Spraw by Twoja kuchnia była niepowtarzalna

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Spraw by Twoja kuchnia była niepowtarzalna

Aśka Warchał Aśka Warchał
KUCHNIA ART DÉCO: styl , w kategorii  zaprojektowany przez HOLTZ,
Loading admin actions …

Kuchnia to wyjątkowo trudne do urządzenia pomieszczenie. Praktyczne rozwiązania są koniecznością, przygotowywanie posiłków powinno przecież sprawiać nam przyjemność, a przechowywanie produktów nie być uciążliwe. Z drugiej jednak strony nie jest to pokój gospodarczy czy garaż, gdzie funkcja króluje nad formą. Kuchnie często tworzą część otwartych przestrzeni publicznych domu, jest to strefa reprezentacyjna, do której zaglądają goście i miejsce, gdzie powinna panować domowa, swobodna atmosfera. 

Wśród wielu niełatwych wyborów, których musimy dokonać, jednym z trudniejszych jest decyzja o wystroju ścian. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam ciekawe ściany z wielu pięknych kuchni. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie!

1. Szafki i wieszaki: Tradycja i współczesność

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify,
homify

Colour by Numbers

homify

W dobrym projekcie nawet białe ściany mogą mieć swoje miejsce. Jeśli decydujemy się na kolorową zabudowę, wtedy biel wspaniale uwydatni feerię barw. Może stanowić świetne tło dla szafek i wieszaków. Gdy nie obawiamy się poczucia pewnego zagracenia, wtedy akcesoria kuchenne mogą stać się naszą dekoracją. Różnokolorowe uchwyty czy ten sam typ słoików pełnych przypraw mogą także upiększyć nasze ściany.

2. Stojak na wino inaczej

PRIVATE APARTAMENT 04: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez PUFF,
PUFF

PRIVATE APARTAMENT 04

PUFF

A może preferujemy minimalizm i poczucie lekkiego rozgardiaszu zdecydowanie nas nie przekonuje? Wtedy możemy zdecydować się na jeden, zarówno stylowy jak i funkcjonalny element. Na powyższym przykładzie widzimy kuchnię w aranżacji od architektek wnętrz z gdyńskiego Puff. Elegancki stojak na wino przydaje charakteru przestrzeni, wygląda niczym współczesna rzeźba!

3. Wysoka zabudowa

Kuchnia w stylu art déco z zabudową w kształcie litery U: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez HOLTZ,
HOLTZ

Kuchnia w stylu art déco z zabudową w kształcie litery U

HOLTZ

Stojak na wino wcale nie musi być w centrum uwagi. W tej aranżacji od Holtz wpuszczono go w wysoką zabudowę kuchni. Stojak wykonany został z płyty MDF. Fornirowany w kolorze dębu odznacza swoją obecność na tle białych ścian oraz frontów mebli. Wysoka zabudowa może urozmaicić nasze ściany, zapewnia dobrze uporządkowaną przestrzeń w kuchni.

4. A może bez szafek?

Można też całkowicie zrezygnować z szafek i regałów, wcale nie rezygnując z ilości garnków w naszej kuchni. Jak? Spójrzmy na szaloną aranżację z powyższego zdjęcia. Wykorzystano w niej Magical Wall, czyli panele z magnesu, które podtrzymają w nietypowej pozycji nawet najcięższy garnek! Jeśli taki wystrój wydaje nam się zbyt odważny, to możemy przemyśleć mniejszy panel przeznaczony jedynie na noże. Takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne.

5. Wbudowane szafki

Jednak nie możemy obejść się bez szafek, ale wysoka zabudowa mogłaby nie sprawdzić się naszej ograniczonej metrażem kuchni? Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie wbudowanie ich w ścianę, jak na powyższym przykładzie. Ten sprytny sposób na przechowywanie pozwala na zachowanie poczucia przestronności.

6. Zieleń wnętrz

JUNGLE MOSS, MOSS TREND: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez BandIt Design,
BandIt Design

JUNGLE MOSS, MOSS TREND

BandIt Design

A jakby tak miejsce do przechowywania zastąpić zielenią? Wbudowane w ścianę panele z roślinnością będą prezentować się zjawiskowo w każdej kuchni. Tutaj przyjęły ciekawą formę dwóch położonych równolegle prostokątów. Intensywna zieleń kontrastuje ze śnieżną bielą ściany, organiczne kształty z jednolitą płaszczyzną. W ten sposób można też stworzyć praktyczny ogródek ziołowy.

7. Odsłonięta cegła

Lampa sufitowa imindesign z silikonową oprawką: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez IMIN,
IMIN

Lampa sufitowa imindesign z silikonową oprawką

IMIN

Pozostawiamy za sobą meble i dekoracje, przynajmniej częściowo. Czas skupić się na właściwej płaszczyźnie ściany. Odsłonięta cegła malowana na biało to ciekawe rozwiązanie, które zaskakująco dobrze wpasowuje się w aranżacje w najróżniejszych stylach. Minimalizm czy styl rustykalny, taka ściana z pewnością będzie świetnie się prezentować, przydając pomieszczeniu nieco uroku przeszłości. W powyższej kuchni stanowi doskonałe tło dla minimalistycznej lampy wiszącej.

8. Lusus w marmurze

Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ  Kuchnia: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ,
Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ Kuchnia

Anna Buczny PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Eksperci z Anna Buczny Projektowanie Wnętrz uznają Dom Spełnionych Marzeń za jedną ze swoich najbardziej spektakularnych realizacji. Patrząc na powyższą kuchnię trudno się dziwić! Zachwyciła nas ona połączeniem klasycznych oraz nowoczesnych mebli, wypełnieniem pomieszczenia naturalnym światłem, wykorzystaniem bieli… ale chyba przede wszystkim niesamowitymi marmurowymi panelami, które wprowadzają luksus na ściany.

Zachwyciła Was ta aranżacja? Z pewnością zaciekawi Was ten artykuł: Potęga marmurowych powierzchni!

9. W czerni

Kuchnia skandynawska z naturalnym blatem.: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Sebastian Germak - Avangarda Meble,
Sebastian Germak – Avangarda Meble

Kuchnia skandynawska z naturalnym blatem.

Sebastian Germak - Avangarda Meble

Bo pomieszczeniu wypełnionym bielą stawiamy na kontrast, pora przyjrzeć się czarnym ścianom kuchennym! Tłem dla nowoczesnych mebli zabudowy z naturalnym blatem bukowym od Sebastian Germak – Avangarda Mebl jest ściana wyłożona czarnymi płytkami przypominającymi cegłę kinkierową. Wprowadzenie czerni do wnętrza to trudna sztuka lecz rekompensatą za nasze wysiłki będzie naprawdę wyjątkowa kuchnia!

10. Czas marzeń

Most na pomarańczowym niebie: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Demural.pl,
Demural.pl

Most na pomarańczowym niebie

Demural.pl

Zabudowa kuchni bardzo często wykonywana jest w dwóch pasach, górnym i dolnym. Takie rozwiązanie pozostawia dużo miejsca do przygotowywania posiłków, ale także wąskie, puste miejsce na ścianie. Jak je wypełnić? Możliwości jest wiele, pamiętajmy, by użyć odpornego na wilgoć materiału, z którego łatwo będzie usunąć zabrudzenia. Z fototapetą od Demural.pl można dać ponieść się marzeniom o podróżach!

Co pokrywa ściany w Waszych kuchniach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu