Dom jednorodzinny o wnętrzu pełnym charakteru | homify

Dom jednorodzinny o wnętrzu pełnym charakteru

Aśka Warchał Aśka Warchał
Eklektyczny pokój multimedialny od Tria Arquitetura Eklektyczny
Loading admin actions …

Jeśli zaglądacie tutaj, aby poszukać inspiracji na aranżację Waszego domu lub mieszkania, to dobrze trafiliście! Dzisiaj pokażemy Wam wspaniały wystrój wnętrz autorstwa brazylijskich architektów. Eksperci z Tria Arquitetura zaproponują nam dzisiaj styl eklektyczny w połączeniu z minimalizmem. Efekt? Dom pełen charakteru, w którym nic nie znalazło się przez przypadek, wszystko ma swoje miejsce. Zaznaczenie indywidualności właścicieli wcale nie wyklucza stworzenie atmosfery domowego ciepła. Zaraz się o tym przekonamy…

Czas wybrać się w podróż do Brazylii!

Na zewnątrz i w środku

Aranżacje z Casa Moema są niezwykłe, ponieważ nasi architekci musieli myśleć nie tylko o wnętrzach, ale także o przestrzeni na zewnątrz. Na powyższym zdjęciu widzimy, że nawet ława przed głównym wejściem, służąca zazwyczaj tylko do odłożenia sprawunków czy zdjęcia brudnych butów, może okazać się meblem definiującym charakter przestrzeni. Ciemne drewno w połączeniu z jasną wikliną prezentuje się niezwykle atrakcyjnie!

Siła szczegółu

Wchodzimy do salonu, gdzie najbardziej interesują nas eklektyczne połączenia elementów wystroju. Wspaniały antyk, drewniany kredens pełni tutaj funkcję stylowego minibarku. Dodajmy, że wypełnionego po brzegi! Tuż obok, na ścianie wisi nowoczesna, radosna grafika oprawiona w prostą, żółtą ramę. Pod nią małe skupisko roślin w doniczkach, a wszystko to na tle ściany z odsłoniętej cegły. Styl eklektyczny może być elegancki, a na pewno jest fascynujący!

Co dwie kuchnie, to nie jedna

Salon przechodzi w kuchnie, ta otwiera się na patio, za którym znajduje się kolejny aneks kuchenny z jadalnią częściowo na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o przestrzeń przygotowywania posiłków w głównym domu, to nowoczesna, jednolita zabudowa wspaniale łączy się z posadzką wyłożoną geometrycznymi płytkami. Z kolei w strefie śniadaniowej dominuje drewno.

Też marzycie o ciekawej kuchni? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Oryginalna kuchnia – aranżacje z pomysłem.

Intrygująca jadalnia

Jeśli mieszkalibyśmy w tak łaskawym klimacie jak Brazylijczycy, moglibyśmy pozwolić sobie na stworzenie głównej jadalni otwartej na patio. Designerskie krzesła prezentują się wspaniale, ich biel odbija się w lśniącej powierzchni okrągłego stołu w oryginalnym, niebieskim kolorze. Na drugim planie widzimy ścianę wyłożoną litymi deskami, w której ukryto dwie pary drzwi.

Minimalistyczna łazienka

Przechodzimy do pomieszczeń prywatnych. Pierwszym, które poznamy, jest ta minimalistyczna łazienka. Jej wystrój oparto na kontraście bieli i czerni. Biel dominuje, znajdziemy tutaj dwa odmienne odcienie. Na tle śnieżnobiałego wystroju wyróżnia się delikatnie wpadająca w róż biel podłużnej, marmurowej umywalki. Czerń wkracza jedynie w formie ramy okna oraz przeszkleń prysznica. Ogromne lustro optycznie powiększa małą przestrzeń.

Sypialnia z widokiem

Nasz wirtualny spacer tradycyjnie kończymy w sypialni. Tutaj także postawiono na minimalizm, także na biel i czerń chociaż do tej aranżacji wprowadzono trzecią siłę – naturalne drewno. Wykonano w nim na przykład stylowy stojak na kapelusze, krawaty i koszule. Jeśli jeszcze nie domyśliliśmy się tego po wystroju domu, teraz mamy ostateczny dowód na to, że mieszka tutaj prawdziwy elegant! Elegant, który o poranku cieszyć się może widokiem na korony drzew…

Co spodobało się Wam tutaj najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu