Luksusowy włoski jacht: M/Y CRN 133 “Saramour” | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Luksusowy włoski jacht: M/Y CRN 133 “Saramour”

homify magazine homify magazine
M/Y Saramour Śródziemnomorskie jachty i motorówki od CRN SPA - YACHT YOUR WAY- Śródziemnomorski
Loading admin actions …

Design, technologia i rzemiosło ujęte razem w jednym projekcie . Mowa tutaj nie o kompleksie architektonicznym, ale o wysoce zaawansowanej i wysublimowanej inżynierii morskiej, która zaowocowała powstaniem M / Y CRN 133 Saramour, luksusowego jachtu o powierzchni 61 metrów.

Włosi mają morze we krwi. Jest to pewnego rodzaju romantyzm, powstały z połączenia położenia geograficznego tego kraju w sercu morza Śródziemnego i historii- dominacji włoskiej żeglugi morskiej sięgającej czasów Imperium Rzymskiego aż do połowy XVIII wieku.  Tradycja ta kontynuowana jest po dziś dzień, a przejawiaja się w połączeniu wysoce zaawansowanej technologii budowania jachtów z innym włoskim znakiem towarowym: designem. Dowodem tego jest Saramour, który narodził się w idealnej harmonii i zrozumieniu pomiędzy wszystkimi osobami zaangażowanymi w projekt: właścicielem a stocznią z aktywnym wkładem technologicznym i projektowym ze strony studia Francesco Paszkowski Design i Dekoracja Wnętrz oraz biura Design CRN, któremu zostało powierzone zaprojektowanie jachtu. 

Liczby

Saramour, wybudowany został w całości w Ankonie. Całkowita długość jachtu to 61,3 metrów. Powierzchnia zewnętrzna, podzielona jest na 5 pokładów. We wnętrzu znajduje się 5 kabin dla gości, 4 salony i główna sypialnia.  Jacht może pomieścić 10 osób z dodatkowym miejscem dla 14 członków załogi.

Styl

W wyrafinowanym stylu Francesco Paszkowski Design, można dopatrzyć się inspiracji ze świata motoryzacji (szczególnie w części zewnętrznej jachtu). Zdecydowane linie i miękkie zakręty utwierdzają w nim poczucie siły, stabilności i  jednostajnej konsystencji.

Na tym pokładzie, widzimy czysty i zdecydowany podział rysujący się między wnętrzem i mostkiem. Efekt ten, uzyskano poprzez właściwe wykorzystanie koloru, materiałów i estetyki projektowania. Jednocześnie starano się zachować uniwersalny i spójny styl różnych elementów. Całości dopina lśniąca biel, idealnie korelująca z jasną szarością pokładu.

Zadaszony pokład

Zanim przejdziemy do wnętrza, zatrzymajmy się na chwilę przy jednym z zadaszonych pokładów. Z każdego miejsca na jachcie, mamy dostęp do olśniewającego widoku morza (co jest zdecydowanie największym atutem przy tego typu projektach). W porównaniu do niżej położonych pokładów, wykorzystano tutaj większą ilość drewna- nie tylko jako materiału wykończeniowego ale również przy projektowaniu mebli. Nieco żywsza ale wciąż elegancka paleta kolorystyczna tkanin ożywia i dopełnia wystrój tego pokładu.

Najwyższy poziom

Tak doszliśmy do górnego pokładu. Jak do tej pory mogli Państwo zauważyć, ogólna stylistyka wystroju jachtu jest dość nowoczesna z jednoczesnym wykorzystaniem klasycznych elementów (szczególnie widocznych w wystroju wnętrza, o czym za chwilę). To co widoczne na pierwszy rzut oka to dbałość o szczegóły i wrażenie wygodnego luksusu. Pokład widoczny na załączonym zdjęciu zwraca uwagę basenem ulokowanym w jego centralnej części. Cała górna partia statku, przeznaczona jest do wyłącznego użytku właścicieli jachtu. Mogą oni zanurzyć się w luksusie zachowując komfort i swobodę intymności.

Sypialnia

Wnętrza jachtu mogą zaprzeć dech w piersi. Zwiedzanie proponuję zacząć od głównej sypialni przeznaczonej do użytku właścicieli. Centralnie ulokowane podwójne łoże nadaje ton i charakter całemu pomieszczeniu. Lśniący, burgundowy zagłówek w kształcie półkola oddziela część sypialną od reszty pokoju. 

Otwarty salon

W salonie, zaprojektowanym jako przestrzeń otwartą, kontynuowane są dekoracje i motywy kolorystyczne z poprzedniego pomieszczenia. Pokój jest jasny, przestronny i elegancki. Elementem dominującym w tym pokoju, jest burgundowa ściana z wbudowanym system audiovideo. 

Pomieszczenia dzienne

Kolejne pomieszczenie potwierdza największe zalety Saramoura: designerskie meble i elementy wystroju, które uwydatniają cechy indywidualne każdego pokoju. W tym przypadku jest to kolorowy perski dywan, który rozświetla i nadaje ton całemu wnętrzu. Marzeniem właściciela było, aby jacht stał się galerią sztuki. Z tego powodu przechodzą do kolejnych pomieszczeń, można zauważyć wyjątkowe obrazy i dzieła sztuki potęgujące uczucie elegancji i dobrego smaku. 

Pomieszczenia użytkowe

W korytarzach i pomieszczeniach użytkowych kierowano się estetyką minimalizmu. Celem projektu, było zachowanie płynności i powtarzających się linii korespondujących z zewnętrznym designem jachtu. Zachowanie jednostajnej stylistyki było możliwe dzięki powtórzeniu koloru (burgund i beż) i zastosowaniu tego samego rodzaju drewna. W tym korytarzu, dostrzec można przeszkloną windę, łączącą ze sobą poszczególne piętra statku.

Pokój gościnny

Pokój gościnny powtarza elementy wystroju pozostałych pomieszczeń: szczególnie poprzez wykorzystanie znanej nam już kombinacji drewna i burgundu. 

Łazienka

Minimalistyczna i elegancka łazienka daje uczucie komfortu i intymności. Wszystko w trosce o jak najlepsze samopoczucie gości. 

Rufa

Przestrzeń przeznaczona do użytku załogi podzielona jest na część użytkową: salon, jadalnię, część relaksacyjną oraz część sypialną: z 6 kabinami sypialnianymi i prywatnymi łazienkami. Schody z jadalni prowadzą do pralni i pomieszczenia technicznego. 

Rufa, która wykorzystywana jest jako pokład do kąpieli słonecznych, może stać się również lądowiskiem dla helikoptera.

Styl i komfort

Udogodnienia technologiczne wprowadzone przez CRN pozwalają między innymi na bezprzewodowe sterowanie oświetleniem, klimatyzacją oraz system audio-video za pomocą iPada lub iPada mini. 

Tym punktem kończymy naszą krótką podróż po pokładzie Saramoura, jachtu który łączy w sobie styl galerii sztuki,  komfort luksusowej willi i unikatową szansę na zanurzenie się w bezkompromisowym relaksie.

Które miejsce na jachcie podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu