Zdumiewający dom kostka, która Cie oczaruje | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zdumiewający dom kostka, która Cie oczaruje

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od Corneille Uedingslohmann Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

W nowoczesnej architekturze, znakiem dzisiejszych czasów jest maksymalizacja minimalizmu. Domy, które pojawiają się pod hasłem Mniej znaczy więcej charakteryzują się znacznie uproszczoną, sześcienną formą. Nowoczesne rozwiązania budowlane i ekstremalna estetyczna redukcja, czyste linie, przestronne wnętrza, duże okna, subtelne kolory i praktyczna funkcjonalność – taki właśnie jest dom, który dziś Wam pokażemy. Został zaprojektowany w całości przez naszych ekspertów, architektów z Corneille Uedingslohmann. Nowoczesny dom powstał w Luksemburgu, w miejscowości Mondorf. Końcowy wynik zachwyca czystą elegancją i konsekwentną prostotą. Obejrzyjcie go w całości! 

Widok od ulicy

Ten nowoczesny dom rodzinny wyróżnia się minimalistycznym językiem projektowania i jasną geometrią. Sześcienna struktura jest w znacznym stopniu ograniczona, z umiarem dozuje całkowicie zbędne elementy ozdobne. Kolor fasady jest bardzo zachowawczy, całkowicie biały. W środku, w skromnej konstrukcji, ukryto  funkcjonalność i praktyczność. Na ulicę wychodzi jedynie kilka otworów okiennych, aby chronić prywatność mieszkańców. W okół domu, nie ma kostki brukowej, od frontu znajduje się jedynie niewielki podjazd. Całą resztę terenu stanowi zielona murawa trawnika. 

Od ogrodu

Na tyłach domu, zaprojektowano równie minimalistyczną, ale za to o wiele bardziej otwartą i ekstrawertyczną przestrzeń. Duże powierzchnie przeszklone pozwalają wpuścić do wnętrza piękny widok na ogród i stworzyć na parterze płynne przejście między obszarem wewnątrz i na zewnątrz. W ten sposób środowisko naturalne jest zintegrowane ze strefą dzienną, a wnętrze zalane także naturalnego światła dziennego.

Ostatni rzut oka na ogród

Ogród, choć bardzo minimalistyczny, ma w sobie niesłychany urok. Dom od jego strony prezentuje się bardzo efektownie. Spory taras jest wygodnym miejscem spotkań rodziny i przyjaciół a wysokie drzewa gwarantują odpowiednią dawkę cienia w upalne dni. 

Jeśli Wasz ogród nie jest aż tak duży jak ten, koniecznie dowiedzcie się jak można go optycznie powiększyć! 

10 rozwiązań na optyczne powiększenie ogrodu.

Strefa wejściowa

Wewnątrz domu oczekujemy tego samego minimalizmu i zachowawczości, którą obiecała fasada. I nie rozczarujemy się. Błyszczące białe ściany i drzwi tworzą ekscytujący kontrast z ciemną posadzką, a drewniane schody wnoszą ciepły, naturalny akcent. Wnętrze jest bardzo proste i jasne, a dekoracje zostały prawie całkowicie pominięte.

Przestronny salon

Z tyłu domu, na parterze znajduje się duży salon, jadalnia i kuchnia, a wszystko to otwartym planie. Dzięki hojnym powierzchniom szklanym przestrzeń jest lekka i przewiewna. Mieszkańcy są w stanie cieszyć się wspaniałym widokiem na ogród i bezpośrednim dostępem do tarasu. Kolory i kształty tu także są dyskretne. Białe ściany i ciepłe podłogi drewniane, ciemne ramy okienne tworzą ciekawy kontrast. Aby nie było nudno, wybrano nowoczesne dodatki i stylowe meble. 

Kuchnia

Kuchnia, jak i reszta domu, wyposażona jest w minimalistycznym stylu. Oferuje ona wiele miejsca do przechowywania, najwyższej jakości sprzęt i prosty, elegancki wygląd dopasowany do reszty domu. Wyraźne linie i wysokiej jakości materiały są nadal priorytetem.

Łazienka

Również w łazience nie należy spodziewać się żadnych niespodzianek. Charakteryzuje się prostolinijnością, nowoczesnymi udogodnieniami, doskonałymi materiałami. Harmonijny kontrast jasnych płytek z kamienia naturalnego i ciemnej podłogi stanowi tu jedyną ekstrawagancję. Wąskie, ale duże okna dają mnóstwo naturalnego światła, które dodatkowo potęgują pionowe lusterka. Elegancja i harmonia godna luksusowego spa. 

Podoba Wam się taki rodzaj minimalizmu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu