Nie ma pięknego ogrodu bez pięknego ogrodzenia! 16 pomysłów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nie ma pięknego ogrodu bez pięknego ogrodzenia! 16 pomysłów

Aśka Warchał Aśka Warchał
Realizacja ogrodzenia 5 od Armet Klasyczny
Loading admin actions …

Kto z nas nie zachwycił się kiedyś wspaniałym ogrodem, tylko po to, żeby za chwilę nie rozczarować się szpetnym ogrodzeniem? Ten scenariusz powtarza się zdecydowanie za często na polskich przedmieściach i wsiach. Zaprojektowanie własnego ogrodu to ogromne wyzwanie, każdy aspekt będzie tu ważny, jeśli zależy nam na zachwycającym efekcie końcowym. Wybór ogrodzenia powinniśmy uzależnić od charakteru naszego ogrodu, od tego na jaki styl się zdecydujemy. To jednak nie wszystko! Kluczowe będzie dostosowanie go także do bryły naszego domu. Wszystko tutaj musi być jednością! 

Decyzja o typie ogrodzenia wcale nie musi być ciężkim obowiązkiem, oferta producentów jest tak szeroka, że może nawet stać się przyjemnością… Nie wierzycie? Spójrzcie na nasz wybór pięknych ogrodzeń. 

1. Modny bambus to świetny materiał na ogrodzenie. Hałaśliwi sąsiedzi będą już tylko wspomnieniem, a do tego nasz ogród stanie się jeszcze bardziej stylowy.

2. Kamień inaczej! Ogrodzenie z kamienia nie musi być ciężkim murem. W tym przypadku kamienne pasy połączono metalową siatką. Wyglądają niczym współczesne Stonehenge.

3. Nowocześnie z nutą tradycji. Drewniane ogrodzenia mogą przybierać różne formy. Poziomo położone deski zwieńczono elegancką kratką, która może służyć także jak wsparcie dla roślin pnących.

Ogród w pigułce od GREENERIA Klasyczny
GREENERIA

Ogród w pigułce

GREENERIA

4. Tutaj z kolei właścicielom zależało na pełni prywatności, nie było zatem mowy o kratce. Jedynie przy słupach rzędy małych deseczek przepuszczają co nieco światła.

5. Rozważnie i romantycznie. W tym przypadku smukłe deseczki ułożono pozwalając na prześwity. Pomalowane na biało wprowadzają przyjemną atmosferę, idealną do relaksu na świeżym powietrzu.

Slim & Subtle Rear Garden Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny
homify

Slim & Subtle Rear Garden

homify

6. Jeśli wyraźne zaznaczenie granic naszej posesji jest naszym celem, to ogrodzenie imitujące beton doskonale się sprawdzi.

7. Drewniane ogrodzenie w połączeniu z murem z wysokich krzewów i żywopłotu zawsze będzie prezentować się zachwycająco!

Claremont Road Nowoczesny ogród od Will Eckersley Nowoczesny
Will Eckersley

Claremont Road

Will Eckersley

8. A może tylko żywopłot? Dobrze sprawdzi się ono jako ogrodzenie wewnętrzne na naszej posesji.

9. Ogrodzenie w bieli to dobry pomysł, jeśli możemy wykonać je z tego samego co część elewacji naszego domu. Do tego kontrastujące, czarne meble i mamy stylowy taras.

10. Ogrodzenie nie musi być gładką płaszczyzną. Tak od wewnątrz, jak i od strony ulicy można zamontować w nim donice na rośliny.

raised beds border edging Minimalistyczny ogród od Quercus UK Ltd Minimalistyczny
Quercus UK Ltd

raised beds border edging

Quercus UK Ltd

11. Zamiast donic możemy także zamontować proste półki i na nich postawić stylowe doniczki bądź inne dekoracje.

12. Metalowe ogrodzenie może prezentować się niezwykle nowocześnie, świetnie sprawdzi się przy domach o współczesnej bryle.

Realizacja ogrodzenia 20 od Armet Nowoczesny
Armet

Realizacja ogrodzenia 20

Armet

13. Ogrodzenia z kutego żelaza to prawdziwe arcydzieła tradycyjnego rzemiosła! Dodajmy do nich tradycyjne ceglane mury i uzyskamy wspaniały willowy klimat.

Ogrodzenia tradycyjne od Armet Klasyczny
Armet

Ogrodzenia tradycyjne

Armet

14. A może marzycie o ogrodzie w stylu rustykalnym? W tym wypadku rozwiązanie jest jedno: drewno!

15. Jeśli lubicie zaznaczać Waszą indywidualność na każdym kroku, to warto zdecydować się na oryginalne materiały. Corten w rdzawym kolorze z pewnością przyda charakteru Waszemu ogrodowi.

corten

16. Mix meteriałów. Nie do każdego ogrodu pasują zabudowane, drewniane płoty. Tutaj dreski przerwano szklanymi wstawkami. Przepuszczają światło i przydają całości nowoczesnego szyku.

Które z tych ogrodzeń pasowałoby do Waszego ogrodu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu