Dom o powalającym wnętrzu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom o powalającym wnętrzu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Excelencia en Diseño Nowoczesny
Loading admin actions …

Meksyk to ojczyzna nie tylko niesamowitych piramid cywilizacji prehiszpańskich, ale także zachwycającej współczesnej architektury rezydencjalnej. Dzisiaj przeniesiemy się w górzysty region Jalisco, by poznać jednorodzinny dom jak ze snu! Jest on otoczony drzewami, zatopiony w charakterystycznym meksykańskim krajobrazie. Do konstrukcji bowiem użyto lokalnych materiałów, a fasadę zdobią kolory terakoty. 

Casa Claudia, bo tak został nazwany projekt, jest dziełem studia architektury Excelencia en Diseño pod przewodnictwem Jorge Arámbuly. Jak wszystkie ich wspaniałe konstrukcje, tak i ta ma unikalną estetykę, jest ekologiczna i po prostu wspaniała!

Z resztą sami zobaczcie…

Dynamiczna fasada

Rozpoczynamy nasz spacer tradycyjnie przy głównej fasadzie. Oprócz kolorów nie znajdziemy tutaj jednak nic tradycyjnego! Architekci grają pustką, proponują wchodzące i wychodzące formy, które tworzą niezwykle dynamiczną kompozycję. Różnią się nawet tekstury poszczególnych płaszczyzn dzięki mnogości wykorzystanych materiałów. Nasz wzrok najbardziej przyciąga ciekawy mur z terakoty po lewej stronie. Ciekawi, co znajdziemy po jego drugiej stronie? Przekonajmy się…

Fasada boczna

Mur nie spełnia roli konstrukcyjnej! To jednak nie tylko ciekawa dekoracja. Dzięki temu rozwiązaniu do wnętrza nie wpada bezpośrednio światło słoneczne, zapewniona jest także prywatność mieszkańców. Czy to rozwiązanie czegoś Wam nie przypomina? Sprawdźcie Katalog Inspiracji Gra pozorów, gdzie kolorowa ściana stała się integralną częścią wnętrza… Naprawdę warto!

Z tej perspektywy możemy już zauważyć, że rezydencja ma trzy piętra i wyposażona jest w interesujące narożne okna.

Wnętrza skąpane w naturalnym świetle

Fasada od ulicy zawsze zapewnić ma prywatność domowników, ma izolować wnętrza od hałasu ulicy. Dlatego też często po wkroczeniu w zamknięte mury nie spodziewamy się w środku jasnych i przestronnych wnętrz. Tak było i w tym przypadku! Jadalnia, w której się teraz znajdujemy, została otwarta galerią piętra i korzysta z wyjątkowo wysokiego sufitu. Jasne ściany i podłogi dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Zachwycają nas rustykalne meble, nadające pomieszczeniu charakteru.

Dominacja bieli

Jasne kolory dominuja we wnętrzach! Z jadalni kierujemy się na prawo i, pozostając w tej samej otwartej przestrzeni, schodzimy jeden stopień w dół by znaleźć się w wygodnym salonie. Znów centralnym punktem staje się rustykalny drewniany stolik z nogami z żelaza. Tym razem sufit ma już normalną wysokość, co służy stworzeniu przytulnej, swobodnej atmosfery.

Minimalistyczna kuchnia

Jeśli z jadalni skierowalibyśmy się na lewo, trafilibyśmy do minimalistycznej kuchni. Tutaj postawiono na absolutną funkcjonalność, nie ma miejsca na zabawy ze stylem rustykalnym. Zachowano jednak tę samą paletę co w pozostałych strefach tej otwartej przestrzeni. Naszą uwagę zwraca szczególnie ustawiona w poprzek do jadalni wyspa – przyzwyczajeni jesteśmy oglądać ten element w charakterze granicy kuchni. Każdy z domów jest inny, w naszych aranżacjach nie powinniśmy kierować się trendami bardziej niż naszymi realnymi potrzebami…

Otwarta galeria

Parter z pierwszym i drugim piętrem komunikują monumentalne schody z marmuru, oswojone drewnianą balustradą. Na pierwszym piętrze otwarta galeria służy w charakterze ścieżki do poszczególnych pomieszczeń – sypialni, łazienek i gabinetu. Jej przestrzeń wykorzystano także jako domową biblioteczkę.

Wysmakowana przestrzeń intymna

Jak wyglądają prywatne pokoje tej rezydencji możemy domyślić się po wysmakowanej aranżacji łazienki. Proste formy, najwyższej jakości materiały, rustykalny czas wprowadzony przez stylowe drewniane drzwi… A zdradzimy Wam, że skrywa tu się jeszcze prawdziwy luksus. Kto nie chciałby mieć jacuzzi tuż obok sypialni?

Po zmroku

Czas zakończyć nasze meksykańskie wakacje. Opuszczamy Casa Claudia już po zapadnięciu zmroku. Żegnają nas ciepłe kolory fasady oraz gry świateł i cieni… Rezydencja prezentuje się wspaniale na tle wysokich drzew.

Myślicie, że taki dom sprawdziłby się również w Polsce?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu