Wielkie idee projektowe na mały budżet

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wielkie idee projektowe na mały budżet

homify.Pl homify.Pl
Our Kitchens Klasyczna kuchnia od Harvey Jones Kitchens Klasyczny
Loading admin actions …

Trzeba przyznać, że z większym budżetem można zrealizować więcej pomysłów, a ich zakres jest o wiele większy. Zazwyczaj, czym większy budżet, tym więcej opcji. Jednak nikt nie powiedział, że przy niewielkim budżecie nie można wykonać świetnej pracy przy aranżacji wnętrza! 

Czasami potrzeba tylko trochę pomysłowości i kreatywności, żeby zdać sobie sprawę z ogromu możliwości, które nie wymagają dużego nakładu finansowego. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek na to, jak odmienić dekor mieszkania przy małym budżecie. Na pewno będziecie zadowoleni!

​Zastosowanie koloru

Shaker kitchen by Harvey Jones Klasyczna kuchnia od Harvey Jones Kitchens Klasyczny
Harvey Jones Kitchens

Shaker kitchen by Harvey Jones

Harvey Jones Kitchens

Aby uzyskać przytulne wnętrze, musimy skupić się na odpowiednio dobranych meblach i akcesoriach, zarówno tych na półkach, ścianach, jak i na podłogach. Potraktujmy kolor, jako jeden z akcesoriów! To właśnie od palety barw w ogromnej mierze będzie zależała atmosfera panująca w danym pomieszczeniu. Polecamy postawić na naturalne odcienie, takie jak biel, beż, kremowy i wszelkie rodzaje brązów jeżeli szukamy spokoju i harmonii. Kolory takie jak żółty, pomarańczowy i czerwony są bardzo energetyzujące i stymulujące. Może warto umieścić kilka elementów w tej kolorystyce, a w łatwy sposób dodamy takie akcenty w meblach lub dodatkach. Nieduża zmiana, a jednak wielka!

​Zwróćmy uwagę na szczegóły

projektowaniu wnętrza każdy szczegół się liczy. Często małe rzeczy, jak wazon lub obraz, potrafią bardzo dużo zmienić. Na tym zdjęciu zapewne każdy zwrócił uwagę na zasłonę z motywem kwiatowym. Ten element nadaje całemu pomieszczeniu dużo świeżości i radości, ale w bardzo delikatny sposób. O właśnie takie elementy, które przyciągają uwagę, warto zadbać. Prosty i tani sposób na wprowadzenie zmiany we wnętrzu.

​Tekstylia

Poduszki, koce, dywany – tego typu tekstylia na pierwszy rzut oka spełniają konkretne funkcje – są po to, byśmy mieli na czym położyć głowę, czym się przykryć, i po to, byśmy mogli chodzić po przyjemnej powierzchni. Jednak jeśli się przyjrzeć bliżej, staje się jasne, że mają one o wiele większy potencjał niż tylko materiał użytkowy. Dzięki tym elementom możemy wprowadzić do pomieszczenia wiele koloru, a już wiemy, że kolor ma ogromne znaczenie w wyznaczeniu ogólnej atmosfery każdego z pomieszczeń.

​Duże okna

Okna są koniecznością i zależy od nich komfort życia. Ich funkcjonalność i wygląd są ze sobą ściśle powiązane. Co więcej, od wyboru okien będzie zależał wygląd całego pomieszczenia. Dzięki dużym oknom do mieszkania wpada o wiele więcej naturalnego światła, co znacznie poprawia jakość życia mieszkańców. Dobre okna są dobrą inwestycją, a co ważniejsze – jest to inwestycja jednorazowa!

​Inwestujmy w jakość

Wszyscy znamy ten problem: nie stać nas na drogie rzeczy, więc kupujemy tańszy odpowiednik gorszej jakości, jednak po jakimś czasie okazuje się, że dana rzecz nie jest nawet w połowie tak dobra jak ta, która sobie wymarzyliśmy. Na przykład, jeżeli jest to łóżko, sofa lub fotel – okazuje się, że nie jest wygodne, szybko się wygniata, obicie traci blask. Szybko zaczyna nas to denerwować i okazuje się, że musimy tą rzecz wymienić. Znowu kupujemy tańszy odpowiednik, tym razem innej firmy. Jednak i ten nie spełnia naszych wymagań i szybko się psuje. Znowu jesteśmy zmuszeni kupić nową sztukę. Można tak w nieskończoność! Trzymajmy się zasady, że biednego nie stać na tanie rzeczy! Szczególnie w przypadku przedmiotów, z których będziemy korzystać przez długi czas, bardzo ważne jest, żeby upewnić się, że kupujemy rzeczy wysokiej jakości w przystępnej cenie. Pieniądze, których później nie wydamy na wymiany okażą się pieniędzmi zaoszczędzonymi.

​Królujące drewno

Klasyczny salon od homify Klasyczny

Drewno to bardzo uniwersalny materiał, który wykorzystany w wystroju wnętrza wprowadza ciepły i naturalny klimat. Nie zawsze musi to być jednak zestaw mebli z drewna. Możemy postawić na odsłonięte belki stropowe lub drewniane futryny i ramy okienne! Już jeden element drewniany znacznie odmieni wizerunek pomieszczenia. Dobrym pomysłem zawsze będzie wykorzystanie drewna przy wybieraniu podłóg.

​Niedocenione oświetlenie

Dobre oświetlenie to kluczowy element wystroju wnętrza. Starajmy się, żeby w każdym pomieszczeniu był dostęp do naturalnego światła, które znacznie poprawia samopoczucie każdego człowieka. Jednak naturalne światło to nie wszystko. Musimy również zadbać o sztuczne oświetlenie – i to nie tylko w celu zapewnienia widoczności, kiedy za oknami już ciemno. Oświetlenie jest jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych mieszkania. Oprócz pięknych lamp, zastanówmy się też nad żarówkami. To, czy wybierzemy ciepłe światło żółte, czy klasyczne białe, albo też kolorowe w znaczącym stopniu zdeterminuje panującą atmosferę.

Szukając inspiracji w tym temacie, proponuję zapoznać się z Katalogiem Inspiracji: Jak zaprojektować oświetlenie we wnętrzach?

Korzystaliście kiedyś z tych pomysłów? A może macie inne wskazówki?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu