Super niesamowity remont domu z lat ’30-tych

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Super niesamowity remont domu z lat ’30-tych

homify.Pl homify.Pl
Egzotyczny salon od Agence ADI-HOME Egzotyczny
Loading admin actions …

W niniejszym Katalogu Inspiracji mamy ogromną przyjemność przedstawić Wam niesamowitą metamorfozę jednego z domów z lat ’30-tych. Eksperci z biura Agence Adi-Home podjęli się transformacji, o której mowa, i sprawili, że 320 metrów kwadratowych istnego chaosu zmieniło się w piękny i nowoczesny dom wyposażony we wszelkiego rodzaju nowinki techniczne i technologiczne.

Architekci przyjrzeli się także bliżej i udoskonalili efektywność energetyczną budynku. Udało im się to dzięki zastosowaniu odpowiednich izolacji oraz innych, przyjaznych środowisku materiałów. Renowacja domu objęła budynek w całości, również wewnątrz. Jesteście ciekawi? Zacznijmy zatem naszą podróż!

Kuchnia przed

Tak wyglądała kuchnia przed renowacją domu. Prawda, że była w bardzo opłakanym stanie? Wszystko nadawało się praktycznie do wymiany: sprzęty, pokrycia ścian i podłogi, drzwi. O lampach i słabym oświetleniu pomieszczenia nawet nie wspominając!

Nowa kuchnia z wyspą

Nowa kuchnia to zupełnie inna historia! Pomieszczenie widoczne na zdjęciu to nowoczesna i wyrafinowana przestrzeń, wyposażona w najnowsze technologie. Podłoga, którą pokryto płytkami, świetnie kontrastuje z ciepłym parkietem rozciągającym się w salonie. Płytki są znacznie bardziej praktyczniejsze w kuchni, zwłaszcza dlatego, że łatwo je umyć.

Strzałem w dziesiątkę okazała się wyspa, która subtelnie oddziela przestrzeń kuchni od przestrzeni salonu, a która obok funkcji dodatkowego schowka pełni przede wszystkim funkcję kuchenki. Warto zwrócić uwagę na płytę kuchenki. Można na niej ugotować coś pysznego bez użycia ani gazu ani otwartego ognia. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej bezpieczne dla całej rodziny. Wyciąg umieszczony bezpośrednio nad kuchenką to świetne i eleganckie dopełnienie całości. W nowej kuchni postawiono na mnogość różnego rodzaju szafek i szuflad, które idealnie nadają się do przechowywania naczyń i sztućców poza zasięgiem wzroku.

Barwy nowej kuchni

Kolory, które zdominowały nową kuchnię, zostały odpowiednio dobrane. Jasne płytki na podłodze subtelnie komponują się z pozostałymi teksturami i barwami zastosowanymi w kuchni. W pomieszczeniu panuje przytulna atmosfera. To zdecydowanie serce prezentowanego obiektu! Kolor szary, a zatem barwa szafek i uchwytów, dodaje pomieszczeniu elegancji i nowoczesności.

Jadalnia

Przestrzeń życiowa w obiekcie po renowacji wręcz zachęca do natychmiastowego wprowadzenia się do prezentowanych wnętrz. Ciekawym pomysłem architektów było zastosowanie w jadalni mebli typowych dla przydomowego patio. Kolorowe poduszki rozjaśniają całość. Ściana, przy której usytuowano biblioteczkę, została pomalowana na szaro, co dodatkowo wzmacnia jedność kuchni, jadalni i salonu.

Nowoczesny salon

Salon to bardzo przytulne i ciepłe miejsce, gdzie czerwień miesza się z żółcią. Uwagę przykuwają zwłaszcza motywy etniczne, subtelnie wprowadzone do wnętrza. Co mamy na myśli? A na przykład poduszki.

Oświetlenie zastosowane w salonie wzmacnia jego nasycenie czerwienią. Zresztą i na brak światła dziennego nie można tu narzekać.

Łazienka przed renowacją

Na zdjęciu widzimy jedną z łazienek przed renowacją. Meble i wszelkie dodatki bezapelacyjnie nadawały się do wymiany. Kolory były ciężkie i przytłaczające. Niewykorzystane pozostawało okno. Światło dzienne miało do pomieszczenia zdecydowanie utrudniony dostęp. O wentylacji całości nawet nie wspominając.

Nowa łazienka

Łazienka po renowacji domu jest praktycznie nie do poznania! Nowy kolor jest bardzo wyrafinowany i elegancki. Ponadto w łazience w końcu pojawiła się kabina prysznicowa. Nic nie stoi na podłodze, natryski są zawieszone – mały szczegół, ale jak znacząco poprawiający poczucie higieny i estetykę!

Druga łazienka

Druga łazienka tylko w nieznacznym stopniu różniła się od pierwszej, którą przed chwilą widzieliśmy. Jedną z istotniejszych różnic stanowiły czarne płytki , a czarny to zbyt ciężki i ciemny kolor do łazienki! Wszystkie rury i rurki znajdowały się na widoku, a co za tym idzie, łazienka wyglądała po prostu na starą i popsutą.

Łazienka po zmianach

Czarne płytki zostały częściowo usunięte i dzięki temu pojawiło się miejsce na płytki w kolorze kości słoniowej. Nowa przestrzeń jest zdecydowanie bardziej jasna. Jest w niej także w końcu nowoczesna, luksusowa i piękna wanna.

Jeżeli interesują Was metamorfozy łazienek, zajrzyjcie koniecznie do innego Katalogu Inspiracji: Niesamowita metamorfoza czterech łazienek!

A Wy co sądzicie o tej metamorfozie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu