5 okropnych salonów - 5 wyjątkowych metamorfoz | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 okropnych salonów – 5 wyjątkowych metamorfoz

Alicja Olko Alicja Olko
od Transition Interior Design Nowoczesny
Loading admin actions …

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy większość wolnego czasu przebywając w domu- przyjmując gości, ciesząc się chwilami w gronie rodziny, czy relaksując w ciszy i spokoju. Dlatego tak istotne jest, w jaki sposób zaaranżujemy to wnętrze- charakter wystroju wpływać będzie na jakość i sposób spędzanego tam czasu.

W tym artykule w ramach serii ’przed i po’ zaprezentujemy Wam pięć przemian, jaką przeszły nieatrakcyjne i nieciekawe salony. Zobaczcie efekty tych niezwykłych metamorfoz.

1. Przed: pusta, ponura przestrzeń

To ciemne, przygnębiające wnętrze zdecydowano się poddać całkowitej transformacji. Kryło ono w sobie ogromny potencjał- duże, dekoracyjne okna wpuszczają do środka naturalne światło, a samo pomieszczenie odznaczało się pokaźnym metrażem. Zobaczcie, jak je na nowo urządzono.

Po: klasyczny, jasny salon

W pełni wykorzystano potencjał tego wnętrza. Ściany pomalowano na biały kolor, dzięki czemu wpadające przez okna naturalne światło potęguje wrażenie jasności i przestronności. Na wyposażenie składają się meble nowoczesne i stylowe. Niezwykle przyjemna jest także stonowana kolorystyka wnętrza, opierająca się na bieli, brązach i szarościach.

2. Przed: pokój w ruinie

To okropne wnętrze znajdowało się w opłakanym stanie i wymagało natychmiastowej interwencji. Obdrapane ściany zniszczone podłogi i ogólny rozgardiasz zniknęły, a efekt końcowy prac architektów wnętrz obejrzeć możecie poniżej.

Po: zupełnie odmieniona przestrzeń

Wnętrze to po remoncie zmieniło się nie do poznania. Urządzono w nim nowoczesną i stylową strefę dzienną, łącząc na otwartej przestrzeni salon, jadalnię i kuchnię. Od przedpokoju obszar ten oddzielają przeszklenia o metalowych obramowaniach, wprowadzając do wnętrza industrialny klimat.

3. Przed: staromodny salon

Ten niezwykle staromodnie urządzony salon nie znalazłby w dzisiejszych czasach chyba żadnych amatorów. Niemal antyczne meble, ciężkie i przepełniające to pomieszczenie, depresyjna kolorystyka i ogólny chaos sprawiały jako całość niezwykle negatywne wrażenie.

Po: klasyka w nowoczesnej odsłonie

Salon ten zupełnie odmieniono, zachowując jednak jego klasyczny, tradycyjny charakter. Meble o eleganckim charakterze świetnie komponują się z wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi o głębokich odcieniach. Wnętrzu temu nie można odmówić dużej dozy przytulności.

4. Przed: wnętrze z potencjałem

Patrząc na to niemal puste pomieszczenie, nie można się oprzeć wrażeniu, że powstanie w nim stylowa i klimatyczna kuchnia. Jednak to, co architekci zrobili z tą przestrzenią, z pewnością Was zaskoczy.

Po: skandynawski salon

Zamiast kuchni urządzono tutaj salon w stylu skandynawskim. Ściany przemalowano na świeży biały kolor, a wnętrze wyposażono w stylowe meble. Zachowano wyjątkowy kredens, wykorzystując go do ekspozycji dekoracji.

5. Przed: sztampowo i nudno

Aranżacja tego salonu była mieszanką nudy i sztampy, z domieszką elementów niezwykle staromodnych. Pomieszczenie to wykorzystać można było jednak w zupełnie inny sposób, gdyż odznaczało się dużą wolną przestrzenią oraz wielkoformatowymi oknami gwarantującymi stały dostęp naturalnego światła.

Po: elegancja i klasa

Poczynając od jasnych ścian, poprzez piękny drewniany parkiet, aż po stylowe wyposażenie- salon w nowym wcieleniu emanuje klasą i elegancją. każdy element wystroju ma tu swoje miejsce- potencjał tego wnętrza wykorzystano do maksimum!

Która przemiana zrobiła na Was największe wrażenie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu