5 inspirujących planów nowoczesnych domów | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 inspirujących planów nowoczesnych domów

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Nowoczesny salon od ESTUDIO GEYA Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdy kto planuje zbudowanie domu od podstaw musi mieć odpowiednio przygotowany projekt domu, który będzie zawierał takie dane jak: metraż, rozmieszczenie pomieszczeń czy ustaw budynku względem stron światła. Te wszystkie czynniki są niezwykle ważne, ponieważ w przyszłości będą decydowały o funkcjonalności i komforcie użytkowania naszego domu. Stworzeniem takie graficznego planu zajmuje się architekt inżynier, który dokładnie rozplanuje nam każdy centymetr kwadratowy powierzchni i dostosuje do naszych potrzeb. 

Poniżej przedstawiamy Wam 5 planów domów oraz efekt końcowy. Zobaczcie sami jak ważny jest profesjonalny plan oraz jak wiele od tego zależy. 

1. Niestandardowy projekt

Bardzo wymyślny i nieco futurystyczny projekt domu o niestandardowym kształcie. Projekt nie przedstawia nam możliwości zagospodarowania tej posiadłości, a jedynie rozmieszczenie pomieszczeń oraz to gdzie znajdują się ściany, a więc w tym przypadku mamy dowolność i możliwość stworzenia przestrzeni dziennej w miejscu, które uważamy za odpowiednie. Swoje miejsce na planie mają jedynie łazienki i WC. 

Gotowa struktura

Z łatwością poznajemy rzeczywisty już projekt, ponieważ posiada oryginalne zaokrąglenia i niestandardowy kształt, który był widoczny na graficznym projekcie. Dom ma układ w kształcie litery T, a więc niecodzienne rozplanowanie przestrzeni i bardzo modernistyczny wygląd, który gwarantuje mu oryginalność, wyrazistość i atrakcyjny wygląd. 

2. Plan z zintegrowaną przestrzenią

Powyższy projekt, wykonany przez architektów z pracowni Estudio Geya przedstawia otwartą i zintegrowaną przestrzeń, w której znajduje się pokój dzienny, jadalnia i kuchnia. Poza tymi pomieszczeniami na parterze znajdziemy również WC i garaż na dwa samochody. Z jadalni, po schodach przejdziemy na drugie piętro budynku. Zobaczcie jak projekt prezentuje się w rzeczywistości. 

Rezultat

Na zdjęciu dokładnie widać, że parter stanowi otwartą przestrzeń, w której znajdują się odpowiednie strefy. Miejsce jest przestronne i w miarę przejrzyste, dzięki czemu prezentuje się przytulnie i domowo. Dominują szarości, odcienie beżu oraz brązu, które dodają cieplejszego klimatu pomieszczeniu. W celu oddzielenia kuchni od pozostałych przestrzeni zdecydowano się wykorzystać podwieszany sufit, który wyznaczył część kuchni i wizualnie ją odseparował od pozostałej części domu. 

3. Plan z ogrodem w środku

Plan budowy domu bądź jego przebudowy, widoczny powyżej, zakłada rozkład budynku w kształcie litery U, natomiast pośrodku ma się znajdować wyjście na ogród, który będzie widoczny z każdej części domu. Centralny dziedziniec jest najważniejszym punktem tego planu – to właśnie on zapewnia światło naturalne pozostałej części budynku. Dzięki takiemu rozkładowi mamy przejrzystość i jasność – dwie niezwykle ważne cechy każdej posiadłości.

Centralny dziedziniec

Jak wspomnieliśmy wcześniej, budynek zaprojektowano na kształt litery U, w środku, której znajduje się otwarty dziedziniec. Przestrzeń idealna do rodzinnego wypoczynku czy weekendowych spotkań w gronie znajomych. W celu dodania bardziej naturalnego charakteru posadzono wysokie sosny, które ubarwiają znacznie tę przestrzeń i wprowadzają ekologiczny, przyjemny klimat. Całość utrzymano w koncepcji naturalności i świeżości, a więc głównym materiałem jest drewno. 

4. Plan domu z basenem

Projekt ten podzielono na dwie kategorie kolorystyczne. Jednak to szary odcień, który pokazuje zewnętrzne części budynku, takie jak basen, patio czy betonowy podjazd dla dwóch aut i zadaszoną wnękę prowadzącą do drzwi wejściowych. Natomiast białe pola projektu do część wewnętrzna domu, a więc salon, jadalnia, kuchnia czy łazienka. 

Efekt końcowy

To zdjęcie ukazuje nam efekt końcowy wcześniej prezentowanego planu, a więc tak jak projekt zakładał, dom posiada betonowe patio oraz basen. Dom prezentuje się nie tylko nowocześnie, ale także funkcjonalnie. Obok Przeszklonej ściany znajduje się zadaszona jadalnia na świeżym powietrzu. Miejsce idealne do wspólnego, letniego biesiadowania!

5. Standardowy plan domu

Ostatni projekt przedstawia najbardziej klasyczny plan domu. Całość rozplanowano na podstawie prostokąta i przedstawiono otwartą przestrzeń dzienną, połączoną z jadalnią oraz kuchnią. Pozostałe pomieszczenia odseparowano ścianami w celu stworzenia osobnych, prywatnych pomieszczeń. Całość prezentuje się tradycyjnie i ponadczasowo. Taki projekt z pewnością będzie aktualny przez długie lata!

Wnętrze domu

Z tej perspektywy widać, że dom przede wszystkim posiada podstawę prostokąta – jest dosyć wąski i długi. Przestrzeń dzienną tworzy ciemny komplet wypoczynkowy oraz meble w tym samym odcieniu. Natomiast kuchnia oraz jadalnia stanowią kolorystyczną kontrę. Utrzymane w odcieniach bieli i beżu prezentują się bardzo świeżo, klasycznie i przytulnie. Efekt końcowy prezentuje się bardzo ciekawie, funkcjonalnie i komfortowo!

Który z zaprezentowanych projektów spodobał Wam się najbardziej? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu