Przed i po: 5 renowacji do skopiowania

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i po: 5 renowacji do skopiowania

homify.Pl homify.Pl
Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od Studio_P - Luca Porcu Design Minimalistyczny
Loading admin actions …

Przeprowadzenie remontu mieszkania nigdy nie jest łatwe. Stajemy zazwyczaj przed nieskończonymi możliwościami do wyboru. Powinniśmy się jednak starać mieć jasny plan i wyobrażenie efektów, żeby architekci i projektanci mogli pomóc nam zrealizować nasze marzenia. 

Pierwszym pytaniem, jakie powinniśmy sobie postawić jest: Czego tak naprawdę potrzebuję? Odpowiadając na to pytanie powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy jest w drodze dziecko, czy może potrzebujemy dużego salonu, ile łazienek umożliwi dobrą jakość życia? Potrzeby ludzi bardzo się od siebie różnią, więc skupmy się na własnych.

Drugim podstawowym pytaniem jest: Czy mam wystarczająco miejsca? Stworzenie większej przestrzeni może być problematyczne, szczególnie jeżeli naszymi czterema ścianami jest mieszkanie bez możliwości powiększenia. Planujmy zmiany w granicach rozsądku.

Ostatnim, nie mniej kluczowym pytaniem jest: Jaki jest mój budżet? Nie jest chyba żadną tajemnicą, że remonty bywają kosztowne, więc przed podjęciem jakichkolwiek kroków oszacujmy ile jesteśmy w stanie wydać na projekt remontowy. Pomoże nam to uniknąć wielu komplikacji.

Kiedy już odpowiemy sobie na te trzy pytania, możemy zacząć projektować nasze gniazdko. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam 5 wspaniałych projektów remontowych, które zapewne pomogą Wam obrać dobrą ścieżkę w Waszych projektach. Zaczynajmy!

​1. Gruntowny remont

Projekt zakładał całkowite wyburzenie ścian działowych, co bardzo uszczęśliwiło projektantów wnętrz, którzy otrzymali wolną rękę przy pracy. Na tym zdjęciu widzimy wejście do nieruchomości, z kuchnią w tle i salonem na pierwszym planie. Propozycja nowego projektu bazuje na łukach, kształtach i dynamice ścian i sufitu.

Rozbiórka ścian pozwala całkowicie przemyśleć i przeorganizować przestrzeń wnętrza. Na pierwszym zdjęciu poniżej, widzimy pierwszą fazę prac, a na kolejnym – efekty.

Strefa salonu stała się bardzo jasna i otwarta, a wszystko dzięki jasnej podłodze, białym ścianom i białemu oświetleniu LED. Celem i założeniem tego projektu remontowego było właśnie to: optyczne powiększenie i rozświetlenie przestrzeni. Z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że cel został osiągnięty!

​2. Metamorfoza 66 metrów kwadratowych

W tym projekcie remontowym, architekci i projektanci musieli uwzględnić pewne ograniczenie wynikające ze struktury nieruchomości, a mamy tu na myśli cały budynek, w którym znajduje się omawiane mieszkanie. Plany poniżej pokazują, w jaki sposób zorganizowana była przestrzeń przed remontem: kuchnia i salon miały wspólny balkon, skąd widać było miasto. Mimo wspólnego balkonu, te dwie strefy były od siebie oddzielone ścianą działową. Od wejścia do wnętrza mieszkania prowadził mało praktyczny korytarz.

W nowym układzie przestrzennym podzielono jedyną łazienkę usytuowaną w centralnej części mieszkania na dwie! W pierwszej łazience znajdziemy wannę, a w drugiej prysznic o wymiarach 90 x 90 cm. W tym centralnym bloku znaleziono również miejsce dla małej spiżarni. Salon został połączony z kuchnią, tworząc dużą, otwartą przestrzeń, gdzie można wygodnie zjeść i odpocząć.

Jak obiecaliśmy, możemy zobaczyć zmiany układu przestrzennego na planach. Powyżej widać układ sprzed remontu, a poniżej, ten aktualny, po metamorfozie.

Te zdjęcia obrazują remont domu, który rozpadał się na kawałki. Opuszczony dom w pięknej, zielonej okolicy zasługiwał jednak na drugą szansę. W nowym salonie postawiono na duże okna francuskie, które otwierają się na ogród, łącząc tym samym wnętrze nieruchomości z otoczeniem, a trzeba przyznać, że krajobraz jest nieziemski! Wykorzystanie dużych okien ma też inną zaletę – pozwala na wprowadzenie dużej ilości naturalnego światła, przez co cały dom jest o wiele jaśniejszy i komfortowy.

Wysokie sufity i drewniane podłogi sprawiają, że w domu panuje bardzo przytulna, a za razem nowoczesna atmosfera.

​4. Remont na miarę czasów

W czwartym projekcie omawianych dziś metamorfoz wyraźnie widzimy różnice pomiędzy tym, co przed i tym, co po remoncie. To, co dawniej było zwyczajnym i wąskim korytarzem, zostało przekształcone w bardzo funkcjonalną i obszerną przestrzeń. Strzałem w dziesiątkę okazało się tu wstawienie na miarę przygotowanych szaf wnękowych na całej długości ściany. Struktura ma bardzo dyskretny i prosty styl, któremu nie można odmówić elegancji.

Zintegrowana, czysta, jasna i elegancka kuchnia została stworzona przy bocznej ścianie salonu. Białe i schludne wykończenia doskonale pracują w połączeniu z nieskazitelną, drewnianą podłogą. 

Niewielkie okno zapewnia dostęp do naturalnego światła. Ta metamorfoza jest zdecydowanie jedną z naszych ulubionych!

​5. Smutne 60 metrów kwadratowych przekształcone w oazę komfortu

Nasz ostatni projekt remontowy dotyczy domu na 60 metrach kwadratowych, który został przygotowany pod wynajem krótkoterminowy. Znajduje się on w Turynie, we Włoszech. Po remoncie, jest tu wszystko, czego mogliby potrzebować i oczekiwać turyści odwiedzający miasto. Ciekawą cechą tego budynku jest jego historyczny charakter: można tu zauważyć 3 sklepienia, które służyły za wyznaczniki odrębnych stref mieszkania. Typowe rozwiązanie architektoniczne z początków XX wieku. Trzeba nadmienić, że oryginalne sklepienia pochodzą z 1905 roku.

Żeby w pełni zrozumieć ten projekt, należy przeanalizować plany! Pierwszy plan ukazuje układ przestrzenny mieszkania, a drugi wyraźnie przedstawia 3 sklepienia wyznaczające kolejne strefy. 

Nowy projekt zakłada duże zmiany w układzie przestrzennym i wykorzystanie blisko 2/3 przestrzeni na salon. Pozostałą część przeznaczono na sypialnię i łazienkę.

Potrzebujecie więcej inspiracji na metamorfozę mieszkania? Polecamy również: Przed i po: 5 niesamowitych przemian!

Która z metamorfoz zrobiła na Was największe wrażenie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu