Cudowny dom, który zostaje w głowie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Cudowny dom, który zostaje w głowie

homify.Pl homify.Pl
Wiejskie domy od Arend Groenewegen Architect BNA Wiejski
Loading admin actions …

Na stronie homify można znaleźć wiele ciekawych Katalogów Inspiracji i pięknych domów. Niestety, często aby zobaczyć dany obiekt na żywo, trzeba przebyć bardzo daleką drogę. Holandia na szczęście jest całkiem blisko, a już na pewno jest z Polską świetnie skomunikowana. Co za tym idzie, szybki wyskok do Niderlandów to żaden problem. Obiekt, który prezentujemy poniżej, zaprojektował architekt Arend Groenewegen z Prinsenbeek w holenderskiej Brabancji. Widoczny na zdjęciach piękny, biały dom to idealny przykład udanego połączenia stylów: klasycznego, rustykalnego i nowoczesnego. Przyjrzyjmy się zatem temu budynkowi bliżej. Zarówno z zewnętrz, jak i od środka. Do dzieła!

Słomiany dach

Słomiany dach to pierwszy element, który przykuwa uwagę przechodniów. Dla niektórych strzechy już dawno przestały być modne, w innych budzą nadal ogromny sentyment. Współcześnie słomiane dachy mają znacznie mniej wad niż kiedyś. Kiedyś strzecha oznaczała łatwopalność. Dziś te jej właściwości znacznie zniwelowano. Wyposażona w dodatkową izolację, idealnie sprawdza się zarówno latem, jak i zimą.

Dom wolnostojący

Cóż za wolnostojące cudo! I ani przez chwilę nie mieliśmy nawet na myśli ogrodu. Skoncentrujmy się przede wszystkim na samej rezydencji, a zwłaszcza na jej planie. Po prawej stronie wyodrębniono część, którą z powodzeniem można przeznaczyć na biuro lub specjalne pomieszczenia dla gości. W tym ostatnim przypadku można rozważyć nawet zarobkowy wynajem, a nie jedynie sporadyczne przyjmowanie krewnych, czy przyjaciół. Na pewno znaleźliby się chętni.

Taras

W domu z tak rozległym ogrodem nie można zapomnieć o tarasie. Taras i budynek powinny stanowić jedność. Aby tak się stało, dużą uwagę należy poświęcić na odpowiedni dobór drzwi. Nowoczesność prezentowanego obiektu jest widoczna na każdym kroku. Stylowe drzwi sprawiły, że stare i nowe świetnie się skomponowały. Prawda, że naszemu architektowi udało się stworzyć bardzo atrakcyjny obraz? Pamiętajmy ponadto, że taras to idealne miejsce na wszelkiego rodzaju imprezy!

Odrobina stylu industrialnego

Obiecaliśmy przyjrzeć się obiektowi nie tylko z zewnątrz, a zatem czas na wnętrze. Nie sposób nie być pod wrażeniem! To, co szczególnie urzeka w tych niezwykłych drzwiach, to ich industrialny charakter. Przecież współczesne akcenty zawsze mile widziane. Biel zdominowała budynek z każdej strony. W połączeniu z jasnym drewnem podłóg tworzy bardzo relaksującą atmosferę. Nawet nadchodząca noc nie stanowi tu problemu. Delikatne oświetlenie zawsze rozproszy mrok.

Staw czy basen?

Czy to jeszcze staw, czy już basen? Na to pytanie odpowiedzcie sami zgodnie z tym, co podpowiada Wam wyobraźnia. To Wasz wymarzony dom, więc Wy decydujecie. Całość prezentuje się bardzo rustykalnie, a przy tym stylowo i elegancko. Jeżeli lubicie nowe domy w starym wydaniu, ten projekt na pewno przypadł Wam do gustu.

Zamieszkalibyście w takim domu? Zostawcie nam komentarz.
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu