Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez Márcia Carvalhaes Arquitetura LTDA.

Drewniane drzwi, które inspirują

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Loading admin actions …

Drewno jest materiałem naturalnym, wytrzymałym i przede wszystkim estetycznym. Z chęcią sięgamy po drewniane akcesoria i wykończenie podczas urządzania domu. Również drewniane drzwi cieszą się największą popularnością. Szukając odpowiedniego modelu drzwi wejściowych powinniśmy się zastanowić, co jest dla nas najważniejsze i na jakie elementy chcielibyśmy zwrócić uwagę. Wejście do domu jest bardzo ważne, ponieważ wiele może powiedzieć o tym,jak dbamy o nasz dom i jaka aranżacja nam odpowiada. Jednocześnie drzwi wejściowe muszą spełniać podstawową funkcję, czyli zabezpieczać nas przed włamywaczami.

Nowoczesne

Te drzwi świetnie uzupełniają dekorację wnętrza domu. Stanowią one przede wszystkim barierę przed niechcianymi intruzami, jednak jednocześnie świetnie się prezentują i dobrze współgrają z aranżacją domu. Ciepły kolor fantastycznie ożywia całość, ale przy tym nie dominuje wnętrza w żaden sposób. Użyj wyobraźni i zdefiniuj kolor, który miałby Cię witać na progu do Twojego domu!

Klasyczne

Istnieje kilka typów drzwi, które są 'klasyką klasyki' i to jest właśnie jeden z nich – drewniane drzwi z szybą. Dzięki dodanej szybie w domu mamy więcej światła, jednak przez to drzwi nie są już tak wytrzymałe, jak gdyby były wykonane wyłącznie z drewna. To w jakich proporcjach dodane jest drewno zależy od całej aranżacji wejścia.

Aż po sufit

Te drzwi prezentują się nowocześnie i majestatycznie! Drewniane drzwi, które otwierają nam przejście do oazy spokoju – odcinają nas od szumu i zgiełku miasta! Są masywne, solidne i wytrzymają lata. Jeśli nie wiecie, do jakiej architektury pasują, to zobaczcie te przykłady domów nowoczesnych: Nowoczesne domy na każdą kieszeń!

Drzwi do chatki

To zdecydowanie rustykalny dom, w którym ściany i kolumny dokładnie określają tradycyjny styl śródziemnomorski. Drewniane drzwi z silnego materiału, ale niezbyt toporne – to wytrzymała konstrukcja, która przetrwa z nami wiele lat! Uroku całości dodaje winorośl pnąca się tuż obok.

Różne odcienie drewna

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Arki3d

Kto powiedział, że drzwi drewniane muszą być monotonne i tylko w jednym odcieniu?! Jak widać na zdjęciu, drewniane drzwi mogą być solidne, nowoczesne, estetyczne, a przy tym niekonwencjonalne! Takie wejście do domu już świadczy o kreatywnym podejściu właścicieli, którzy nie boją się bawić aranżacją wnętrza!

Kolonialne

Projekty, eklektyczne Domy zaprojektowane przez Micheas Arquitectos
Micheas Arquitectos

Villa KW – Micheas Arquitectos

Micheas Arquitectos

To drzwi do prawdziwej fortecy! Masywne, ciężkie drzwi z drewna, które przenoszą nas wprost do ery kolonialnej. Nie tylko stanowią gwarancję bezpieczeństwa, ale też rewelacyjnie wyglądają, szczególnie jeśli preferujemy elegancki styl kolonialny.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu