Proste pomysły dla małych ogrodów | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Proste pomysły dla małych ogrodów

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesny ogród od Jardines Paisajismo Y Decoraciones Elyflor Nowoczesny
Loading admin actions …

Ogród to miejsce w którym możemy się zrelaksować, odpocząć i zbliżyć z naturą. Zieleń trawy, żywe kolory kwiatów i śpiew ptaków przysiadających na drzewach w naszym ogródku to prawdziwa oaza spokoju. Aranżacja małego ogrodu stanowi wyzwanie tak jak w przypadku wszystkich mniejszych przestrzeni -  nawet w najmniejszym ogrodzie będziemy w stanie wyczarować magiczną atmosferę! Oto kilka przykładów na urządzenie ogrodu.

Dodaj kształt

Jeśli nie wiecie, jak zagospodarować przestrzeń w ogrodzie, to najlepiej rozrysować go najpierw na kartce papieru. Zastanówcie się, jaki kształt chcielibyście mu nadać i dopiero wtedy przystępujcie do prac ogrodowych. Może się okazać, że zdecydowanie bardziej wolicie ogród pełen kwiatów, a może jednak bardziej uporządkowany – wypełniony kamieniami w różnych kolorach.

Więcej o nadawaniu kształtu ogrodom przeczytacie tutaj: Tak ukształtujesz Twój piękny ogród!

Wiszące donice

Innym sposobem na dodanie kwiatów i roślin do nawet tak małego patio jest… zawieszenie doniczek z kwiatami! Wygląda nowocześnie i ożywia przestrzeń.

Ogród wertykalny

od homify Eklektyczny Drewno O efekcie drewna

Ogrody wertykalne stają się coraz bardziej popularne i mogą przyjmować najróżniejsze formy. Konstrukcje mogą obejmować skromną przestrzeń i np. zostać zamknięte w ramie obrazu – stają się wtedy prawdziwym dziełem sztuki, lub zajmować całą ścianę.

Kwiaty w skrzyniach

Lubimy otaczać się kwiatami, które pięknie pachną i wspaniale się prezentują – w domu dodają energii i wzbogacają wnętrze swoją delikatnością, zaś w ogrodzie dodają estetycznego szyku. Na małym tarasie, balkonie lub w ogrodzie – kwiaty zawsze pasują!

Zawieś zdjęcia

Jest to pomysł na wyjątkowo spersonalizowany ogród! Na gałęziach drzewka możemy zawiesić zdjęcia nas i naszych znajomych lub członków rodziny. Oczywiście pamiętajmy, aby drzewko ustawić w miejscu w którym nie będzie na niego padać deszcz w przypadku mniej przyjemnej aury atmosferycznej.

Lampiony

Wieczory spędzone w ogrodzie to chwile pełne wytchnienia. Aby podkreślić spokojna atmosferę, wystarczy, że zawiesimy np. takie lampiony, jak te widoczne na zdjęciu.

Mała szklarnia

Chyba nie ma niczego lepszego niż warzywa i owoce z własnego ogrodu! Nawet jeśli mamy przestrzeń małych rozmiarów, nie musimy sobie odmawiać tej przyjemności. Wystarczy, że ustawimy skrzynkę wielkości komody i zamiast frontów zamontujemy szyby – mini szklarnia gotowa!

Hamak

Sunset Hammock od Hen and Hammock Wiejski
Hen and Hammock

Sunset Hammock

Hen and Hammock

Ciepłe popołudnie spędzone na bujaniu się na hamaku to marzenie wielu z nas – wokół bujna zieleń, śpiew ptaków i ciepłe promienie słoneczne na twarzy! Nie potrzebujemy dużej przestrzeni na zawieszenie hamaku – wystarczą dwa stabilne drzewa i gotowe!

Ciekawe doniczki

Jeśli chcemy wykorzystać starą taczkę, puszki, beczki lub inne przedmioty, w które zmieszczą się kwiaty, to możemy je przerobić na doniczki. Oryginalne i niepowtarzalne! Tak naprawdę jedyne, czego będziemy potrzebować to odpowiednia ziemia i nasiona. W przypadku ogrodu powinniśmy się upewnić, że dany przedmiot wytrzyma zmienne warunki atmosferyczne. Domowe doniczki możemy zrobić właściwie ze wszystkiego, co nie rozpadnie się pod wpływem wody – kwiaty wymagają podlewania!

Meble z palet

od WINDEL Industrialny

Meble ogrodowe zazwyczaj muszą się mierzyć z nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Ta kanapa z drewnianej palety na pewno takie niedogodności zniesie z pokorą, a poduszki na wypadek deszczu zawsze możemy schować w domu. Tak naprawdę jest to wyjątkowo prosta, ale dająca niezwykle dużo radości przemiana palety.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu