Zastawa stołowa w nowoczesnym wydaniu | homify

Zastawa stołowa w nowoczesnym wydaniu

Alicja Olko Alicja Olko
od zweigespann – Atelier für Gestaltung Nowoczesny
Loading admin actions …

Do idealnego obiadu potrzebne jest nam nie tylko doskonałe jedzenie, ale także zastawa stołowa i naczynia, które sprawią, że przygotowane potrawy smakować będą jeszcze lepiej. Tak samo, jak kubki smakowe różnią się w zależności od osoby, tak również poczucie smaku, jeżeli chodzi o dobór naczyń, jest kwestią indywidualną. Niektórzy wolą zastawę w stylu vintage, przypominającą nam o obiadach u naszych babć, a inni stawiają na ponadczasową klasykę, białą porcelanę. Pozostali preferują nowoczesne naczynia, zarówno w odniesieniu do ich kształtu, jak i kolorystyki. Są jednak takie produkty, które pasują do każdego stylu, będąc jednocześnie nowoczesne, oryginalne i funkcjonalne.

Spójrzcie na naszą selekcję najciekawszych produktów do użycia przy stole.

Karafka na trzy sposoby

13 / 60 / 104 Decanter od ROKOS
ROKOS

13 / 60 / 104 Decanter

ROKOS

Ta elegancka kafarka na wino jest naczyniem nie tylko pięknym, ale także funkcjonalnym. Można ustawić ją na trzy różne sposoby, za każdym razem osiągając inny efekt. Ponadto, dzięki tej opcji zmiany jej położenia, staje się ona wyjątkowo praktyczna, gdyż im mniej jest w niej wina, tym niżej umieszczony jest lejek. Design tej karafki pozwala na to, aby bawić się nią, zmieniając jej ustawienia, a tym samym jej wygląd. Dzięki otwartemu lejkowi, wino w karafce ma zapewniony odpowiedni dostęp powietrza, co pozwala mu oddychać- sprawia to, że karafka ta nabiera także funkcji dekantera.

Nietypowa filiżanka na kawę

Kawa i wino mają ze sobą wiele wspólnego. Obydwa trunki są używkami najwyższej jakości, które jednak powinno się konsumować z umiarem, a których smakiem należy się delektować. Ten nietypowy zestaw do espresso zaprojektowano na wzór kieliszka do wina, nadając mu elegancję i wyrafinowanie typowe dla napoju bogów. W tym przypadku, filiżanka i spodek tworzą ze sobą nierozerwalną całość, gdyż tą pierwszą postawić można tylko poprzez umieszczenie jej w specjalnej dziurce na talerzyku. Znajduje się na nim także idealne miejsce na małą słodycz! Rozmiar filiżanki wymusza na kawoszu degustację- tak jak to powinno być także w przypadku wina.

Zobacz inne dodatki do kawy i ciastka- kliknij tutaj.

Wyjątkowa misa na owoce

To naczynie jest oryginalne i nowoczesne z kilku powodów. Po pierwsze, jego kształt jest niekonwencjonalny i ciekawy, przywodząc na myśl wirujący kwiat. Także jego kolor odbiega od sztampy- zazwyczaj mise na owoce są przeźroczyste i okrągłe, a nie czarne i fantazyjnie powycinane, jak ta na zdjęciu. Naczynie to wykonano z arkuszy powyginanych w taki sposób, aby sprawiały wrażenie, że kręcą się w jedną stronę. Misa ta sprawi, że dekoracja każdego stołu stanie się ciekawa i dynamiczna.

Kruche kieliszki do jajek

Inspiracją dla tych artystycznych kieliszków do jajek są żołędzie. Samo naczynie przypominać ma dolną część żołędzia, a jako w nim umieszczone, jego czapeczkę. Grube dno kieliszka ochrania jajko przed rozbiciem, ale jego płytka forma sprawia, że można je łatwo in wygodnie jeść. Naczynia te wykonano z niekonwencjonalnego dla tego typu produktów materiału, a mianowicie betonu. Jak widać na zdjęciu, nie jawi się on jako zimny i surowy, ale dzięki pomalowaniu go farbami w przyjemnych, pastelowych kolorach, nadaje kieliszkom ciepły i przyjemny charakter. Mały produkt, ale wielki efekt!

Kawiarka

Kawiarkę tę wykonano z wypolerowanego aluminium, a jej ciekawy kształt, przypominający tradycyjny ekspres do kawy, nadaje jej nowoczesnego charakteru. Połysk materiału, sprawia, że jest to produkt luksusowy, a tworzywo termoplastyczne, z którego wykonano rączkę, nadaje jej ważnych funkcji praktycznych. Kawiarka ta dostępna jest w trzech różnych rozmiarach, dopasowując się do zapotrzebowania na kawę i do liczby kawoszy. Dzięki materiałowi, z którego została wykonana, można ją spokojnie postawić nie tylko na gorącej kuchence, jak i na stole.

Podświetlony cooler na butelki

Dla tych, którzy chcą zaimponować swoim gościom w czasie wystawnego przyjęcia, proponujemy ten oto cooler na butelki, który dzięki funkcji podświetlenia doskonale nadaje się na różne okazje. Łączy w sobie nie tylko funkcjonalność, zapewniając odpowiednią temperaturę trunkom, ale także efekty wizualne. Doskonały gadżet na wszystkie rodzaje imprez!

Akcesoria do jadalni ubarwiają każdy posiłek. Obejrzyj naszą selekcję akcesoriów kuchennych, które sprawią, że przygotowywanie potraw będzie zajęciem łatwym i przyjemnym! Znajdziesz je w Katalogu Inspiracji Akcesoria kuchenne idealne na jesień.

Które naczynie podoba Ci się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu