8 niewielkich zmian, które zupełnie odmienią Twoją kuchnię!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 niewielkich zmian, które zupełnie odmienią Twoją kuchnię!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Nowoczesna kuchnia od Amanda Carvalho - arquitetura e interiores Nowoczesny
Loading admin actions …

W kuchni spędzamy mnóstwo czasu. To pomieszczenie ważne ze względów użytecznych, a także estetycznych, ponieważ wiele wydarzeń się w niej dzieje, z naszym i naszych gości, udziałem. Wystrój i wyposażenie kuchni to plan na wiele lat, dlatego istotne jest, by zastanowić się nad jej aranżacją kilka razy, przemyśleć najbardziej funkcjonalne rozwiązania pasujące do naszego mieszkania i stylu życia, a na końcu odpowiednio wdrożyć w życie. Jeśli zaś już zastaliśmy kuchnię totalnie nie z naszej bajki, potrzebujemy kilka pomysłów i trików na jej szybką metamorfozę oraz dalszy scenariusz na generalny remont kuchni. W tym wydaniu postaramy się poruszyć oba wątki, które mamy nadzieję podpowiedzą Wam co zrobić, by niewielkim wysiłkiem i sprytem zmienić oblicze tego pomieszczenia na krótszą i dłuższą metę. Oto remont kuchni w pigułce, która mamy nadzieję pomoże Wam zdecydować się na pozytywne zmiany w Waszym najbliższym otoczeniu. 

1. Wymiana blatów

To, co najbardziej rzuca się w oczy w kuchni, to meble. Elementem mebli kuchennych jest dobrze widoczny i wyeksponowany blat roboczy, który ze względu na swoje wymagania użytkowe zazwyczaj wykonany jest z materiałów twardych, sztucznych, które niekorzystnie wyróżniają się na tle, na przykład drewnianych szafek kuchennych. Dlatego na remont kuchni i jej jednoczesną, diametralną zmianę przy pomocy jednego posunięcia, polecamy wymianę blatu na nowy model, pasujący lub totalnie zmieniający charakter zabudowy kuchennej. Remont kuchni w ten sposób zajmie mniej niż godzinę, a kuchnia zyska świeżego blasku. Następnie możemy się także zastanowić, by pójść za ciosem i wymienić zlew, który może być wpisany w blat, lub pomyśleć nad opcją ceramicznego, angielskiego, bardzo modnego dziś, oddzielnego zlewozmywaka.

2. Zmiana frontów szafek

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Tak jak pisaliśmy pod pierwszym zdjęciem, meble to priorytet w kuchni! Ich wygląd możemy zmienić stanowczo, wymieniając je na nowe lub choćby malując farbą fronty szafek na inny kolor. Konstrukcja zabudowy kuchennej to podłoże dla ważnego wierzchu; lica mebli oraz podświadomie, naszej kreatywności! Totalny remont kuchni zakłada zrównanie z podłogą każdego elementu, a my Wam podpowiadamy wykręcenie zawiasów i przykręcenie nowych w stylu aktualnie Wam pasującym. Fronty, tak jak na powyższym zdjęciu Studio Dlux, wcale nie muszą być jednokolorowe. Paleta barw jaką zastosujecie jest Waszym spełnieniem marzeń. Pamiętajcie tylko o tym, by w kuchni i żadnym innym pomieszczeniu nie było więcej dominujących kolorów jak trzy, chyba że lubicie styl eklektyczny.

3. Kafelki, a może jednak panel?

Nowoczesne wnętrza wyróżnia połysk, blask i odbicie światła na płaskich powierzchniach. W kuchni odzwierciedleniem tego stały się szklane panele nad blatami kuchennymi, które coraz częściej zastępują tradycyjne płytki. Dlaczego tak się dzieje? Ze względów praktycznych, bo szkło można łatwo zmyć, a fugi trudno doczyścić? Być może! Ale dodatkową frajdą i polem do popisu, dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu, jest możliwość wprowadzenia koloru do kuchni lub, co najlepsze, ciekawej grafiki lub tapety. A więc tak jak widać na powyższym przykładzie piękna, podświetlona, turkusowa pleksja z powodzeniem zdobi białą, minimalistyczną kuchnię!

4. Urządzenia AGD w zabudowie

Z upływem czasu i rozwoju postępowej myśli architektów mebla, coraz częściej skłaniamy się ku pomysłowi zabudowy lodówki, zmywarki, kuchenki w szeregu meblowym, kuchennym. Remont kuchni to pretekst do tego, by ukryć te niezbędne, lecz czasami nieestetyczne urządzenia. Najbardziej polecamy takie rozwiązanie do kuchni połączonych z salonem, gdzie jej wygląd odsłonięty jest na widok publiczny. Wtedy plany i remont kuchni powinniśmy poprowadzić tak, by te urządzenia były zabudowane lub przynajmniej zasłonięte, na przykład ścianką działową lub wyspą kuchenną.

5. Dodatkowe półki

Otwarte półki to pomysł na remont kuchni w stylu wiejskim, ale w nowoczesnym stylu także się sprawdzą, w kwestii urozmaicenia wyglądu naszej starej kuchni. Mamy na myśli nie tylko półki wnękowe w zabudowie szafek, ale także płytkie półeczki, zawieszone lub postawione przy ścianie nad blatem roboczym. Idealne będą do wyeksponowania słoików z przyprawami, po które często sięgamy. Takie półeczki pomogą nam również utrzymać porządek na blacie, który powinien być zawsze prawie pusty, zważając na wygodę korzystania z niego przy przygotowywaniu posiłków.

6. Zmiana koloru ścian

Remont kuchni w najprostszej i najtańszej postaci! Zmiana koloru ścian w kuchni może całkowicie zmienić klimat tam panujący. Szczególnie jeśli mamy białą zabudowę meblową, która daje nam ogromne pole do popisu w dekoracjach. Dlatego białe szafki, oczywiście w różnych stylach, będziemy Wam zawsze polecać!

7. Naklejki na kafelki

W sklepach możemy dostać przeróżne, tanie gadżety do dekoracji domu. Popularnym i ostatnio często wykorzystywanym trikiem na ożywienie ścian są naklejki w różnych, dowolnych rozmiarach. To samo możemy zrobić z nudnymi kafelkami kuchennymi. Jeśli mamy płytki jednokolorowe, w standardowych rozmiarach, nic nie stoi na przeszkodzie! To byłby remont kuchni, w dosłownie 15 minut, bez unoszącego się grama pyłku!

8. Wyspa kuchenna

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

To propozycja bardziej zaawansowana, ale godna przemyślenia. Bardzo modne są teraz wyspy lub, jak widać powyżej, półwyspy kuchenne, które nie tylko ładnie wyglądają, ale ułatwiają nam pracę i potrafią optycznie podzielić duży pokój na klarowne strefy. Nie musi to być wyspa z kuchenką, która wymaga podłączeń i poważnych przebudowań, ale może to być, na przykład zwykły przeciągnięty od ściany wysoki blat z hokerami, który może służyć do pracy w kuchni albo jako zwykły stół kuchenny.

Planujecie remont kuchni? Jakie są Wasze inne pomysły na odczarowanie starego wnętrza?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu