie plusów z posiadania małego domu, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł – przedstawimy Wam zalety małych domków!

1. Jest przytulniejszy

Mniejsze domy są zazwyczaj bardziej przytulne – niezależnie od tego, czy mieszkamy samotnie, czy z całą rodziną. Po prostu mniejsza przestrzeń i odległość między członkami rodziny sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu. Mniejsze domy zdecydowanie są lepszym rozwiązaniem, jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na życie rodzinne. Łatwiejsza komunikacja i wspólna przestrzeń w postaci np. otwartej strefy dziennej z pewnością ułatwi komunikację w rodzinie.

2. Tańszy w utrzymaniu

Kupić większe mieszkanie, czy wybudować mniejszy dom? Nie zawsze im większe, tym lepsze!  Kupno domu lub mieszkania tylko ze względu na wielkość to błąd – zakup willi na początek małżeństwa, rodziny lub na początku wspólnego życia zazwyczaj może wpędzać rodzinę w długi. Lepiej jest najpierw wprowadzić się do mniejszego domu, a dopiero po jakimś czasie, gdy nadejdzie taka potrzeba – należy kupić większą posiadłość. 

Innym aspektem są rachunki i dodatkowe koszty, jak chociażby urządzanie i dekorowanie wnętrza. Do tego dochodzą prace remontowe i koszty eksploatacji.

3. Mniej dekoracyjnych błędów

Być może ten powód wydaje się błahy, ale tak naprawdę im mniejszą mamy przestrzeń do zagospodarowania, tym dokładniej planujemy, co na niej umieścimy. Dzięki temu możemy uniknąć aranżacyjnych wpadek i będziemy pewni, że mamy taką ilość rzeczy, jaka jest nam niezbędna. Jeśli obawiamy się, że może być to dla nas niefunkcjonalne, to wystarczy, że rozejrzymy się za meblami modułowymi, które dzięki nowoczesnej technologii, są nie tylko ergonomiczne, ale też estetyczne.

4. Nie ma bałaganu

Mniejszy dom oznacza mniejszy bałagan! Przestrzeń codziennego użytku to tak naprawdę większa część naszego domu – przez to, że cały czas jej używamy wystarczy sprzątać ją na bieżąco – nie musimy obawiać się kurzu na szafkach w nieużywanych sypialniach!

5. Mały ogródek

Chociaż uwielbiamy duże ogrody, to tym mniejszym nie można odmówić uroku! Jeśli odpowiednio je zaaranżujemy w ergonomiczny sposób – będziemy mogli cieszyć się zieloną przestrzenią w pełni, nawet jeśli będzie ona skromna. Wygodne fotele ogrodowe, kilka miękkich poduszek i zieleń wokół!

6. Dobra organizacja

Większość z nas dobrze zna to z planowania i organizacji czasu w codziennym życiu – im więcej mamy obowiązków, tym łatwiej jest nam się zmobilizować i z nich wywiązać. W przypadku urządzania małego wnętrza, jesteśmy zmuszeni do ergonomicznej organizacji przestrzeni przez co będzie ona zawsze funkcjonalna i maksymalnie wykorzystana.

Chcielibyście zobaczyć inny przykład z małymi domami w roli głównej? Sprawdźcie ten artykuł: Małe jest piękne!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu