Nowoczesny loft w Berlinie

Alicja Olko Alicja Olko
Dachausbau zum Loft in Berlin-Kreuzberg, Meylenstein Meylenstein
Loading admin actions …

Berlińska dzielnica Kreuzberg od wielu lat należy do jednego z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Berlinie, jeżeli chodzi o mieszkanie. To właśnie tutaj znajdziemy liczne kawiarnie, bary, słynne kluby, ośrodki sztuki, hipsterów, nie-hipsterów, a także różnych innych ludzi wszystkich narodowości, kultur i upodobań. Młoda i modna dzielnica, która na wielu działa elektryzująco. Na tyle, że wiele nie tylko chce tu spędzać swoje weekendy, ale raczej na stałe się tu wprowadzić.

Jednak z naszych ekspertek, Tanja Meyle, podjęła się wyjątkowego projektu w samym sercu berlińskiego Kreuzbergu. Na powierzchni 250 metrów kwadratowych dokonała transformacji przestrzeni na poddaszu, przerabiając ją w modny, nowoczesny, ale także czarujący loft.

Zobaczcie z nami, jak dokładnie wygląda ten wyjątkowy apartament.

Salon

Powierzchnia salonu jawi się jako przytulna i gościnna, pomimo tego, że została rozłożona na dużej przestrzeni. Pokój ten jest połączeniem salonu i jadalni, zapewniając dużo miejsca dla obu pomieszczeń. Naturalne światło wpada tu z zewnątrz przez cały rok, dzięki wysokim na ponad pięć metrów oknom, zajmującym jedną ze ścian. Charakter poprzedniego wcielenia tego mieszkania dostrzec można w gołych cegłach na ścianie po lewej stronie. W ten sposób wkomponowano nowoczesne wnętrze w starodawne struktury.

Struktura

Wygodna kanapa i komfortowe fotele ustawione pod oknem dbają o przytulny wygląd tego wnętrza. Drewniane panele podłogowe potęgują ciepły klimat panujący w tym pomieszczeniu, co dodatkowo wzmocnione zostało dominującą kolorystyką- ciepłe, czekoladowe brązy przeplatają się z kremowymi odcieniami i bielą. Z otwartej przestrzeni salonu wąskie schody prowadzą do prywatnych pomieszczeń. Zostały one oddzielone od siebie nie tylko pionowo, sytuując się na różnych poziomach, ale także kolorystycznie. Z tej perspektywy dostrzec można nieśmiało wydzierający z sypialni kolor grafitowy.

Kuchnia

Kuchnię umiejscowiono we wnęce, znajdującej się pod wyższym poziomem. Meble kuchenne są bardzo nowoczesne, ich powierzchnie lśnią metalowym połyskiem. Ciekawym rozwiązaniem jest stół, który materiałem nawiązuje do schodów, prowadzących na wyższe piętro. Różnokolorowe krzesła ożywiają nieco tę przestrzeń, dodając jej radosnego charakteru. Kuchnia jest niezwykle jasno oświetlona, dzięki umieszczeniu w jej suficie licznych lampek LED.

Integracja starych elementów

Masywne bele, które znaleźć można w różnych miejscach w tym apartamencie, zostały silnie zintegrowane w aranżację jego wnętrz. Spełniają nie tylko funkcję praktyczną, będąc podporą całej struktury, ale także dekoracyjną, nadając temu loftowi iście rustykalny charakter. Aby przeciwstawić się temu nieco surowemu designowi, postanowiono ściany zamalować farbą o odcieniu ciepłego błękitu.

Efekt wysokości

W tym apartamencie świetnie wykorzystano dostępną przestrzeń, która powstała dzięki otwarciu jej na uprzednio znajdujący się tam strych. Strukturyzacja przestrzeni sprawia, że loft ten nabiera zupełnie innego charakteru, rozciąga się nie tylko horyzontalnie, ale także wertykalnie. W pomieszczeniach prywatnych, takich jak na przykład sypialnia, postawiono jednak na niskie sufity, gdyż te czynią przestrzeń przytulniejszą i cieplejszą.

Wejście do apartamentu znajduje się na samym środku głównego pomieszczenia. Dostrzec można tutaj windę, którą dostać się można na zewnątrz.

Otwarty rozkład mieszkania

Pomieszczenia prywatne znajdują się na wyższym piętrze, a rozmieszczono je na otwartej przestrzeni. Są one niezwykle nowoczesne- utrzymane kompletnie w grafitowej kolorystyce, sprawiają wrażenie zimnych, ale dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia, stają się w rzeczywistości ciepłe i przyjazne. Pomieszczenie to łączy w sobie funkcję sypialni oraz łazienki- ta druga zajmuje jednak większość miejsca, z wanną, jako jej centralnym elementem. Wanna została wbudowana w podłogę, zrównując się zatem z nią poziomem. Ten ciekawy element w aranżacji wnętrz jest kolejnym dowodem na innowacyjność tego loftu.

Łazienka

Umywalka została zintegrowana ze stołem, dając zatem ogromną wolną przestrzeń na ustawienie wszystkich przyborów toaletowych i kosmetyków, potrzebnych do codziennej pielęgnacji. Piękne światło generowane jest przez oświetlenie zamontowane po obu stronach lustra. 

Łazienkę wykonano w całości z betonu. Zaaplikowano go w kilku warstwach, w różnych kombinacjach, tworząc wyjątkowy efekt- o połysku lub też matowy- w zależności od perspektywy. Dzięki nakładaniu kilku warstw na różne sposoby, każde miejsce w tej łazience jest wyjątkowe!

Wielkomiejski szyk w aranżacji wnętrz dostrzec można w tym berlińskim apartamencie na pierwszy rzut oka. Być może nie każdemu styl ten przypadł do gustu, ale nie można zaprzeczyć, że loft ten urządzono harmonijnie, spójnie i gustownie.

Obejrzyj inny projekt w Berlinie w Katalogu Inspiracji homify 360°: czarny dom jednorodzinny w Berlinie

Co myślicie o tym lofcie? Podoba Wam się?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu