Niesamowity dom drewniany

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Niesamowity dom drewniany

Aśka Warchał Aśka Warchał
Pit house Nowoczesne domy od UID Nowoczesny
Loading admin actions …

Kiedy przychodzi upragniony moment budowy własnego gniazdka, jedni skłaniają się ku tradycji, inni w stronę nowoczesności. Projekt, który mamy przyjemność zaprezentować Wam dzisiaj, powstał w Japonii dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Jedno spojrzenie na fasadę budynku i nie będziecie mieć wątpliwości, że mamy do czynienia z prawdziwymi miłośnikami współczesnych rozwiązań! Budowla otrzymała nazwę Domu w dole, ponieważ część parteru znajduje się pod ziemią. Nie oznacza to jednak wcale atmosfery bunkra czy piwnicy…

Przekonajcie się sami!

Nowoczesność bez kompromisów

Pit house Nowoczesne domy od UID Nowoczesny
UID

Pit house

UID
UID
UID

O tym, jak wiele zależy od pierwszego wrażenia, pisaliśmy już na homify nie raz. Wiedzą to doskonale architekci z Universal Innovative Design. Ich budynek od razu zachwyca nas czystą, geometryczną formą. Wydaje nam się, że oglądamy nałożone na siebie, płaskie, prostokątne płaszczyzny. Horyzontalność projektu delikatnie przełamuje pionowe ułożenie desek elewacji. Kontrast z tradycyjnym budynkiem z sąsiedniej działki jest ewidentny!

Prywatność na skrzyżowaniu

Pit house Nowoczesne domy od UID Nowoczesny
UID

Pit house

UID
UID
UID

Interesujący nas dzisiaj budynek wzniesiony został w prefekturze Okayama, niedaleko Morza Wewnętrznego, na opadającym tarasowo wzgórzu. Jest to malownicza okolica, w której porośnięte lasem zbocza przechodzą w osiedla domków jednorodzinnych. To bardzo spokojna okolica, jednak działka pod budowę znajdowała się na skrzyżowaniu ulic, co sprawiało, że stworzenie projektu domu chroniącego prywatność nie było łatwym zadaniem. Podobnie rzecz się ma z ogrodem, wykopane w nim okręgi to nieszablonowy pomysł na relaks na łonie natury z dala od wzroku przechodniów.

Kontrasty materiałów

Pit house Nowoczesny ogród od UID Nowoczesny
UID

Pit house

UID
UID
UID

Mogliśmy już zauważyć metalowe słupy podtrzymujące elewację. Ustawiono je pod kątem, dzięki czemu całość statycznej przecież, horyzontalnej konstrukcji, wydaje się nieco bardziej dynamiczna. Metalowe elementy zakorzenione są w betonowej wylewce, nam jednak wydaje się, że wyrastają spośród kamieni. Choć mamy do czynienia z minimalistyczną formą, to kontrast materiałów – kamienia, metalu, drewna i szkła – nie pozwala na nudę.

Jasne wejście główne

Pit house Nowoczesne domy od UID Nowoczesny
UID

Pit house

UID
UID
UID

Tak, jak już wspominaliśmy, dom miał chronić prywatność mieszkańców, nie jest jednak zabudowaną twierdzą! Jeśli spodziewaliście się ciemnego wejścia głównego, to mamy dla Was niespodziankę. W niektórych miejscach drewniana elewacja okazuje się być drugą skórą domu, oddaloną od przeszklonych ścian. Dzięki temu naturalne światło wpada także z góry do wnętrza, które zaraz poznamy…

W harmonii z otoczeniem

Pit house Nowoczesna kuchnia od UID Nowoczesny
UID

Pit house

UID
UID
UID

Chociaż tyle powiedzieliśmy o zachowaniu prywatności, to trzeba powiedzieć, że w procesie projektowym równie ważne było zachowanie harmonii z naturą. Wnętrza zaskakuje nas cylindrycznymi kształtami pomieszczeń. Na parterze są one dosłownie niczym wykopane doły. Otwierają się na zewnątrz dzięki panoramicznym przeszkleniom, które oglądaliśmy już z drugiej strony. Powstało organiczne wnętrze wprowadzające spokój w codzienne życie mieszkańców.

Niczym gałęzie

Pit house Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od UID Nowoczesny
UID

Pit house

UID
UID
UID

W tym projekcie mamy do czynienia z aż sześcioma poziomami podłogi. Wszystkie wyrastają z centralnego cylindra, który funkcjonuje niczym pień drzewa, a poszczególne poziomy są niczym jego gałęzie. W teorii może wydawać się to skomplikowane, jednak wystarczy jeden rzut oka na powyższe zdjęcia, żeby przekonać się o naturalności tego rozwiązania i swobodzie, którą zapewnia.

Kochacie nowoczesne domy z drewna? Koniecznie wybierzcie się z nami także do Niemiec… Drewno niejedno ma imię!

Zamieszkalibyście w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu