Przed i po: 5 renowacji do skopiowania

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: 5 renowacji do skopiowania

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Studio_P - Luca Porcu Design
Loading admin actions …

Przeprowadzenie remontu mieszkania nigdy nie jest łatwe. Stajemy zazwyczaj przed nieskończonymi możliwościami do wyboru. Powinniśmy się jednak starać mieć jasny plan i wyobrażenie efektów, żeby architekci i projektanci mogli pomóc nam zrealizować nasze marzenia. 

Pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie postawić jest: Czego tak naprawdę potrzebuję? Odpowiadając na to pytanie powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy jest w drodze dziecko, czy może potrzebujemy dużego salonu, ile łazienek umożliwi dobrą jakość życia? Potrzeby ludzi bardzo się od siebie różnią, więc skupmy się na własnych.

Drugim podstawowym pytaniem jest: Czy mam wystarczająco miejsca? Stworzenie większej przestrzeni może być problematyczne, szczególnie jeżeli naszymi czterema ścianami jest mieszkanie bez możliwości powiększenia. Planujmy zmiany w granicach rozsądku.

Ostatnim, nie mniej kluczowym pytaniem jest: Jaki jest mój budżet? Nie jest chyba żadną tajemnicą, że remonty bywają kosztowne, więc przed podjęciem jakichkolwiek kroków oszacujmy ile jesteśmy w stanie wydać na projekt remontowy. Pomoże nam to uniknąć wielu komplikacji.

Kiedy już odpowiemy sobie na te trzy pytania, możemy zacząć projektować nasze gniazdko. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam 5 wspaniałych projektów remontowych, które zapewne pomogą Wam obrać dobrą ścieżkę w Waszych projektach. Zaczynajmy!

​1. Gruntowny remont

Projekt zakładał całkowite wyburzenie ścian działowych, co bardzo uszczęśliwiło projektantów wnętrz, którzy otrzymali wolną rękę przy pracy. Na tym zdjęciu widzimy wejście do nieruchomości, z kuchnią w tle i salonem na pierwszym planie. Propozycja nowego projektu bazuje na łukach, kształtach i dynamice ścian i sufitu.

Rozbiórka ścian pozwala całkowicie przemyśleć i przeorganizować przestrzeń wnętrza. Na pierwszym zdjęciu poniżej, widzimy pierwszą fazę prac, a na kolejnym – efekty.

Strefa salonu stała się bardzo jasna i otwarta, a wszystko dzięki jasnej podłodze, białym ścianom i białemu oświetleniu LED. Celem i założeniem tego projektu remontowego było właśnie to: optyczne powiększenie i rozświetlenie przestrzeni. Z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że cel został osiągnięty!

​2. Metamorfoza 66 metrów kwadratowych

Projekty,   zaprojektowane przez Fluido Design Studio
Fluido Design Studio

Zona pranzo e cucina anteoperam

Fluido Design Studio

W tym projekcie remontowym, architekci i projektanci musieli uwzględnić pewne ograniczenie wynikające ze struktury nieruchomości, a mamy tu na myśli cały budynek, w którym znajduje się omawiane mieszkanie. Plany poniżej pokazują, w jaki sposób zorganizowana była przestrzeń przed remontem: kuchnia i salon miały wspólny balkon, skąd widać było miasto. Mimo wspólnego balkonu, te dwie strefy były od siebie oddzielone ścianą działową. Od wejścia do wnętrza mieszkania prowadził mało praktyczny korytarz.

Projekty,   zaprojektowane przez Fluido Design Studio
Fluido Design Studio

Zona pranzo e cucina post operam

Fluido Design Studio

W nowym układzie przestrzennym podzielono jedyną łazienkę usytuowaną w centralnej części mieszkania na dwie! W pierwszej łazience znajdziemy wannę, a w drugiej prysznic o wymiarach 90 x 90 cm. W tym centralnym bloku znaleziono również miejsce dla małej spiżarni. Salon został połączony z kuchnią, tworząc dużą, otwartą przestrzeń, gdzie można wygodnie zjeść i odpocząć.

Projekty,   zaprojektowane przez Fluido Design Studio
Fluido Design Studio

Pianta ante operam

Fluido Design Studio

Projekty,   zaprojektowane przez Fluido Design Studio
Fluido Design Studio

Pianta post operam degli arredi

Fluido Design Studio

Jak obiecaliśmy, możemy zobaczyć zmiany układu przestrzennego na planach. Powyżej widać układ sprzed remontu, a poniżej, ten aktualny, po metamorfozie.

3. Z baśni o brzydkim kaczątku

Te zdjęcia obrazują remont domu, który rozpadał się na kawałki. Opuszczony dom w pięknej, zielonej okolicy zasługiwał jednak na drugą szansę. W nowym salonie postawiono na duże okna francuskie, które otwierają się na ogród, łącząc tym samym wnętrze nieruchomości z otoczeniem, a trzeba przyznać, że krajobraz jest nieziemski! Wykorzystanie dużych okien ma też inną zaletę – pozwala na wprowadzenie dużej ilości naturalnego światła, przez co cały dom jest o wiele jaśniejszy i komfortowy.

Wysokie sufity i drewniane podłogi sprawiają, że w domu panuje bardzo przytulna, a za razem nowoczesna atmosfera.

​4. Remont na miarę czasów

W czwartym projekcie omawianych dziś metamorfoz wyraźnie widzimy różnice pomiędzy tym, co przed i tym, co po remoncie. To, co dawniej było zwyczajnym i wąskim korytarzem, zostało przekształcone w bardzo funkcjonalną i obszerną przestrzeń. Strzałem w dziesiątkę okazało się tu wstawienie na miarę przygotowanych szaf wnękowych na całej długości ściany. Struktura ma bardzo dyskretny i prosty styl, któremu nie można odmówić elegancji.

Zintegrowana, czysta, jasna i elegancka kuchnia została stworzona przy bocznej ścianie salonu. Białe i schludne wykończenia doskonale pracują w połączeniu z nieskazitelną, drewnianą podłogą. 

Niewielkie okno zapewnia dostęp do naturalnego światła. Ta metamorfoza jest zdecydowanie jedną z naszych ulubionych!

​5. Smutne 60 metrów kwadratowych przekształcone w oazę komfortu

Nasz ostatni projekt remontowy dotyczy domu na 60 metrach kwadratowych, który został przygotowany pod wynajem krótkoterminowy. Znajduje się on w Turynie, we Włoszech. Po remoncie, jest tu wszystko, czego mogliby potrzebować i oczekiwać turyści odwiedzający miasto. Ciekawą cechą tego budynku jest jego historyczny charakter: można tu zauważyć 3 sklepienia, które służyły za wyznaczniki odrębnych stref mieszkania. Typowe rozwiązanie architektoniczne z początków XX wieku. Trzeba nadmienić, że oryginalne sklepienia pochodzą z 1905 roku.

Żeby w pełni zrozumieć ten projekt, należy przeanalizować plany! Pierwszy plan ukazuje układ przestrzenny mieszkania, a drugi wyraźnie przedstawia 3 sklepienia wyznaczające kolejne strefy. 

Nowy projekt zakłada duże zmiany w układzie przestrzennym i wykorzystanie blisko 2/3 przestrzeni na salon. Pozostałą część przeznaczono na sypialnię i łazienkę.

Potrzebujecie więcej inspiracji na metamorfozę mieszkania? Polecamy również: Przed i po: 5 niesamowitych przemian!

Która z metamorfoz zrobiła na Was największe wrażenie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu