THE:SQUARE³ w Berlinie | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

THE:SQUARE³ w Berlinie

Alicja Olko Alicja Olko
od Moritz Gruppe GmbH Nowoczesny
Loading admin actions …

THE:SQUARE³ to niesamowity projekt architektoniczny firmy Moritz Gruppe GmbHberlińskiej dzielnicy Alt-Hohenschönhausen, który zwrócił uwagę całego architektonicznego świata, zarówno w Niemczech, jak i za granicą. Poza nominacją do tak zwanych „Oskarów Architektury”- konkursu MIPIM-Award w kategorii Best Futura Project, projekt ten zdobył także nagrodę Iconic Awards w kategorii Concept- Visionary Living&Working.

Co jest tak wyjątkowe i niespotykane w projekcie THE:SQUARE³?

Sam jego twórca, Dirk Moritz, zwraca uwagę na jego wpływ na zrównoważony rozwój okolicy, która na razie charakteryzuje się licznymi zniszczonymi, bądź zaniedbanymi budynkami. Kompleks ten przyczyni się zatem do ożywienia tej dzielnicy, tworząc dodatkowe przestrzenie mieszkalne i komercyjne. Z Alt-Hohenschönhausen szybko i łatwo dostać się można do centrum miasta- podróż tramwajem na Alexanderplatz trwa nieco ponad 10 minut! Co więcej, zwraca uwagę wielki potencjał, jaki kryje w sobie ta okolica. Bliskość centrum miasta, dobre połączenia komunikacyjne, a także sąsiedztwo obszarów rekreacyjnych, takich jak jezioro i park, sprawia, że projekt ten zostanie zrealizowany w niezwykle dogodnym miejscu.

Planowany kompleks budynków ma łączyć w sobie trzy aspekty- sport, naturę i mieszkanie. Choć projekt ten jest dopiero w trakcie realizacji, już z niecierpliwością czekamy na efekty tej wyjątkowej, architektonicznej symbiozy urbanizacji, kultury i natury!

Podium

Patrząc na ten kompleks budynków z zewnątrz, zwracamy uwagę na jego wyjątkowy kształt, przywodzący na myśl podium dla sportowców. Już na pierwszy rzut oka widzimy zatem silne powiązanie architektury ze sportem, co przejawia się nie tylko w formie budynku, ale także w jego funkcjonalności i użyteczności. W nawiązaniu do otoczenia, pobliskich obszarów rekreacyjnych, budynek ten spełnia nie tylko funkcje mieszkalno-komercyjne, ale także sportowe. Budynek ten robi niesamowite wrażenie, jaśniejąc na tle panoramy Berlina!

Zrównoważony projekt

THE:SQUARE³ to projekt, którego celem jest zapewnienie przestrzeni mieszkaniowych, komercyjnych i rozrywkowych dla różnych grup ludzi. Włączone w niego na przykład przestrzenie mieszkalne dla ludzi z demencją, a także międzynarodową szkołę oraz przedszkole. Tworząc projekt, zdecydowano się zachować dwa budynki, które wcześniej miały być przeznaczone do rozbiórki, i włączono je w planowany kompleks. Dzięki temu postawiono na oszczędność środków i materiałów. Okoliczne obszary zielone i drzewa zostały zintegrowane z projektem, a na ścianach budynków zaplanowano posadzenie jeszcze większej ilości roślin. Dzięki specyficznemu kształtowi kompleksu naturalne światło ma ułatwiony dostęp, oświetlając wnętrza, co sprawia, że zaoszczędzić można na sztucznej energii.

Otwarte przestrzenie

Wnętrza THE:SQUARE³ bazują na koncepcie otwartych przestrzeni, gdzie powszechnie wykorzystano wielkopowierzchniowe okna, dopuszczając naturalne światło i pozwalając budynkowi oddychać. Powszechne użycie szkła i białych materiałów nadaje przestrzeni jasność i przestronność.

Cały projekt oznacza dużą zmianę dla dzielnicy Alt-Hohenschönhausen, tworząc liczne miejsca pracy oraz nową infrastrukturę mieszkaniową i rozrywkową.

Sport na pierwszym miejscu

Włączone w projekt tereny sportowe odgrywają kluczową rolę w THE:SQUARE³. Kompleks budynków zawierać będzie, poza licznymi boiskami i halami sportowymi, także hotel dla sportowców oraz akademię wychowania fizycznego. Dodatkowo, planuje się także otwarcie centrów medycznych oraz ośrodków badań, specjalizujących się w medycynie sportowej. Miejsce dla swojej działalności znajdą tu także liczne kluby sportowe z okolicznych dzielnic.

Lokalizacja

Wyjątkowe położenie THE:SQUARE³ w Alt-Hohenschönhausen, z korzystnym połączeniem komunikacyjnym do centrum Berlina oraz bliskością obszarów zielonych i terenów rekreacyjnych, idzie w parze z niekonwencjonalnym konceptem architektonicznym. Całość wzbudza duże zainteresowanie wśród mieszkańców okolicy, którzy uczestniczyli licznie w wielu spotkaniach informacyjnych, zorganizowanych przez architektów. Ten prestiżowy projekt z pewnością wpłynie pozytywnie na rozwój tej części Berlina!

Przyszłość

Projekt THE:SQUARE³ jest odpowiedzią na rosną troskę, jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury mieszkaniowej w Berlinie. Wraz z rosnącą populacją niemieckiej stolicy, ceny mieszkań rosną, a ich dostępność maleje. Koncept bazujący na połączeniu przestrzeni mieszkaniowych z komercyjnymi i rozrywkowymi jest ciekawym podejściem, które może się sprawdzić w przyszłości. Berlin jest miastem o tak ogromnym bogactwie kulturowym, narodowościowym oraz komercyjnym, że zasługuje na więcej tego typu projektów! My w homify jesteśmy niezwykle ciekawi efektu!

Co myślicie o tym projekcie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu