7 wyjątkowych ogrodów na tyłach domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 wyjątkowych ogrodów na tyłach domu

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Design studio of Stanislav Orekhov. ARCHITECTURE / INTERIOR DESIGN / VISUALIZATION. Nowoczesny
Loading admin actions …

Jedną z największych zalet posiadania własnego domu jest fakt istnienia otaczającego go ogrodu. Bez względu na to, jaką powierzchnią się odznacza, zielony teren wokół domu to prawdziwy luksus, którego zalety doceniamy zwłaszcza wiosną i latem. Szczególnie część ogrodu na tyłach domu jest naszą własną oazą- miejscem do relaksu, uprawy owoców i warzyw, grillowania, spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Pięknie utrzymany ogródek cieszy oko, także, gdy patrzymy na niego z perspektywy wnętrza domu.

Obejrzyjcie siedem wyjątkowych ogrodów, które zaleźliśmy dla Was na naszej platformie. Mamy nadzieję, że spośród nich znajdziecie projekt, który przypadnie Wam do gustu.

1. Przytulny

Ten ogródek na tyłach domu prezentuje się niezwykle przytulnie. Być może dlatego, że odznacza się niewielkim rozmiarem, ale pewnie także z uwagi na fakt, że wykończono go drewnem. Drewniane meble, drewniana pergola, drewniany taras- materiał ten wykorzystano hojnie i ze smakiem. Jest to ogród służący celom rekreacyjnym- zieleń odgrywa w nim drugoplanową, dekoracyjną rolę.

2. Duży

Duży dom- duży ogród. Trawnik o ogromnej powierzchni otoczono różnorodnymi krzewami i drzewami, a poprzez całość wije się kamienna ścieżka. W skład ogrodu wchodzi także taras, otoczony białą barierką, który wyposażono w dwa wygodne łóżka słoneczne i niewielki stolik.

3. Bajkowy

W tym ogrodzie jest trochę jak w bajce. Liczne elementy dekoracyjne, takie jak fantazyjne latarnie czy drewniane koło od powozu, wprowadzają tutaj wyjątkowy klimat. Dodatkowym atutem tej przestrzeni jest bujna i zróżnicowana roślinność. Wzdłuż ścieżki z kostki brukowej ustawiono ławki, tworząc wygodne miejsce do spędzania wolnego czasu.

4.Przestronny

W tym ogrodzie króluje zieleń. Właścicielom zależało na stworzeniu przestronnego zielonego obszaru, który będzie nie tylko cieszył oko, ale i nadawał się świetnie do spędzania wolnego czasu. Taki ogród emanuje naturalnością, ale jego utrzymanie wymaga z cała pewnością dużo pracy.

5. Ekologiczny

Ten ogród wchodzi w skład całościowego projektu domu ekologicznego. Dużą wagę postawiono tutaj zatem na wykorzystanie naturalnych, lokalnie produkowanych materiałów- rodzimych gatunków drewna- oraz jak największym poszanowaniu naturalnego poszycia działki. W ogrodzie zatem możemy znaleźć drzewa, krzewy i runo leśne, gdyż dom wzniesiono na leśnej działce budowlanej. Głęboka zieleń doskonale komponuje się z karmelowym odcieniem drewna elewacji tego domu.

6. Luksusowy

Główną gwiazdą tego ogrodu jest nowoczesna altana, w której stworzono miejsce do siedzenia lub leżenia wyłożone błękitnymi, wygodnymi poduchami. Sam teren zielony jest pięknie utrzymany i stanowi doskonale neutralne tło dla miejsc do relaksu- chociażby luksusowego, zadaszonego tarasu w stylu śródziemnomorskim.

7. Bogaty

Rustykalny ogród od OwnHome Rustykalny

W tym ogrodzie dzieje się tak wiele, że nie wiadomo, na czym zawiesić oko. Zlokalizowano go na środku działki, otaczając z każdej strony szeroka ścieżką z kostki brukowej. Sam ogród przecinają dróżki wysypane szarym kamieniem. Są tam rustykalne dekoracje z drewna czy kamienia, bogato rzeźbione, żeliwne ławki, a także pięknie i dekoracyjnie przycięta zieleń.

Marzy Wam się współcześnie zaaranżowany ogród? Obejrzyjcie Katalog Inspiracji Nowoczesny ogród- pomysły i inspiracje.

Który projekt najbardziej przypadł Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu