Meble do pokoju dziecięcego | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Meble do pokoju dziecięcego

martt.st martt.st
od Fenice Interiors Eklektyczny
Loading admin actions …

Przyjście na świat dziecka jest najszczęśliwszym wydarzeniem w każdej rodzinie. Nie ma nic piękniejszego niż widzieć, jak dziecko rośnie i rozwija się, jak otwiera się przed nim nowy świat, i z jakże niesamowitą ciekawością maluch próbuje go poznać. Szczególnym momentem w życiu każdego dziecka jest zamieszkanie w swoim własnym pokoju, gdzie stopniowo uczy się, jak stawiać pierwsze kroki, opanowując własną przestrzeń i utrzymywać ją w porządku.

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, należy mieć na uwadze zainteresowania malucha. Pamiętajmy,  dzieci też chcą żyć w otoczeniu, które odpowiada ich indywidualnym gustom. Obecnie istnieje wiele świetnych firm specjalizujących się w produkcji mebli do pokojów dziecięcych.  Specjalnie dla was wybraliśmy najciekawsze projekty!

Łóżeczko z baldachimem

Śródziemnomorski pokój dziecięcy od homify Śródziemnomorski

Łóżeczko  z baldachimem niezawodnie chroni dziecko przed zbyt jasnym światłem słońca lub księżyca. Małe dzieci często mają problemy ze snem, więc wybór łóżka należy potraktować ze szczególną uwagą. Powinno być w jasnym kolorze, z wysokimi oparciami i optymalną szerokością pomiędzy szczebelkami, tak aby dziecko mogło zawsze zobaczyć, co się wokół niego dzieje.

Inne pomysły na łóżka do pokoju dziecięcego znajdziesz tutaj.

Pomysłowe wieszaki

Od najmłodszych lat należy zachęcać dziecko do wypełniania podstawowych obowiązków. Im szybciej nasz maluch nauczy się niezależności, tym mniej problemów z jego dyscypliną będziemy mieć  w przyszłości. To tego mogą go zachęcić odpowiednio dobrane meble. Wystarczy umieścić w korytarzu półki na buty i wieszaki na ubrania dostosowane do dzieci, np. z kolorowymi motywami. 

Biezpieczna jama

Dzieci muszą mieć poczucie bezpieczeństwa. Podwieszana jama zapewni je każdemu maluchowi! Stanie się nie tylko schronieniem, ale i obiektem zazdrości rówieśników. Jaskinia jest zaprojektowana tak, aby była całkowicie bezpieczna dla dzieci. Ze względu na duży ciężar jest bardzo stabilna i ciężka do wprawienia w ruch. 

Polowanie na piratów

Zabawki w pokoju dziecięcym nie powinny jedynie służyć do rekreacji, ale także pomagać w rozwoju wyobraźni i twórczego myślenia. Statek z tektury pokazany na zdjęciu pozwala dziecku na pełną przygód podróż wraz z przyjaciółmi, pokonanie przeszkód i wspólnie świętowanie zwycięstwa. 

Zasłony

Pokój dziecięcy powinien mieć szczelne, dobrze zasłonięte okna. Spróbuj wybrać zasłony wykonane z grubej tkaniny chroniące śpiące dziecko przed promieniami porannego słońca i zgiełku samochodów. Uwzględnij gust dziecka w kwestii doboru zasłon. 

Niezwykłe łóżko

W pokoju dziecięcym muszą być miejsca niezwykłe, które za pomocą wyobraźni posłużą nam do różnych pomysłowych zabaw. Im dziwniejsze i bardziej odbiegające od normalności, tym radość dziecka będzie większa. Na zdjęciu obok widzimy łóżko z małą drabiną do wspinania, które może pełnić wiele funkcji podczas zabawy, jak również być praktycznym meblem. 

Statek piracki

Ten imponujący statek przygotowuje się własnie do cumowania do brzegu! Jeśli twoje dziecko jest fanem żeglugi i powieści przygodowych Juliusza Verne'a, takie łóżko będzie dla niego cudownym prezentem. Kiedy twoja pociecha znudzi się dryfowaniem po otwartym morzu, z łatwością będzie mogła przemienić statek w chatkę rybaka, idealną na małą drzemkę po dniu pełnym połowów. 

Nietypowe półki

Naucz dziecko kreatywnego myślenia! Umieść w  jego pokoju pomysłowe meble w wersji dziecięcej, a jego radość nie zazna limitu. Zobaczysz, że dzieci docenią oryginalność i ze znacznie większą przyjemnością będą utrzymywać porządek na półkach!

Biurko dla dzieci

Rodzice często nie wiedzą jak zachęcić dziecko do nauki. Chowanie zabawek i zmuszanie pociechy do skupienia się nad lekcjami może nie przynosić oczekiwanych efektów. Warto spróbować metody opartej na zostawianiu zabawek w miejscu odrabiania pracy domowej. Myśląc o nadchodzącej przerwie na zabawę, dziecko może z łatwością zwiększyć swoją efektywność w nauce. 

Szafa dla dziewczynek

Małe dziewczynki kochają ubrania, biżuterię i wszelakie bibeloty. Dlatego też ważne jest, aby nauczyć je trzymania swoich osobistych rzeczy w porządku zamiast rzucania ich gdzie popadnie. Zaopatrzmy nasze pociechy w obszerną szafę, która pomieści ich wszystkie skarby, tak aby  proces uczenia się porządku był dla nich przyjemny i efektywny. 

Gdy dziecko boi się ciemności

Starlight nursery ceilings Nowoczesny pokój dziecięcy od Lancashire design ceilings Nowoczesny
Lancashire design ceilings

Starlight nursery ceilings

Lancashire design ceilings

Dla dzieci bojących się ciemności polecamy udekorowanie ich pokoi świecącymi gwiazdkami. Po wyłączeniu światła, zgromadzony w gwiazdach fosfor zacznie produkować światło, a twoje dziecko natychmiast zapomni o nocnych koszmarach. Takie gwiazdki są bardzo łatwo dostępne i proste do przymocowania. Wystarczy je zamontować do sufitu używając dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Nie zostawiają żadnych plam i bardzo łatwo zmienić ich układ.

Odpowiednio dobrane meble do pokoju dziecięcego gwarantują komfort i pomagają dziecku w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków w otaczającej go przestrzeni. Dlatego też pamiętajmy, aby dokładnie przemyśleć ich wybór. 

Które meble Waszym zdaniem są najlepsze do pokoju dziecięcego?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu