3 genialne pomysły na rozbudowę piwnicy

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

3 genialne pomysły na rozbudowę piwnicy

Alicja Olko Alicja Olko
od corso sauna manufaktur gmbh Nowoczesny
Loading admin actions …

Piwnica jest najczęściej miejscem, w którym przechowujemy zapasy żywności, nieużywane meble, stare ubrania, narzędzia i akcesoria samochodowe. Dla wielu jest to przestrzeń pełniąca rolę nieuporządkowanej graciarni- niezwykle trudnej do utrzymania w porządku i organizacji. Tak cenne pomieszczenie, gwarantujące nam dodatkowy metraż, może być jednak wykorzystane w zupełnie inny sposób. Obejrzyjcie trzy wyjątkowe pomysły na to, co zrobić z piwnicą!

1. Od pustej piwnicy… .

Pusta piwnica, choć niewielka, pozostawała niezagospodarowana i aż prosiła się, aby ją w praktyczny sposób wykorzystać. Miał nawet dostęp do niewielkiego okna, dzięki czemu było w niej relatywnie jasno. Zobaczcie, jak przerobiono to małe wnętrze.

… do luksusowej łazienki…

Na tej niewielkiej przestrzeni stworzono elegancką łazienkę, wyposażoną w obudowaną naturalnym kamieniem wannę oraz kamienną szafkę z wpuszczoną w nią umywalką. Obszar wanny wyłożono naturalnym kamieniem o chropowatej fakturze, a ścianę klimatycznie podświetlono.

… z wielkim prysznicem

Nie tylko wanna, ale także prysznic składają się na wyposażenie tej nowej łazienki. I to nie byle jaki prysznic. Ten odznacza się niebotycznym rozmiarem i eleganckim, pasującym do tej industrialnej aranżacji wykończeniem.

2. Od piwnicy jak z horroru…

Do tej piwnicy wielu z nas bałoby się nawet wejść. Wnętrze to pozostawało w ekstremalnie surowym stanie, ze ścian odpadał tynk, odsłaniając cegłę, a podłogi zdawały się być zbyt niebezpiecznymi, aby się po nich poruszać. Nie do wiary, jaką metamorfozę przeszło to wnętrze!

… do ekstrawaganckiej sauny…

W obdrapanej piwnicy stworzono wyjątkową saunę. Jest to nie tylko obszar luksusowy, ale i ekstrawagancki pod względem designu. Najwyższej jakości materiały łączą się z zaawansowanymi technologiami oraz eleganckimi dodatkami, dając absolutnie zachwycający efekt końcowy.

… w różnych odsłonach

W piwnicy można stworzyć miejsce nie tylko na saunę suchą, ale także mokrą. W tym przypadku postawiono na nieskazitelny, minimalistyczny design oraz naturalny, jasny kamień jako dominujący materiał wykończeniowy. Naturalne światło, wpadające do środka przez liczne okna, odbija się od jasnych powierzchni ścian, dzięki czemu sauna prezentuje się wyjątkowo nowocześnie i elegancko.

3. Od zapomnianej przestrzeni…

od homify

O to pomieszczenie nikt dawno nie dbał i popadło w zapomnienie. Było niewielkie, ciasne i nie miało dostępu do źródła naturalnego światła. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie do tego, aby stworzyć w nim miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne- zobaczcie sami!

… do rustykalnego pokoju…

od homify

Obszar ten przeszedł całkowitą transformację i teraz pełni rolę przytulnego miejsca, w którym każdy odnaleźć może spokój i wyciszenie. Wykończono je drewnem i wyposażono w kominek, meble do przechowywania oraz stół i krzesła.

… o wyglądzie leśniczówki.

od homify

Pokój ten przypomina wnętrze leśniczówki. Pomimo ograniczonego metrażu udało się tu stworzyć przestrzeń przytulną i funkcjonalną. W takim wnętrzu można się z powodzeniem zaszyć i odizolować od zgiełku codzienności.

Obejrzyjcie metamorfozę garażu w Katalogu Inspiracji Przed i po: od garażu do pokoju z jadalnią.

Który pomysł spodobał się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu