Od nieużywanego kortu tenisowego do pięknego ogrodu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od nieużywanego kortu tenisowego do pięknego ogrodu

Alicja Olko Alicja Olko
Country Garden od Christine Wilson Gardens
Loading admin actions …

Projekty fantastycznych metamorfoz nie są z całą pewnością ograniczone jedynie do domów czy mieszkań- jak wiele jest obszarów zewnętrznych, wokół budynków, które aż proszą się o transformację! Dzisiaj zaprezentujemy Wam niezwykłą przemianę nieużywanego już kortu tenisowego i przylegającego do niego terenu- jego właściciele postanowili stworzyć tutaj piękny ogród. Z pomocą architektów krajobrazu udało im się osiągnąć naprawdę wspaniały rezultat- przekonajcie się sami!

Przed: stary kort tenisowy

Trzeba przyznać, że nie jest to przyjemny obrazek. Obszar, pełniący niegdyś rolę kortu tenisowego, popadł w zapomnienie i prezentował się wyjątkowo nieestetycznie. Nie ma tu mowy o bujnej zieleni czy imponującym ogrodzeniu- w zamian widzimy nieatrakcyjną przestrzeń, o którą dawno już nikt nie dbał.

Przed: obszar sąsiadujący

Obok kortu tenisowego właściciele mieli do dyspozycji pokaźnych rozmiarów teren, który pozostawał niezagospodarowany. Suche gałęzie, pnie drzew i ogólny bałagan okupowały ten obszar. Projektanci ogrodów mieli jednak pomysł na to, co zrobić z tym miejscem.

Projekt

Obejrzenie projektu przyszłego ogrodu może być niezwykle pomocne przy zrozumieniu konceptu architektonicznego. Nie tylko umożliwia to zapoznanie się z relacjami pomiędzy poszczególnymi obszarami, ale także pozwala wyobrazić sobie, jak przyszły ogród wyglądać będzie w rzeczywistości. Na tym planie zobaczyć możemy, które części ogrodu są gęsto obsadzone roślinnością, krzewami i drzewami, a które pozostawiono wolne, do celów rekreacyjnych. Jest to projekt niezwykle szczegółowy- przekonajcie się, jak wygląda rzeczywistość.

Po: okrągły trawnik

The circular lawn at the end of the garden od Christine Wilson Gardens
Christine Wilson Gardens

The circular lawn at the end of the garden

Christine Wilson Gardens

Na powyższym planie zdecydowanie odznaczał się okrągły trawnik- to zdjęcie ukazuje go w rzeczywistości. Jego centralnym elementem jest fontanna. Okrąg obsadzono roślinami i krzewami, podkreślającymi jego kształt. Obszar ten jest nie tylko niezwykle dekoracyjny, ale może także zostać przeznaczony jako miejsce na relaks, stół i krzesła czy leżanki. Trawnik zachwyca nie tylko swoim kształtem, ale także wysoką estetyką- widać, że właściciele przykładają ogromną wagę do jego pielęgnacji.

Po: pergola

W żadnym eleganckim i klasycznym ogrodzie nie może zabraknąć pergoli. W tym przypadku zdecydowano się na model na kształt łuku, o jasnym, niemal szarawym odcieniu drewna. Pergolę odsadzono różami, które w przyszłości z pewnością w całości ją porosną.

Po: patio

Patio zaprojektowano w takim stylu, aby komponowało się ono z estetyką domu. Dominującym materiałem jest naturalny kamień, który świetnie prezentuje się porośnięty zielenią. Dodatkowego uroku temu obszarowi dodają gęsto obsadzone skalniki. Jest tu miejsce na relaks, jak i na pielęgnację roślin.

Ciekawe inspiracje na ogród obejrzycie w Katalogu Inspiracji 10 prostych pomysłów piękny ogród!

Jak Wam sie podoba realizacja projektu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu