Od brzydkiego kaczątka do łabędzia- przemiana starego mieszkania | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od brzydkiego kaczątka do łabędzia- przemiana starego mieszkania

Alicja Olko Alicja Olko
od SWAY DESIGN Eklektyczny
Loading admin actions …

To stare mieszkanie zostało przez swoich właścicieli poruczone, a jego zaniedbane wnętrza zaczęły świecić pustkami. Eksperci od odbudowy i renowacji dostrzegli jednak ogromny potencjał tych czterech kątów i postanowili przeistoczyć je w apartament pełen dobrego designu i nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Łączy on w sobie naturalność azjatyckiego minimalizmu i szyk stylu industrialnego. Obejrzyjcie tę wyjątkową transformację!

Przed: przygnębiające wnętrza

W takich wnętrzach z łatwością popaść można w depresję. Pomieszczenie było ciemne i ponure, pomimo dostępu do okien. Ciemne ściany, zniszczone podłogi i ogólny bałagan potęgowały negatywne wrażenie, które sprawiało to wnętrze. Przebudowa i rearanżacja były tutaj niezbędne.

Po: jasne i przestronnie

Wnętrze tego mieszkania odmieniło się nie do poznania. Wykończono je nowoczesnymi materiałami, takimi jak beton czy naturalne, grubo ciosane drewno. Paleta kolorów jest stonowana i opiera się na kombinacji szarości, bieli i czerni. Drewniane bele na suficie oraz drewniany blat kuchenny nadają wnętrzu przytulny charakter. Naturalne światło wpada do środka przez świetlik oraz liczne okna. Także sztuczne oświetlenie odrywa tutaj istotną rolę.

Po: nowoczesna jadalnia

W aranżacji tego wnętrza elementy stylu azjatyckiego przeplatają się z tymi nowoczesnymi, dając niezwykle ciekawy efekt końcowy. Pierwsze skrzypce odgrywa tutaj drewno- belki na ścianach i sufitach wspaniale komponują się ze ścianami pokrytymi betonem architektonicznym. Wspaniały stół o oryginalnym drewnianym blacie otoczono nowoczesnymi krzesłami o szarych siedziskach. Materiały wykończeniowe mają tak wyrazisty charakter, że zbędne było wprowadzenie do aranżacji tego wnętrza licznych dekoracji- udekorowano je jedynie roślinami doniczkowymi i pojedynczym obrazem wiszącym na ścianie.

Po: otwarta strefa dzienna

Dzięki urządzeniu strefy dziennej na otwartej przestrzeni, zdołano osiągnąć efekt wnętrza jasnego i przestronnego. jasne ściany, liczne przeszklenia oraz niewielka ilość elementów wyposażenia i dekoracji doskonale wpisują się w azjatycki styl aranżacji wnętrz. Minimalizm nie oznacza jednak, że jest tu chłodno i surowo- drewno nadaje tym wnętrzom niezwykle przytulny charakter.

Przed: zniszczone schody

W poprzednim wcieleniu na piętro wchodziło się po niepewnie wyglądających drewnianych schodach. Także i obszar klatki schodowej należało poddać transformacji, aby wpisał się w nowych charakter wnętrza.

Po: schody w nowej odsłonie

Drewniane schody zamienione na model o minimalistycznym, nowoczesnym designie- są to jedynie betonowe stopnie, przytwierdzone z jednej strony do ściany. Świetnie komponują się one z industrialnymi materiałami, wykorzystanymi do wykończenia wnętrz. Prezentują się ponadto lekko i stylowo.

O renowacji drewnianych schodów dowiecie się więcej w artykule Jak odnowić drewniane schody?

Jak Wam się podoba wnętrze urządzone w takim stylu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu