5 zadziwających renowacji mieszkań | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 zadziwających renowacji mieszkań

Alicja Olko Alicja Olko
od Suzanne de Kanter Architectuur & Interieur Nowoczesny
Loading admin actions …

Remont małego mieszkania to o wiele poważniejsze wyzwanie niż to, z którym stykają się właściciele wnętrz o większym metrażu. Ograniczona przestrzeń oznacza, że trzeba się nieźle nagimnastykować, aby poszczególne pomieszczenia urządzić wygodnie, stylowo i praktycznie. Podejmując się renowacji małego mieszkania należy przede wszystkim wziąć pod uwagę nasze potrzeby- co naprawdę nam jest w naszych wnętrzach niezbędne? Następnie warto zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, które niejednokrotnie pozwalają zaoszczędzić cenne metry kwadratowe.

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam pięć wyjątkowych metamorfoz wnętrz, które udowadniają, że nawet to najmniejsze mieszkanie zaaranżować można w sposób komfortowy i funkcjonalny. Zapraszamy do oglądania!

1. Przed: podzielone wnętrze

W małych mieszkaniach dzielenie wnętrza za pomocą ścian sprawia, że wizualnie jawi się ono jeszcze mniejsze, niż jest w rzeczywistości. W tym przypadku architekci zdecydowali o wyburzeniu ścian i zaprojektowaniu wnętrz na otwartej przestrzeni.

Po: jasno i przestronnie

Niesamowite, co otwarcie przestrzeni jest w stanie uczynić z wnętrzem mieszkania! W połączeniu z jasną kolorystyką ścian i podłóg oraz mnóstwem naturalnego światła wpadającego przez liczne okna, strefa dzienna tego apartamentu prezentuje się zupełnie inaczej.

2. Przed: ciasno i staromodnie

To przygnębiające mieszkanie zdecydowanie nadawało się do remontu. Nie tylko układ mebli w pomieszczeniach miał negatywny wpływ na jego prezencję, ale także dobór materiałów i kolorów nie dodawał wnętrzom uroku. Zobaczcie, jak architekci odmienili to wnętrze!

Rzut poziomy przed

Tak wyglądał układ mieszkania przed remontem. Głównym problemem była łazienka, która w niefunkcjonalny sposób dzieliła przestrzeń.

Po: nowoczesność na najwyższym poziomie

Kuchnię i jadalnię połączono na jednym obszarze, likwidując podziały. Zdecydowano się na kolorystkę opartą na połączeniu bieli i brązu- ten pierwszy kolor czyni wnętrza nowoczesnymi, a drugi nadaje im przytulny charakter. Jasne meble w kuchni o gładkich frontach są praktyczne i pojemne, ale jednocześnie nie zajmują duża miejsca.

Rzut poziomy po

Łazienkę poddano transformacji, zmniejszając jej powierzchnię i tworząc z uzyskanej przetrzeni korytarz. Strefę dzienną powiększono, usuwając granice pomiędzy obszarami, takimi jak salon czy jadalnia. Dzięki temu przestrzeń o tym samym metrażu została o wiele lepiej wykorzystana.

3. Przed: wnętrze w ruinie

Wnętrze tego domu zdecydowano się diametralnie przebudować. Jak widać wymagało to wielu konstrukcyjnych i strukturalnych zmian- taki remont to także nieunikniony bałagan i rozgardiasz. Ale efekty końcowe są tego wszystkiego warte!

Po: elegancka strefa dzienna

Główną rolę w projekcie tego wnętrza odgrywają wielkoformatowe okna. To właśnie za ich sprawą pomieszczenia skąpane jest w naturalnym świetle i jawi się niezwykle przestronnie. W połączeniu z eleganckim drewnianym parkietem wygląda naprawdę elegancko i stylowo.

4. Przed i po: ciasny korytarz

Na tej fotografii zestawiono ze sobą ujęcia korytarza sprzed i po remoncie. Jak widać, jego obszar jest niezwykle długi i wąski, stanowiąc spore aranżacyjne wyzwanie. Architekci sprostali mu jednak, tworząc łącznik komunikacyjny pełniący także funkcję miejsca do przechowywania. A wszystko to za sprawą wbudowanego w ścianę systemu szafek, półek i szuflad. Ich jasna kolorystyka świetnie komponuje się z  drewnianym parkietem i powoduje, że optycznie wnętrze jawi się większym i przestronniejszym.

5. Przed: mieszkanie w ruinie

W tym przypadku architekci podjęli się zadania kompletnej renowacji zaniedbanego i niemal zrujnowanego wnętrza. Odnowić należało tu niemal wszystko- poczynając od podłóg, poprzez ściany i sufity, aż po okna i drzwi.

Po: nowoczesny loft

W tym wnętrzu zdecydowano o stworzeniu modnego i stylowego loftu. Jak widać na tym panoramicznym zdjęciu, urządzono je w modnym stylu industrialnym. Biel łączy się z drewnem oraz betonem, dając wyjątkowy pod względem wizualnym rezultat. Przedpokój urządzono tak, aby wykorzystać każdy metr kwadratowy jego powierzchni- znalazło się tu nawet miejsce na rower. Kuchnię połączono z jadalnią i wyposażono w oryginalne meble z drewna i stali. Całość dopełniają industrialne lampy.

Który projekt podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu