Dom w bieli, który inspiruje

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom w bieli, który inspiruje

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Schiller Architektur BDA Nowoczesny
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zapraszamy Was w podróż do niemieckiego miasta Uhingen, które znajduje się w regionie Stuttgartu. Tradycyjna architektura tych okolic zachwyca, nam jednak wpadła w oko nowoczesna konstrukcja od studia architektury Schiller Architektur BDA. Jeśli marzycie o budowie własnego domu jednorodzinnego, w którym panował będzie spokój i harmonia, to ten projekt ma potencjał, by Was zainspirować! Biel znalazła się w nim w objęciach szarości betonu, co daje doprawdy wspaniałe połączenie!

Czas udać się za naszą zachodnią granicę…

Prostota geometrii

Projekt definiują proste linie. Wygląda niczym pudełko zapałek wyrzucone na zbocze wzgórza. Fasada główna jest jednocześnie fasadą od ogrodu. Po lewej widzimy wejście główne, do którego prowadzi prosta ścieżka, a po prawej wysoki taras, na który prowadzą monumentalnych wręcz rozmiarów schody. Domy jednorodzinne budowane na spadkach terenu niezmiennie nas zaskakują! Z jasnymi, cementowymi ścianami budynku kontrastują czarne ramy okien i drzwi.

Prawdziwa skala!

Niech nie zmyli Was widok urokliwego domku jednorodzinnego. Ten budynek ma spore proporcje, tylko wydaje się być małą oazą spokoju. Owszem, jest oazą, ale słusznych rozmiarów, co doskonale obrazuje powyższe zdjęcie. Ujawnia także ono charakter działki na wzniesieniu i okolicy pełnej porośniętych drzewami zielonych wzgórz. Duże przeszklenie zdradza, gdzie znajduje się ciekawie urządzony pokój dziecięcy.

Kuchnia z jadalnią

Jeśli zastanawialiście się, gdzie ta biel, to powyższe zdjęcie przynosi wszystkie odpowiedzi. Czeka na nas we wnętrzu! Prawie wszystkie ściany oraz sufity są białe, podobnie rzecz ma się z meblami. Także akcesoria i dekoracje dostojnie prezentują się w barwie śniegu. Inne kolory, które znajdują swoją drogę do wnętrz są neutralne. Dominuje tutaj oczywiście szarość. Powyżej przedstawiamy fantastyczną przestrzeń połączonych ze sobą kuchni i jadalni o posadzce z polerowanego betonu.

Salon jak z bajki

Jak wspaniale może prezentować się aranżacja o tak ograniczonej palecie barw, udowadnia powyższy salon z nowoczesnym kominkiem – naturalnie w bieli. Różne odcienie bieli i szarości sprawiają, że w wystroju tworzy się niezwykła głębia. W pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym świetnie sprawdza się sztuka nowoczesna, zwłaszcza abstrakcja geometryczna.

Prostota z charakterem

Do pomieszczeń pozostałych pomieszczeń prywatnych prowadzą minimalistyczne schody dwubiegowe. Prosta, biała balustrada wygląda niczym delikatne lecz ostre kartki papieru. Ich gładkość w połączeniu z gładkością ścian kontrastuje z chropowatymi stopniami schodów, choć oczywiście mamy do czynienia z polerowanym betonem. W monochromatycznej aranżacji wyraźnie zaznacza się obecność krwistoczerwonego obrazu. 

Gabinet w bieli

Z pomieszczeń prywatnych najciekawszy jest domowy gabinet. To jednocześnie miejsce do pracy przy komputerze i pracownia malarska. Przyjemne może łączyć się z pożytecznym! Uwagę zwraca duże przeszklenie, przez które do środka wpada naturalne światła, wydobywając jeszcze biel wyposażenia pokoju. Roztacza się także przez nie inspirujący widok – zielona łąka.

Jednak zabrakło Wam tutaj koloru? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: 6 pomysłów na kolorowe ściany.

Chcielibyście tak ograniczyć paletę barw w Waszym ogrodzie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu