Krakowska willa w nowoczesnej odsłonie! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Krakowska willa w nowoczesnej odsłonie!

Alicja Olko Alicja Olko
Willa Miejska w Krakowie Nowoczesny ogród od WIZJA Nowoczesny
Loading admin actions …

Działki o nietypowym, trudnym terenie zawsze stawiają przed architektami nie lada wyzwanie. Domy, które zostają na nich wzniesione, muszę swoja strukturą, konstrukcją i użytymi materiałami spełniać wymagania takiej parceli- solidność i trwałość to najważniejsze cechy takich budynków. Choć działka na stromym wzniesieniu z pewnością jest niezwykle wymagająca, to jednak trudy w czasie budowy wynagradza później, gdy już powstanie na niej dom. Gwarantuje wtedy fenomenalne widoki na okolicę i imponujące warunki mieszkaniowe.

Tak właśnie jest w przypadku domu, który Wam dzisiaj pokażemy- za jego projekt i realizacje odpowiedzialna jest krakowska pracownia Wizja. Zarówno dzięki swojej lokalizacji, jak i bryle oraz aranżacji wnętrz robi niezwykle duże wrażenie! Zobaczcie sami…

Lokalizacja

Willa Miejska w Krakowie Nowoczesne domy od WIZJA Nowoczesny
WIZJA

Willa Miejska w Krakowie

WIZJA

Dom zlokalizowano na działce znajdującej się w jednej z willowych dzielnic Krakowa. Inwestor chciał jak najbardziej odbiec od stylu dworkowego i wymarzył sobie efektowny dom o charakterze nowoczesnej willi. Wykorzystując specyfikę terenu, stworzono dom, którego wnętrza płynnie przechodzą w otoczenie zewnętrzne, a otaczający go krajobraz swobodnie wdziera się do środka. Willa ta ma powierzchnię użytkową 705 metrów kwadratowych, a jej wnętrza rozciągają się na czterech kondygnacjach.

Działka

Willa Miejska w Krakowie Nowoczesny ogród od WIZJA Nowoczesny
WIZJA

Willa Miejska w Krakowie

WIZJA

Budynek domu znajduje się na szczycie stromo opadającego terenu. Pochyłość tę wykorzystano, wbudowując najniższą kondygnację w głąb działki. Parter i piętro wznoszą się dalej w ramach ku górze w ramach zwartej, sześciennej bryły. Ostatni poziom to kondygnacja dachowa w formie alpinarium- dzięki temu dostosowano się do lokalnych wymagań dotyczących konieczności budowy domów z dachem dwuspadowym.

W pełnej okazałości

Willa Miejska w Krakowie Nowoczesne domy od WIZJA Nowoczesny
WIZJA

Willa Miejska w Krakowie

WIZJA

Z tej perspektywy możemy podziwiać dom w jego pełnej okazałości. Czarne ogrodzenie z metalową balustradą łagodnie schodzi w dół, odpowiadając spadzistej formie terenu. Fasada domu jego hojnie przeszklona, do odpowiada idei architektów opierającej się na chęci stworzenia wrażenia płynnie przepływającej przestrzeni pomiędzy otoczeniem domu a jego wnętrzem. Wielkoformatowe okna nie tylko pozwalają na łatwy dostęp naturalnego światła, ale także czynią zewnętrzny krajobraz integralną częścią wnętrza.

Ultra nowoczesne wnętrze

Willa Miejska w Krakowie Nowoczesny salon od WIZJA Nowoczesny
WIZJA

Willa Miejska w Krakowie

WIZJA

Dopiero we wnętrzu w pełni docenić można role, jaką odgrywają przeszklenia. Naturalny krajobraz za oknem stanowi najlepszą dekorację w tym domu, dlatego a aranżacji jego wnętrz postawiono na prostotę, minimalizm i nowoczesność. Do salonu z każdej strony wpada naturalne światło, rozświetlając wnętrze tego ogromnego pomieszczenia. Wysoki sufit, szklane schody oraz futurystyczne oświetlenie nadają temu pomieszczeniu ultra nowoczesnego charakteru.

Klatka schodowa

Willa Miejska w Krakowie Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od WIZJA Nowoczesny
WIZJA

Willa Miejska w Krakowie

WIZJA

Drewniane, dywanowe schody łączą ze sobą wszystkie kondygnacje domu. Szklane balustrady potęgują wrażenie jasności i przenikania się przestrzeni. Na całej wysokości schodów uwagę zwraca głównie niestandardowe oświetlanie oraz zwieszające się z sufity elementy dekoracyjne. Wpływają one na futurystyczny charakter tych wnętrz.

Szklane poddasze

Willa Miejska w Krakowie Nowoczesny ogród zimowy od WIZJA Nowoczesny
WIZJA

Willa Miejska w Krakowie

WIZJA

Na samym szczycie domu, w alpinarium, stworzono strefę relaksu, która z powodzeniem służyć może jako ogród zimowy. Wyposażono ją w wygodne meble do siedzenia. Z tego pomieszczenia poprzez szklane drzwi balkonowe przedostać można się na taras.

Taras z widokiem

Willa Miejska w Krakowie Nowoczesne domy od WIZJA Nowoczesny
WIZJA

Willa Miejska w Krakowie

WIZJA

Na koniec wychodzimy na wspaniały drewniany taras, otoczony szklana, transparentną balustradą, z którego rozciąga się fantastyczny widok na okolicę. Dopiero tutaj w pełni docenić można dom wzniesiony na szczycie spadzistej działki. Wyobrażacie sobie leniwe letnie dni na tym tarasie?

Jak Wam się podoba taki projekt domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu