Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 zadziwających renowacji mieszkań

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Projekty,   zaprojektowane przez Suzanne de Kanter Architectuur & Interieur
Loading admin actions …

Remont małego mieszkania to o wiele poważniejsze wyzwanie niż to, z którym stykają się właściciele wnętrz o większym metrażu. Ograniczona przestrzeń oznacza, że trzeba się nieźle nagimnastykować, aby poszczególne pomieszczenia urządzić wygodnie, stylowo i praktycznie. Podejmując się renowacji małego mieszkania należy przede wszystkim wziąć pod uwagę nasze potrzeby- co naprawdę nam jest w naszych wnętrzach niezbędne? Następnie warto zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, które niejednokrotnie pozwalają zaoszczędzić cenne metry kwadratowe.

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam pięć wyjątkowych metamorfoz wnętrz, które udowadniają, że nawet to najmniejsze mieszkanie zaaranżować można w sposób komfortowy i funkcjonalny. Zapraszamy do oglądania!

1. Przed: podzielone wnętrze

W małych mieszkaniach dzielenie wnętrza za pomocą ścian sprawia, że wizualnie jawi się ono jeszcze mniejsze, niż jest w rzeczywistości. W tym przypadku architekci zdecydowali o wyburzeniu ścian i zaprojektowaniu wnętrz na otwartej przestrzeni.

Po: jasno i przestronnie

Niesamowite, co otwarcie przestrzeni jest w stanie uczynić z wnętrzem mieszkania! W połączeniu z jasną kolorystyką ścian i podłóg oraz mnóstwem naturalnego światła wpadającego przez liczne okna, strefa dzienna tego apartamentu prezentuje się zupełnie inaczej.

2. Przed: ciasno i staromodnie

Projekty,   zaprojektowane przez Fluido Design Studio
Fluido Design Studio

Zona pranzo e cucina anteoperam

Fluido Design Studio

To przygnębiające mieszkanie zdecydowanie nadawało się do remontu. Nie tylko układ mebli w pomieszczeniach miał negatywny wpływ na jego prezencję, ale także dobór materiałów i kolorów nie dodawał wnętrzom uroku. Zobaczcie, jak architekci odmienili to wnętrze!

Rzut poziomy przed

Projekty,   zaprojektowane przez Fluido Design Studio
Fluido Design Studio

Pianta ante operam

Fluido Design Studio

Tak wyglądał układ mieszkania przed remontem. Głównym problemem była łazienka, która w niefunkcjonalny sposób dzieliła przestrzeń.

Po: nowoczesność na najwyższym poziomie

Projekty,   zaprojektowane przez Fluido Design Studio
Fluido Design Studio

Zona pranzo e cucina post operam

Fluido Design Studio

Kuchnię i jadalnię połączono na jednym obszarze, likwidując podziały. Zdecydowano się na kolorystkę opartą na połączeniu bieli i brązu- ten pierwszy kolor czyni wnętrza nowoczesnymi, a drugi nadaje im przytulny charakter. Jasne meble w kuchni o gładkich frontach są praktyczne i pojemne, ale jednocześnie nie zajmują duża miejsca.

Rzut poziomy po

Projekty,   zaprojektowane przez Fluido Design Studio
Fluido Design Studio

Pianta post operam degli arredi

Fluido Design Studio

Łazienkę poddano transformacji, zmniejszając jej powierzchnię i tworząc z uzyskanej przetrzeni korytarz. Strefę dzienną powiększono, usuwając granice pomiędzy obszarami, takimi jak salon czy jadalnia. Dzięki temu przestrzeń o tym samym metrażu została o wiele lepiej wykorzystana.

3. Przed: wnętrze w ruinie

Wnętrze tego domu zdecydowano się diametralnie przebudować. Jak widać wymagało to wielu konstrukcyjnych i strukturalnych zmian- taki remont to także nieunikniony bałagan i rozgardiasz. Ale efekty końcowe są tego wszystkiego warte!

Po: elegancka strefa dzienna

Główną rolę w projekcie tego wnętrza odgrywają wielkoformatowe okna. To właśnie za ich sprawą pomieszczenia skąpane jest w naturalnym świetle i jawi się niezwykle przestronnie. W połączeniu z eleganckim drewnianym parkietem wygląda naprawdę elegancko i stylowo.

4. Przed i po: ciasny korytarz

Na tej fotografii zestawiono ze sobą ujęcia korytarza sprzed i po remoncie. Jak widać, jego obszar jest niezwykle długi i wąski, stanowiąc spore aranżacyjne wyzwanie. Architekci sprostali mu jednak, tworząc łącznik komunikacyjny pełniący także funkcję miejsca do przechowywania. A wszystko to za sprawą wbudowanego w ścianę systemu szafek, półek i szuflad. Ich jasna kolorystyka świetnie komponuje się z  drewnianym parkietem i powoduje, że optycznie wnętrze jawi się większym i przestronniejszym.

5. Przed: mieszkanie w ruinie

W tym przypadku architekci podjęli się zadania kompletnej renowacji zaniedbanego i niemal zrujnowanego wnętrza. Odnowić należało tu niemal wszystko- poczynając od podłóg, poprzez ściany i sufity, aż po okna i drzwi.

Po: nowoczesny loft

W tym wnętrzu zdecydowano o stworzeniu modnego i stylowego loftu. Jak widać na tym panoramicznym zdjęciu, urządzono je w modnym stylu industrialnym. Biel łączy się z drewnem oraz betonem, dając wyjątkowy pod względem wizualnym rezultat. Przedpokój urządzono tak, aby wykorzystać każdy metr kwadratowy jego powierzchni- znalazło się tu nawet miejsce na rower. Kuchnię połączono z jadalnią i wyposażono w oryginalne meble z drewna i stali. Całość dopełniają industrialne lampy.

Który projekt podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu