Dom aka nowoczesna oaza w górach | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom aka nowoczesna oaza w górach

Aśka Warchał Aśka Warchał
od Firmhofer + Günther Architekten Skandynawski
Loading admin actions …

Przed nami ostatni miesiąc wakacji. Podczas gdy jedni opalają się nad morzem, inni wybierają odpoczynek w górach. Świeże powietrze, sąsiedztwo lasu, wspinaczki i niesamowite widoki… czy nie byłoby wspaniale cieszyć się tym przez cały rok? Budowa domku w górach to wspaniałe marzenie choć niełatwo je zrealizować. O wszystkim zadecyduje jednak nasza determinacja! Aby zainspirować Was do działania przygotowaliśmy dzisiaj wspaniały, nowoczesny projekt domu na wzgórzu. Jego lokalizacja przyprawia o zawrót głowy!

Przenosimy się w okolice Monachium, by poznać dzieło architektów z biura Firmhofer + Günther Architekten

Górsko i nowocześnie

Ogromną zaletą Villi AG11, bo tak nazwano ten projekt, jest to, że łączy w sobie nowoczesność i górski klimat. Prostota bryły urozmaicona została przez obłożenie piętra drewnianymi deskami, a za chwilę zobaczymy jedn z modułów o elewacji z kamienia. Ważne też było wprowadzenie dachu ze spadami, który przy warunkach klimatycznych panujących na południu Niemiec, oszczędza właścicielom wielu problemów.

Pośrodku lasu

Zanim wejdziemy na teren działki, nie możemy się powstrzymać, żeby nie pokazać Wam widoku 'od ulicy', choć tutaj jest to oczywiście droga gruntowa. Po pierwsze rzuca nam się w oczy skala budynku, jest on znacznie większy niż mogło się wydawać na poprzednim zdjęciu… Skupimy się na tym za chwilę, a na razie podziwiajmy znakomitą lokalizację. Dom z każdej strony otoczony jest lasem! Obłożone drewnem piętro prezentuje się znakomicie wyłaniając się zza koron drzew…

Rzeczywista skala

Wchodzimy za drewnianą bramę, by poznać rzeczywistą skalę budynku. To nie domek w górach, a ogromna rezydencja! Bryła to połączone ze sobą dwie części centralne, każda kryta dachem jednospadowym, oraz mały moduł o płaskim dachu służącym za podłoże tarasu. Warto dodać, że jednego z trzech tarasów! Wnętrze obłożonego kamieniem prostopadłościanu to domowe spa, z którego wyjść można na taras przeszklonymi drzwiami, a w głębi znajduje się kolejny o znacznie większych rozmiarach. Wkrótce dowiemy się o nim więcej…

Uwielbiacie naturalny kamień, a zwłaszcza kiedy pełni funkcje konstrukcyjną? Koniecznie poznajcie ten oryginalny projekt: Wyjątkowy dom z kamienia!

Salon z widokiem

Pomieszczeniem, które zrobiło na nas największe wrażenie, jest minimalistyczny salon. Rozciągający się z niego widok naprawdę robi wrażenie! Panoramiczne okno ciągnie się nawet przez narożnik, dzięki czemu możemy zobaczyć jeszcze więcej. Natura jest najlepszą dekoracją, dlatego też wnętrze utrzymano w stylu minimalistycznym grafitowa czerń kontrastuje z bielą i szarością. Aranżację ożywia futerkowy dywan, wprowadzający tu nieco eleganckiego chaosu…

Otwarta przestrzeń

Odwracamy się i okazuje się, że w salonie znalazło się miejsce na nowoczesny kominek. Czaszka z porożem nad nim przypomina nam o odludnej lokalizacji, w której się znajdujemy. Nasz pokój dzienny stanowi część publicznej stref otwartej. W naturalny sposób przechodzi w jadalnię, a ta dalej w kuchnię. 

Choć my dzisiaj skupiliśmy się na salonie, to zachęcamy Was do kliknięcia na zdjęcie i przejście do galerii projektu na profilu architekta. Czeka tam jeszcze kilka niespodzianek!

Dać się zachwycić!

Pamiętacie wysoki taras, o którym wspomnieliśmy? Otóż kryje on wspaniały basen typu 'infinity pool'. Kąpiel tutaj to prawdziwy luksus! Tylko my i natura: lasy, góry, a nawet jezioro w oddali… To właśnie dla tych widoków taras z basenem jest tak wysoki. Jego podłoże stanowią piękne deski z litego drewna, które z czasem zmienia swój kolor. Doskonale pasuje do zapierającego dech w piersiach krajobrazu. Można się rozmarzyć!

Czy tak wyglądałby Wasz dom w górach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu